Xenforo 2 Yönetici Onaylı Mail Nasıl Yapılır ?

c4nresmi

Yeni üye
9 Kas 2021
37
6
Gizli
1. Sorun
İyi geceler herkese xenforo 2.2.7 kullanıyorum ve mail onayını istemediğim için yönetici onayı yaptım denemek için yeni hesap açıp kayıt oldum admin hesabımdan onayla butonuna basınca sayfa yenileniyo üyeyi onaylamıyor sorunu nasıl çözerim yardımcı olurmusunuz.

2. Sorun
sayfayı yenilediğimde bana bu hatayı veriyo ama bütün dosyaları sunucuda nasıl çözerim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

An exception occurred: [XF\Db\Exception] Connection refused in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php on line 165

1. XF\Db\Mysqli\Adapter->makeConnection() in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php at line 28
  2. XF\Db\Mysqli\Adapter->getConnection() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 62
  3. XF\Db\AbstractAdapter->connect() in src/XF/Db/Mysqli/Adapter.php at line 113
  4. XF\Db\Mysqli\Adapter->escapeString() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 518
  5. XF\Db\AbstractAdapter->quote() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 496
  6. XF\Db\AbstractAdapter->quote() in src/XF/DataRegistry.php at line 139
  7. XF\DataRegistry->readFromDb() in src/XF/DataRegistry.php at line 84
  8. XF\DataRegistry->get() in src/XF/DataRegistry.php at line 227
  9. XF\DataRegistry->offsetGet() in src/XF/App.php at line 1790
  10. XF\App->XF\{closure}() in src/XF/Container.php at line 30
  11. XF\Container->offsetGet() in src/XF/App.php at line 2318
  12. XF\App->setupAddOnComposerAutoload() in src/XF/App.php at line 1889
  13. XF\App->setup() in src/XF/Admin/App.php at line 43
  14. XF\Admin\App->setup() in src/XF.php at line 485
  15. XF::setupApp() in src/XF.php at line 508
  16. XF::runApp() in admin.php at line 13

Son düzenleme:

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
18
1,085
BL4CKGORE
Selamlar,

Sorunu araştırdım ve kaynağının MYSQL, yani veritabanından veya kullandığınız hosting hizmetinden dolayı olduğunu öğrendim. Aşağıdaki çözümleri dener misiniz lütfen.

1- Öncelikle PHP sürümünüzün kullandığınız XenForo sürümüyle uyumlu olup olmadığının kontrolünü gerçekleştirin. Sizin kullandığınız XenForo sürümü 2.2.7 olduğundan 7.0 veya daha üstü olması gerekiyor.

2- Oluşturduğunuz veritabanının kontrolünü gerçekleştirin. XenForo kurulumunda kullandığınız veritabanın içerisine girerek oluşmuşmu kontrol ediniz. Herhangi bir veritabanı bulunmuyorsa, kullandığınız XenForo dosyasını değiştirerek sıfırdan yükleme yapın derim. Büyük ihtimalle nulled kullanıyorsunuz diye düşünerekten bu yorumu yapıyorum.

3- Yukarıdaki 2 çözüm işe yaramadıysa aşağıdaki konuya da bakarak XenForo kurulumunuzu gerçekleştirin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.