y0usef: 1 | VulnHub

L0dg3

Yeni üye
24 Nis 2023
25
22
Onun kalbinde
Merhaba arkadaşlar bugün vulnhubdan bir kolay ctf ile karşınızdayım
Ctf Link:y0usef: 1
İlk başta ping atarak başlıyorum

Ondan sonra nmap sorgumu çalıştırıyorum

Site girdiğimde böyle bir ekranla karşılaşıyorum

robots.txt i kontrol ediyorum ama dosya yok sonra bir dizin taraması başlatıyorum

Gene birşey bulamadım buralarda biraz wappalyzer den çıkan apache sürümü için exploit aradım ama bulamadım sonra farklı wordlistler kullanmaya karar verdim

Ve bir tane 301 redirect buldum sonra ona girmeye çalıştım

403 forbidden aldım ondan sonra burp ile X-Forwarded-For başlığını localhost göstererek girdim

Login page ile karşılaştım burada default olarak admin admin deniyorum ve giriş yapıyorum
Dashboardın içinde upload bölümünden shell yüklemeye çalışıyorum başarısız oluyorum sonra bu şekilde mime type'nı değiştiriyorum

Shellimi alıyor ve interactive hale getiriyorum

/home klasöründe user.txt ile karşılaşıyorum

ve okuduğum base64 encodu decode ediyorum

Bana yousef kullanıcısını ssh bilgilerini veriyor ve yousef'e geçiş yapıyorum
Sudo haklarına baktığımda all basıldığı için kolayca root oluyorum

Okuyup zaman ayırdığınız için yorumlarınız ve eleştirileriniz için teşekkürler

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.