Yararlı bir bilgi

tospik1

Yeni üye
14 Ara 2007
16
0
Merhaba arkadaşlar aslında ben oyun hileleri ile ilgileniyorum ama arada sırada yaptıgım sosyal muhendislik yontemlerinden biraz bahsetmek isterim kısa yazmak istiyorum cunku uzun yazılar okurken hepimiz çok sıkılıyoruz ben dahil şimdi kısaca özetliyim:

1. Genelde insanlar ilk şifresini değiştirmez ya da şöyle söyliyim insanlar bir şifreyi başka bir site mail veya oyun için kullanır

Mesela benim sanal kartım var ve arkadaşlarımın çoğunun annesi babası oyunlara para vermek istemediği için onlar harçlıklarını bana verir bende onlara alırım

ama şartım şudur ben size kartın numarası ve cvc sini vermek istemiyorum yani sonuçta nolur nolmaz

ve ben cıktıktan sonra accountundan şifreni değiştir diyorum o da nolur nolmaz :D ilkinde hayır ikincisinde hayır ucuncusunde evet demek zorunda kalıyorlar

ben bu arkadaşlarımın cogunu hergun gordugum ıcın onları hacklemem neyse :) sonra giriyorum şifreyi yatırıyorum onlara paralarını

sonra cıkıyorum adam şifresini değiştirmemiş oluyor ve bum! 1 numaralı maddeyi dusunerek onların maillerine bi göz atıyorum ve bilin bakalım ne yine bum :D

şifreleri aynı cıkıo mesela normalde şifreleri hasanhasanhasan ise mail şifreleride buyuk ihtimalle hasanhasanhasan cıkıyor

burdan size uyarı her mail, oyun için ayrı şifre koyun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.