Wp den fotoğraf ile hackleme mümkün mü?

ysfens091

Üye
4 Eyl 2021
80
10
Bir fotoğrafın veya videonun içine Trojan gizlemek ve bunu wp den birisine atıp hacklemek mümkün mü? Wp den fotolar otomatik indiği için Trojan bulaştırmak mümkün mü?

ysfens091

Üye
4 Eyl 2021
80
10
Yapabilir misin? Hayır. Mükün mü? Başka şekillerde ama sen mümkün olmadığını da varsayabilirsin. Resim içine trojan gömemezsin.

Daha da detaylı bir eleştiri için lütfen şu yazıyı oku;
dostum benim demek istediğim wp izlemek değil sadece wp gönderiyi direkt cihaza indirip cihaz hacklenebilir mi diye sormuştum ki biraz daha şey yapınca sorumun cevabını öğrendim teşekkürler

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
dostum benim demek istediğim wp izlemek değil sadece wp gönderiyi direkt cihaza indirip cihaz hacklenebilir mi diye sormuştum ki biraz daha şey yapınca sorumun cevabını öğrendim teşekkürler
Evet dostum fotoğraf içine trojan gömmek mümkün ama WhatsApp ile gönderemezsin çakarlar email kullanırız genelde ama bunun yapımı uzun image exploitation dediğimiz bir olay var böyle islemlerle jpg uzantılı dosyalara exe uzantılı trojanı gömeriz ardindan uzantı ismini belirli yöntemlerle evirir çevirir exeyi gizleriz yukarıdakı arkadaş zor demiş zaten yoksa tabii ki mümkün ama yeni başlıyorsan uğrasma bence

http205

Üye
25 Eyl 2022
193
52
Bir fotoğrafın veya videonun içine Trojan gizlemek ve bunu wp den birisine atıp hacklemek mümkün mü? Wp den fotolar otomatik indiği için Trojan bulaştırmak mümkün mü?
Eğer karşıdaki kişi bilgisiz ise ve siber güvenlik ile ilgilenmiyor ise @darksideofwww dostumun dediği gibi basit bir jpg formatıyla wp hacklenebilir. (resmi indirmesi gerekiyor bunun için sosyal mühendislik gerekir.)

ysfens091

Üye
4 Eyl 2021
80
10
Evet dostum fotoğraf içine trojan gömmek mümkün ama WhatsApp ile gönderemezsin çakarlar email kullanırız genelde ama bunun yapımı uzun image exploitation dediğimiz bir olay var böyle islemlerle jpg uzantılı dosyalara exe uzantılı trojanı gömeriz ardindan uzantı ismini belirli yöntemlerle evirir çevirir exeyi gizleriz yukarıdakı arkadaş zor demiş zaten yoksa tabii ki mümkün ama yeni başlıyorsan uğrasma bence
yok yeni başlamıyorum da zaten deneyeceğimden de değil bir anda aklıma gelmişti sadece teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.