Yalnızlık

shadowmoon

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
345
0
25
İZMİR
Arkadaşlar selamın aleyküm bir sorunum var sizlere danışmak istedim
Ben 19 yaşında bi gencim hayatım boyu 1 kere kız arkadaşım oldu ondanda ben ayrıldım Atatürk düşmanı olduğu için karşı cinsle konuşamıyorum o konuda özgüvensizim ünlü ve orta elitlikte bir kafede restorantda çalışıyorum asıl benim ortam yapmam lazımken ben yapamıyorum

Ve yanlızlıktan çok sıkıldım hayatımdaki yükleri o hayatımdaki insanla birlikte yüklenmek sırtlanmak istiyorum bir olalım istiyorum önerileriniz nelerdir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
1
89
22
Cevap: Yalnızlık Hakk.

Öz güvensizliğin temel sebebi bence dış görünüştür dostum. Karşı cins karşı cinsinin bir cebine bakar, bir tipine... Eğer karşı cins koyu karşı cins ise, bir de kaslarına bakar. Bu kadar yani.

NikolaTeslav

Yeni üye
12 Kas 2019
20
0

Ben 19 yaşında bi gencim hayatım boyu 1 kere kız arkadaşım oldu ondanda ben ayrıldım Atatürk düşmanı olduğu için karşı cinsle konuşamıyorum o konuda özgüvensizim ünlü ve orta elitlikte bir kafede restorantda çalışıyorum asıl benim ortam yapmam lazımken ben yapamıyorum

Ve yanlızlıktan çok sıkıldım hayatımdaki yükleri o hayatımdaki insanla birlikte yüklenmek sırtlanmak istiyorum bir olalım istiyorum önerileriniz nelerdir ?

Dostum seni çok iyi anlıyorum. Yanlız gerçekten zor, bunun üstesinden gelmenin iki yolu var. Birincisi ve herkesin bildiği bir kız arkadaş edineceksin ikincisi herşeyi salı verip yaşamına devam edeceksin. Bak benden sana bir dost tavsiyesi bu tarz konuları çok kafana takma illa ki bir gün kalemin olan biriyle denk gelecek ve mutlu olacaksın ( Gerçi sonunda gene ayrılacaksınız) ama genede güzel vakit geçirip iyi anılar elde edeceksin.

Kendini sevdiğin şeylere ada mesela programlama seviyorsan program yaz yeni diller öğren Siber güvenliğe meraklıysan sürekli bi yerlere girmeye çalış (Bunu yaparsan lütfen Rus sitelere saldır ) vs. vs. ben şuan için bunu yapıyorum ve mutluyum diyebilirim.

B4RTU

Katılımcı Üye
9 Ağu 2019
254
2

Selamün Aleyküm / Aleyküm Selam.

Aynı durum bende de söz konusu fakat ben şikayetçi değilim. Allah'a çok şükür cebimde param var. İstediğim zaman istediğim yerdeyim hemde okuyorum bu yaşta benim için çok büyük bir avantaj. Çok şükür yakışıklığımızda var Allah vergisi... Liseliyim ve lise boyunca da sevgili yapmayı veya kız arkadaş edinmeyi düşünmüyorum. Çünkü etrafıma dönüp baktığım zaman kendime göre dertleşeceğim, arkadaşlık kuracağım kimse yok. Hayatın daha tokadını yememiş, para nasıl kazanılır bilmeyen, ayakları yere basmayan bir insan topluluğu göz önünde. Akıllar iki karış havada nerede yatarsam orada sabahlıyım düşüncesinde. Yani aklı başında bir Allah'ın kulu yok. Nerede ne konuşacağını bilmez, ana baba saygısı sıfır. Bir de şu var anaya babaya diklenirler dışarıda elin oğluna/kızına kul köpek olurlar oradan oraya peşlerine takılırlar. Tabii beş parmağın beşi bir değil ama beş parmağın dördü bu şekilde. Benden sana kardeş tavsiyesi sanırsam okumuyorsun ama çalışıyorsun yine iyi. Yaşın daha 19 geç kalmadın hiçbir şey için. Okumuyorsan yirmisinde askere gidersin. Bu bir sene içinde yeme içme o parayı biriktir. Çar çur etme yani. Askerden döndüğünde tekrardan bir işe başlarsın ama taktik aynı taktik. Yeme içme yok sadece para biriktirme var. En önemlisi de kız arkadaş yok bunu aklından çıkarma. Çünkü kız arkadaş olursa emin ol o aldığın para da gidecek ve kız da gidecek dımdızlak ortada kalacaksın. Bu yüzden kız arkadaş yok. En kısa sürede parayı biriktirmeye bak ebeveynin bilinçliyse sana zaten bu öğütleri vermiştir. Her neyse kredi çekersin veya biriktirdiğin parayla başını sokacak bir ev bul ev olmazsa olmaz. Evini alırsın zamanla ödersin ama unutma ki hala kız arkadaş yok. Kız arkadaş olursa birinci gün kızı eve sen atarsın ikinci gün haciz gelir evden seni atarlar yine elde var sıfır. Çalış çabala evini kur bu devirde parası olmayana kız mız vermiyorlar. Eskiden bile kızı almak için ya topçu olurdun ya popçu. İşin ehline dönersek bu süreç içerisinde sana gönlünü kaptıran veya senin başkasına gönlünü kaptırdığın süreç olacak aldanma bunlara. Ben 19 yaşımdayım benim kız arkadaşım yok gibi düşünceler bak cidden çok saçma düşünceler. Ortamın olmasın bırak o ortam gün gelir dağılır herkes evini düzenini kurar çoluk çocuğa karışır seni tanımazlar bile. Tamam bak kız arkadaşın olsun ama mesafeli olsun. Para yedirmemeye dikkat et. Hatta imkanın varsa sen ye.

