Yaptığımız Algoritmayı Programa Dönüştürme

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Merhabalar. Ben FlowChart 3.01 var ben onda hesap makinesi algoritması yaptım fakat bunu nasıl programa dönüştürebilirim yani şu şekilde benim yazdığım işlemler belli olmayacak sadece birinci sayıyı gir ikinci sayıyı gir diyecek ve sonucu bana gösterecek haa ayriyetende bunu flaşha attığım zaman başka bir pc ye indireceğimde program olarak gözükecek ve setup filan indirilip kaldırılacak

sandbox

Yeni üye
8 Ara 2020
10
0
Algoritmayı programa dökmek istiyorsan önce bir dil seçmen gerekir. Misal Python dilini seçtin gerekli yazılımları indirdin ve kod yazma ortamını oluşturdun. Artık o dilin sana sunduğu imkanlarla algoritmanı yazabilirsin.
Mesela sen 1. sayıyı gir diyerek başladın algoritmaya
Bunu Python'da şu şekilde yaparsın;

sayi = input("Bir sayi giriniz: ")
print("Girdiginiz sayi:", sayi)

Bunun gibi kodları kullanarak kendi algoritmanı programa dökersin.

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Algoritmayı programa dökmek istiyorsan önce bir dil seçmen gerekir. Misal Python dilini seçtin gerekli yazılımları indirdin ve kod yazma ortamını oluşturdun. Artık o dilin sana sunduğu imkanlarla algoritmanı yazabilirsin.
Mesela sen 1. sayıyı gir diyerek başladın algoritmaya
Bunu Python'da şu şekilde yaparsın;

sayi = input("Bir sayi giriniz: ")
print("Girdiginiz sayi:", sayi)

Bunun gibi kodları kullanarak kendi algoritmanı programa dökersin.

Peki hangi yazılımları indirmeliyim

sandbox

Yeni üye
8 Ara 2020
10
0
Peki hangi yazılımları indirmeliyim

Hangi platform da yazılım üretmek istiyorsun önce bunu sor kendine eğer web tabanlı kodlar yazacaksan Php, JavaScript veya asp dillerine göz atabilirsin. Bilgisayar tabanlı şeyler yazacaksan da C#, VisualBasic, C++, C, Python gibi dilleri öğren. Benim sana önerim VisualBasic dili ile başlayıp temelleri öğrenmen ve daha sonra edindiğin tecrübe ile farklı bir dile geçmendir.

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Hangi platform da yazılım üretmek istiyorsun önce bunu sor kendine eğer web tabanlı kodlar yazacaksan Php, JavaScript veya asp dillerine göz atabilirsin. Bilgisayar tabanlı şeyler yazacaksan da C#, VisualBasic, C++, C, Python gibi dilleri öğren. Benim sana önerim VisualBasic dili ile başlayıp temelleri öğrenmen ve daha sonra edindiğin tecrübe ile farklı bir dile geçmendir.

Gardaşım o kadarda uzun boylu değil amcama iddaya girdik eğer şu işi yaparsam bana laptop alacak yani sadece amcama gösterecem başka pc ye attığımızda çalışsın yeter

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.