Yapay zeka ile YouTube üzerinden para kazanma

oBugraReis

Moderatör
12 Ocak 2021
2,242
1,388
(nowhere) in
Merhabalar dostlar bugün sizlere en pratik şekilde Yapay Zeka yardımı ile nasıl youtube üzerinden para kazanabileceğinizi anlattım.
Herkese iyi okumalar dilerim..

> - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - <

Okuyarak
çok iyi anlamayanlar için buraya konunun videosunu koyuyorum:

VİDEO:

Evet şimdi yazılı şekilde anlatacağım, sizi sıkmadan kısa ve öz bir şekilde olacak bu anlatım.

Bildiğiniz üzere YouTube üzerinden para kazanmak için
1000 Abone - 4000 Saat izlenme veya 10 Milyon shorts videosu izlenme buradakilerden 2 tanesini yapmamız gerekiyordu fakar son gelen YouTube güncellemelerinde 1000 abone şartı 500'e - 4000 Saat izlenme şartı 3000'e vede 10 Milyon shorts videosu şartı 3 Milyona indi. Bundan ötürü bu konuyu anlatma gereği duydum umarım beğenirsiniz ve yapay zekanın ne kadar gelişmiş duruma geldiğini görebilirsiniz.

Eminim ki birçok kişi YouTube'da dolaşırken shorts videolarında altyazı ile uzun videoların özet şeklinde 1dk şeklinde kısaltılarak paylaşıldığını görmüşsünüzdür. Ve evet bunları
yapay zeka bizim için halledecek ve bize sadece YouTube'a ekleyip izlenmesini beklemek düşüyor..

Öncelikle bir konsept belirliyoruz örnek vereyim MrBeast çok bilinen bir youtuber olduğundan ötürü onu seçebiliriz; veya sizler spor, haber vs konsept olarak seçebilirsiniz. Evet konseptimizi seçtikten sonra bir kanal açıyoruz veya bir kanalınız varsa ona devam edebilirsiniz.

Kanalımızı açtığımıza ve konseptimizi belirlediğimize göre konuyla ilgili uzun videolar buluyoruz örnek vereyim 15 dakikalık bir video seçiyoruz ve Opus Clip - AI-powered Video Repurposing (
yapay zeka) sitemize gidiyoruz ilk olarak bir hesap açıyoruz. Drop a YouTube link yazan kısma videomuzun linkini yapıştırıyoruz, ardından Get free clips seçeneğine tıklıyoruz ve bekliyoruz... Yapay zeka bizim için birkaç tane reels videosu hazırlıyor ve düzenliyor, bizlere de bunlar arasından seçip YouTube'a yüklemek ve sabırla beklemek düşüyor..

Unutmayın YouTube'un algoritması sebebiyle videolar ilk başlarda 2 izlenebilir, 5 izlenebilir veya tutar ve 1 milyon, 10 milyon.. izlenebilir. Sabredin, işinizi halledin.

Evet umarım konum sizlere bir şeyler katabilmiştir. Yapay zekanın bu kadar ileri gitmesi bence mükemmel bir şey fakat yapay zekanın da ince bir çizgisi vardır bu ince çizgi geçilirse insanlık yapay zeka tarafından yok edilebilir, o çizgiyi korumamız lazım :)

Herkese iyi geceler dilerim...

jyo2qm.png
ovca0xc.gif

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
921
647
Uzayda1yer
Merhabalar dostlar bugün sizlere en pratik şekilde Yapay Zeka yardımı ile nasıl youtube üzerinden para kazanabileceğinizi anlattım.

Okuyarak

VİDEO:

Evet şimdi yazılı şekilde anlatacağım, sizi sıkmadan kısa ve öz bir şekilde olacak bu anlatım.

1000 Abone - 4000 Saat izlenme veya 10 Milyon shorts videosu izlenme buradakilerden 2 tanesini yapmamız gerekiyordu fakar son gelen YouTube güncellemelerinde 1000 abone şartı 500'e - 4000 Saat izlenme şartı 3000'e vede 10 Milyon shorts videosu şartı 3 Milyona indi. Bundan ötürü bu konuyu anlatma gereği duydum umarım beğenirsiniz ve yapay zekanın ne kadar gelişmiş duruma geldiğini görebilirsiniz.

