🌟WPA2 Protokolüne Saldırı Kurulum-İnceleme🛡️ //メℳ𝒾𝓉 !!

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
Root@xMit:~#

Selamın Aleykum TurkHackTeam Ailesi,

Konu İçeriği ;

Bugun ki Konumuz WPA/WPA2 Protokolünü kullanan Güvenlik sistemli ağlara Nasıl Saldırılar yapılır

Bir sistemin Krack Zaafiyeti olup olmadıgı nasıl anlasılır ve Önlemleri nasıl alınır ?

Bu protokollerin zaafiyetleri nelerdir ?

Bu saldırılardan nasıl kaçınabiliriz ?
Nasıl önlemler alabiliriz ?

Krack Zaafiyeti Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Krack adını Key Reinstallation Attacks Metodunun kısaltılmasından almıştır . Bu zaafiyet alanında WPA2 protokol kullanan ağlar saldırı hedefinde olacaktır .

Bu Saldırının en büyük özelligi saldırgan Hedef Ağ sistemine bağlanmadan trafik analizlerini Sniff'leyebilmektedir .

Attacker tarafından saldırmak istedigi kablosuz ağ ile aynı SSID sahip olan ve farklı bir kanalda çalışan sahte bir ağ olusturur .

Kurban gerçek ağa baglanmak istediginde Attackerın gönderdigi paketler CSA beacon Metodu nedeniyle sahte Ağa bağlanır .

Daha Sonrasında ise Pass zaafiyeti kullanılarak şifreleme anahtarı degistirilir.

Saldırıyı Anlatan Görsel Analiz

Kurban Gercek AP'e İstek Yollar

Attaker CSA Beacon Injection Saldırısını Uygular .
MVjZLQ.gif

Attakerin CSA Beacon İnjection Saldırısı sonucu Kurban Sahte AP'ye Yönlendirilir.

Hedef Ağ'ın Zaafiyet Testleri

Zaafiyet mimarı olan kişi Mathy Vanhoef isimli yazılımcı .

Yayımlanan script ile Ağ bağlantısının saldırı alıp almadıgı yada saldırıya müsait olup olmadıgını anlamak üzerine yayımlamıştır .

Script Paylaşımı Adres: Github

Key Reinstallation Attacks Test Kurulum !!

Göreceğiniz Şuan ki test TP LINK TL-WN722N ürünü üzerinde ve Ubuntu 14.04 Sisteminde denenmiştir .

Kod:
[COLOR="Red"][CENTER]git clone[/CENTER][/COLOR]

Testin öncesinde ufak bir komut ile sistemin Wi-fi Özelliginin kapatılması gerekli .
Scriptin ise bu özelligi kullanabilmesi gerekli .
Bunun için aşagıya bırakacagım komut satırını girelim .

Kod:
[SIZE="3"][FONT="Book Antiqua"][CENTER][COLOR="Red"]sudo rfkill unblock wifi[/COLOR][/CENTER][/FONT][/SIZE]

Daha Sonrasında ise disable-hwcrypto.sh Komutu çalıştırılarak donanım şifreleme deaktif edilir.

Sistemimiz restart işleminden sonra açıldıgında wpa_supplicant Komutu ile hedef ağa baglanmak için konfigürasyon dosyası hazırlıcaz .

SSID: Test Edilcek Yayının Adı
Key_Mgmt: Fast Transaction özelligi üzerinden test yapılacagından dolayı bu bölüm FT-PSK olmalı.
PSK: Yayın Şifresi .

Kod:
[COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Book Antiqua"][CENTER]sudo wpa_supplicant -D nl80211 -i wlan0 -c network.conf[/CENTER][/FONT][/SIZE][/COLOR]

-D Komutu ile Driverı .
-İ Komutu ile Kablosuz yayının kartı .
-C Komutu ile hazırlanan Konfigurasyon Dosyasını seciyoruz .

Burası kilit noktası eger ki burada hatasız bir bağlantı işlemi sağlanırsa ilerki adamlara geçiş hakkı kazanılıcak aksi halde bağlantı sorunu yaşanırsa , Ağın Fast Transaction ' ı desteklemiyor anlamına gelmektedir .

Başarılı Kurulum Görseli

Şimdi olumlu bir baglantı olustuysa sırada wpa_supplicant - krack-ft-test.py scripti ile birlikte çalıştırılır Testin gözlemlenmesi için sanal bir monitör olusturulur bu sayede .

Kod:
[COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Book Antiqua"][CENTER]sudo ./krack-ft-test.py wpa_supplicant -D nl80211 -i wlan0 -c network.conf[/CENTER][/FONT][/SIZE][/COLOR]

-D Komutu ile Driverı .
-İ Komutu ile Kablosuz yayının kartı .
-C Komutu ile hazırlanan Konfigurasyon Dosyasını Temsil Eder.

Kod:
[COLOR="Red"][CENTER]sudo wpa_cli -i wlan0[/CENTER][/COLOR]
Wpa_cli ile Bağlantı sonrasında aynı ağ üzerinde farklı bir Ap'e Geçiş yapılır .​

İ Komutu ile - Ağ Kartını Seçiyoruz .