2- Kız arkadaşın oldu diyelim şansa bala düşürdün birisini ağına takıldı. Bak kızlar çok ilgi bekler derler ki hep benimle ilgilensin. Tabii bu devirde şimdi o modelleri bulmakta zor neden dersen ilgi falanda beklemez oluyorlar çünkü konuştuğu min 3 kişi oluyor. Sen fark edersin elini ayağını çekersin kızdan ama bahsettiğim gibi şansına iyi bir kız denk geldi. Hep ilgi bekler senden sende ilgi göstermek zorundasın. Kıskanç olursa vay haline... Şimdi sende restorantta çalışıyorsun ya bu evde boş boş oturuyorsa kurar kafasında " acaba müşterilerin birisine mi takıldı vs" suçun yokken suçlu muamelesi görürsün. Kavgalarınız olur ama nolursa olsun uslubunu bozma çünkü kavgalar aşkın biberi tuzudur. Her konuda da alttan alma gün gelir tepene çıkıverir kendini bir şeyler sanmalar falan fistan anlayacağın ego tavan. İpleri eline almaya çalış yani dengeyi kur. Ne maço ol nede kılıbık. Bol bol süslü cümleler söyle aşırıya kaçmayacak şekilde. Yoksa yine ego tavan sar baştan... Hediyeler alabilirsin çiçek olur bilmem neler olur. Sakın ama sakın yok yüzüktü, kolyeydi bunlar cep yakar bunlara sakın aldanma isterse de evlenme teklifi edeceğimde alırım falan filan dersin. Ama mümkün olduğunca konuyu evliliğe getirme. ve evliliğe zorunlu kılacak davranışlarda bulunma.

Bak ikinci maddeyi sayarken bile maddiyat gerektiriyor. Maddiyata da pek fazla yüklenmemeye çalış. Sağlığını elden bırakma. Daha da yazarım buraya ama konu ordan oraya sapmasın diye yazmayacağım. Kız arkadaş vs zamanla olur en önemlisi senin taşıyabilecek gücün olması.

DuBbAh

Yeni üye
19 Eyl 2007
19
0
Trabzon

Yalnızlık kötü bir şey değil. Bazı durumlarda iyi bir şey. Kötü biriyle birlikte olacağına hiç kimseyle olma daha iyi. Sen şuan eksik olabilirsin. ama elbet senide tamamlayan birisi çıkacak karşına ve sende en doğal halinle onu hayatına almayı başaracaksın. Bu tür durumlarda bence yapay olmamak gerekiyor. Her şey zamanla olur. ha bugün ha yarın :)

sbcNN

Uzman üye
21 Nis 2016
1,419
1
17
25
Ionia

Dış Görünüş, Para Vb. Her Kızda Aynı Değil. Genel Olarak Davranışların, Konuşma Tarzın Ve Mimiklerine Önem Ver. Bu Şekilde Kızlar Daha Çok Önem Veriyor. Hepsi Demeyeyim De Buna Önem Veren Kız Sayısı Da Yüksek. Kendinle Barışık Ol. Tipsiz Olduğunu Düşünme Hiç Bir Zaman. Kendini Hor Görme. Seni Seven Böyle Sever Emin Ol. Konuşurken Gözlerine Bak. Kuracağım Cümleler İle Mimiklerin, El Hareketlerin Uyumlu Olsun. Bunlar Olduktan Sonra Azıcık Bi Cesaretle Fazla Sapkın Olmayan Tiplerle Rahat Konuşursun. Kaybedecek Birşeyin Olmadığını Aklına Koyarak İlerle. Bir Kız Ters Tepki Verdiyse Şansını Başkasında Dene. Başarılı Olursun Emin Ol. :)

B4RTU

Katılımcı Üye
9 Ağu 2019
254
2

Dostum ne güzel yazmışsın bak ben okul 2.siydim denemelerde 470 yapan bi insandım sonra maddi yetersizlikten okumakta zorlanıyordum sonra çalışmaya başladım bu sefer devamsızlık arttı okul asıldı vs vs düştük bu hallere kaldım devamsızlıktan üniyi bitirip askere gitmeyi planlıyorum çok güzel öğütler vermişsin kulağıma küpe yapıcam emin ol çok teşekkür ediyorum sana minnettarım 🙏🙏