Eminim ki birçok kişi YouTube'da dolaşırken shorts videolarında altyazı ile uzun videoların özet şeklinde 1dk şeklinde kısaltılarak paylaşıldığını görmüşsünüzdür. Ve evet bunları
yapay zeka bizim için halledecek ve bize sadece YouTube'a ekleyip izlenmesini beklemek düşüyor..

Öncelikle bir konsept belirliyoruz örnek vereyim MrBeast çok bilinen bir youtuber olduğundan ötürü onu seçebiliriz; veya sizler spor, haber vs konsept olarak seçebilirsiniz. Evet konseptimizi seçtikten sonra bir kanal açıyoruz veya bir kanalınız varsa ona devam edebilirsiniz.

Kanalımızı açtığımıza ve konseptimizi belirlediğimize göre konuyla ilgili uzun videolar buluyoruz örnek vereyim 15 dakikalık bir video seçiyoruz ve Opus Clip - AI-powered Video Repurposing (
yapay zeka) sitemize gidiyoruz ilk olarak bir hesap açıyoruz. Drop a YouTube link yazan kısma videomuzun linkini yapıştırıyoruz, ardından Get free clips seçeneğine tıklıyoruz ve bekliyoruz... Yapay zeka bizim için birkaç tane reels videosu hazırlıyor ve düzenliyor, bizlere de bunlar arasından seçip YouTube'a yüklemek ve sabırla beklemek düşüyor..

Unutmayın YouTube'un algoritması sebebiyle videolar ilk başlarda 2 izlenebilir, 5 izlenebilir veya tutar ve 1 milyon, 10 milyon.. izlenebilir. Sabredin, işinizi halledin.

Evet umarım konum sizlere bir şeyler katabilmiştir. Yapay zekanın bu kadar ileri gitmesi bence mükemmel bir şey fakat yapay zekanın da ince bir çizgisi vardır bu ince çizgi geçilirse insanlık yapay zeka tarafından yok edilebilir, o çizgiyi korumamız lazım :)

jyo2qm.png
ovca0xc.gif
Elinize emeğinize sağlık hocam
Açıkçası yapay zekanın işlevi git gide artığını görmek ne kadar heyecanlandırsa da bir yandan da üzüyor çünkü artık ai çoğu şeyi basitleştirdi ki bu iyi bir şey fakat ai bir yandan da insanların özgünlükleri yok etmeye başladı ki bunu forum içerisinde de fark edilebilir konular ve postlar var(sadece örnek olarak söyledim) maalesef.

oBugraReis

Moderatör
12 Ocak 2021
2,242
1,388
(nowhere) in
Bu yöntemi geçenlerde bir yerde daha görmüştüm sanki.
İyi sonuç veriyormuş.
Doğrudur, genel olarak güzel sonuçlar alınana bir yöntemdir.
Modum onayladıysa bi bakmak gerek.
:)
Elinize emeğinize sağlık hocam
Açıkçası yapay zekanın işlevi git gide artığını görmek ne kadar heyecanlandırsa da bir yandan da üzüyor çünkü artık ai çoğu şeyi basitleştirdi ki bu iyi bir şey fakat ai bir yandan da insanların özgünlükleri yok etmeye başladı ki bunu forum içerisinde de fark edilebilir konular ve postlar var(sadece örnek olarak söyledim) maalesef.
Teşekkürler ve evet haklısın ai her ne kadarda insan hayatını kolaylaştırsa bile ileriki zamanlarda özgürlüklerini elinden alması muhtemeldir..
Elinize sağlık hocam.

Yazan da moderatör bir hocamızdı.
Teşekkürler dostum :)
Çok teşekkür ediyorum
Ben teşekkür ederim..
Kaliteli içerik kendini belli ediyor zaten.:)
<3
Yapay zekaya gerek yokki :D;
Eline saglık. :)
Teşekkürler ve evet bunu yapmak için yapay zekaya gerek yoktu fakat normal şekilde yaptığımız zaman ilk önce bir video seçip, baştan sona izleyerek notlar almamız ve aldığımız notlara geri dönerek tek tek kesmemiz üstüne birde altyazı eklememiz gerekecekti, kısacası çok uzun bir işlem ve herkesin pek vakti olmayabiliyor. Bunun için bende bunu ai yardımı ile en kısa ve pratik bir şekilde nasıl yapılacağını anlatma istedim :)

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,459

Okuyarak

VİDEO:

jyo2qm.png
ovca0xc.gif
Elinize saglik Gorsel olursa daha iyi olurdu yinede tessekurler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.