'' Status '' ile oldugunuz durumu görebilirsiniz .

Kod:
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][COLOR="Red"][CENTER]scan_results[/CENTER][/COLOR][/SIZE][/FONT]

scan_results Komutu ile taranan başka AP' Varsa görüntülenir .

Başarılı Bir bağlantı olusturuldugunda krack-ft-test.py scriptinin bulundugu terminalde kablosuz olan ağın bütün güvenlik açıkları sıralanmış vaziyette karşımızda olacaktır .

Saldırı Tespiti nasıl yapılır ?​

Fake AP ' Tespiti ile ,

Sadece sıfırlardan oluşan anahtarlar varsa kesinlikle Krack Attack'a ugruyorsunuz demektir .

Nonce Değerleri tekrarlandıgı tespit edilirse .

Evet Bir Hacking Konusunun Daha Sonuna Geldik .

Her ne kadar WPA3 Protokolü Çıkmıs olsada WPA2 Kullanımı oldukca fazla ve WPA3 Protokolünde de ciddi açıklar bulunmakta .

Soru ve Önerileriniz için Lütfen ÖM'yi Kullanalım .
Yararlı Görüldüysede kısa postlar yerine Teşekkür Butonunu Kullanalım .

İyi Forumlar .

Saygılarımla​

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
59
Ankara
Fotoğraflarda ki logolar çok büyük olmuş yani böyle mi tasarlamak istedin fakat biraz değişik gözükmüş :))

Moderatör tarafında düzenlendi:

buld0ger

Üye
30 Tem 2017
139
0
Wifi hack yazan butun konuların basına eklenmelı bence cunku bu zamanda her modem wpa2

Moderatör tarafında düzenlendi:

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
Fotoğraflarda ki logolar çok büyük olmuş yani böyle mi tasarlamak istedin fakat biraz değişik gözükmüş :))

Görsel iceriklerde arka planda hic bosluk bırakmamaya calısıyorum o yüzden büyük gelmis olabilir.​

Video olsaydı daha iyi olurdu .

Yogun istek halinde tabii neden olmasın .​

Wifi hack yazan butun konuların basına eklenmelı bence cunku bu zamanda her modem wpa2

Eyvallah sagolLun .

15 Eyl 2018
219
15
Türkiye
bunu windows ta çalışacak şekilde exe'ye falan çevirebilmen mümkünmü vede upx falan sıkıştırırsan gerekli bi kaç dosya falan varsa tek tıklamada çok rahat halledebiliriz windows'ta

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
bunu windows ta çalışacak şekilde exe'ye falan çevirebilmen mümkünmü vede upx falan sıkıştırırsan gerekli bi kaç dosya falan varsa tek tıklamada çok rahat halledebiliriz windows'ta

Windows Üzeri Wi-fi Hacking Programları Bağlı aglarda ki kişileri Sniff yoluyla hacklemek üzerine yogunlasmıs durumda , Eger ki windows üzeri Ağ'a bağlanmadan bir attak mevcutsa ÖM' Yolu ile sizleri haberdar ederim .

Brokropro110

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
408
2
Reyiz tor ağı kullananlar için bir şey yapılabilir mi ?
Ve günümüz cihazları bunu engelliyor mu yoksa ben mi beceremedim :)
(aslında aynısını yapmamıştım benzerini yapmıştım )

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
Reyiz tor ağı kullananlar için bir şey yapılabilir mi ?
Ve günümüz cihazları bunu engelliyor mu yoksa ben mi beceremedim :)
(aslında aynısını yapmamıştım benzerini yapmıştım )

Tam Soruyu anlamadım ÖM' Yolu ile iletişime gecersen daha saglıklı fikir verebilirim ,

Wi-Fİ Hacking yöntemlerinin en başarılı olanları ağ içerisinde bulunarak yapılan saldırılardır .

10 Ara 2009
244
0
dostum bu tamamen pentest amaçlı açık varmı yok mu onu gösteriyo yani bunun bize yararı ne? vulnerable detect peki ya sonrası ?

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
dostum bu tamamen pentest amaçlı açık varmı yok mu onu gösteriyo yani bunun bize yararı ne? vulnerable detect peki ya sonrası ?

Olayın neresinde olduğunu anlamadım cidden olduğun yer kesinlikle yanlış buna emin ol .

100 tane site var 1 tanede sql acıklı site var icinde zaafiyeti olani bulmadan nasıl attak yapıcaksın? Pantest herşeyin başı
.
Blue Hacker

Son düzenleme:
10 Ara 2009
244
0
Olayın neresinde olduğunu anlamadım cidden olduğun yer kesinlikle yanlış buna emin ol .

100 tane site var 1 tanede sql acıklı site var icinde zaafiyeti olani bulmadan nasıl attak yapıcaksın? Pantest herşeyin başı
.
Blue Hacker

Bana Krack isimli açığı nasıl kullanacağımı gösterir misin peki ? 1 tane tool göster bana yada hangi dille ne yazmamız gerekiyo bu açığı işe yarar hale getirmemiz için ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.