Rica ederim. Her şey gönlünce olsun güzel insan. <3

shadowmoon

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
345
0
25
İZMİR
Dostum ne güzel yazmışsın bak ben okul 2.siydim denemelerde 470 yapan bi insandım sonra maddi yetersizlikten okumakta zorlanıyordum sonra çalışmaya başladım bu sefer devamsızlık arttı okul asıldı vs vs düştük bu hallere kaldım devamsızlıktan üniyi bitirip askere gitmeyi planlıyorum çok güzel öğütler vermişsin kulağıma küpe yapıcam emin ol çok teşekkür ediyorum sana minnettarım 🙏🙏

Sağolasın hocam doğru diyorsun ben konuşurken sıkıntı yaşıyorum utanıyorum mesela mekana gelen masada bi kız çok hoşuma gitti ürün bırakıyorum gözlerine bakıyorum biraz sonra kaçırıyorum afiyet olsun efendim deyip kaçıyorcasına gidiyorum

Rica ederim. Her şey gönlünce olsun güzel insan. <3

Çok teşekkür ediyorum sağlıcakla 🙏🙏

Öz güvensizliğin temel sebebi bence dış görünüştür dostum. Karşı cins karşı cinsinin bir cebine bakar, bir tipine... Eğer karşı cins koyu karşı cins ise, bir de kaslarına bakar. Bu kadar yani.

Tipimde pek kötü bir durum yok aslında az çok idare ederiz madden biraz sallantıdayım şu sıralar artı onlara ayırabileceğim bütçede sınırlı ve kaslarım yok 😅😅

Dostum seni çok iyi anlıyorum. Yanlız gerçekten zor, bunun üstesinden gelmenin iki yolu var. Birincisi ve herkesin bildiği bir kız arkadaş edineceksin ikincisi herşeyi salı verip yaşamına devam edeceksin. Bak benden sana bir dost tavsiyesi bu tarz konuları çok kafana takma illa ki bir gün kalemin olan biriyle denk gelecek ve mutlu olacaksın ( Gerçi sonunda gene ayrılacaksınız) ama genede güzel vakit geçirip iyi anılar elde edeceksin.

Kendini sevdiğin şeylere ada mesela programlama seviyorsan program yaz yeni diller öğren Siber güvenliğe meraklıysan sürekli bi yerlere girmeye çalış (Bunu yaparsan lütfen Rus sitelere saldır ) vs. vs. ben şuan için bunu yapıyorum ve mutluyum diyebilirim.

Teşekkürler hocam sağolun tavsiyelerinizi hayatıma katıp değerlendireceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:

NikolaTeslav

Yeni üye
12 Kas 2019
20
0

Teşekkürler hocam sağolun tavsiyelerinizi hayatıma katıp değerlendireceğim

Şunuda eklemek istiyorum. Kız arkadaş evet masraflı parasal olarak, lakin hepsi öyle değil güzel kardeşim benim, bak benim bi kız arkadaşım vardı Çanakkalede okuyordu bende İstanbulda yaşıyorum. Kız maddi durumumun düşük olduğunu biliyordu, doğum günümde taa Çanakkaleden İstanbula geldi gecenin 5 inde (Yada sabahın :D ) birlikte çok güzel vakit geçirdik, ve o gün bana sadece 100 liraya patladı, yani şunu demek istiyorum çok abartmadığın sürece maddiyatın bir önemi yok bu dünyada kazandıkların bu dünyada kalır. Benden sene bir dost kardeş yada abi tavsiyesi (23 yasındayım) şu dünya iki amacın olsun 1. si kendini geliştirmek (Kitap okumak , veya bu konularda uzmanlasmak vs.vs. uzay bilim falan ne istersen işte) 2. si Bilgini iyi şeyler için kullanmak emin ol bu ikisinden şaşmazsan ne kadar zorluklar çekersen çek yolun sonunda kazanan sen olacaksın.. Ve arkada baktığında kafanda en ufak bir ikilem olmayacak. !

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47

Dostum sana açık olayım

Şu dünyada bende asosyallikten çok çektim yani sosyofobiden bu yüzden benimde zamanında pek arkadaşım yoktu.

Ama internet üzerinden kişisel gelişim kanalları izlemeye baslayıp bakımlı olmaya çalıştıktan sonra herşey düzeldi.

Ah bide özgüven var beni en çok uğraştıran şeylerden biri,
Bakımlı olunca kendi ćapında insanın bir egosu oluyor ben o egodan yürüdüm muhabbetim olmayan insanlarla elimden geldiğince muhabbet kurmaya çalıştım.

İşe yaradığınıda söyleyebilirim.(%78)

Eğer kişisel gelişim kanalı önerisi ve soracak soruların var ise özelden telegramını yolla konuşalım :)

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
1
62

Maddi durumun el veriyorsa Fitness ile ilgilenmeyi deneyebilirsin . Vücut çalıştıkça spor yaptıkça özgüveninin artacağından eminim Şahsım olarak çok yararı oldu..

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35

Dış görünüşün veya paran için gelecek olan hiç gelmesin. Bir gün bunları kaybedersen onu da kaybedersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.