Yardım Merkezi Bildirim Programı

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Yardım Merkezi bölümünü F5 çekerek yada "yeniden yükle" linkine tıklayarak beklemek yerine otomatik olarak 3 saniyede bir kontrol ettirip, değişiklik olduğunda notification olarak bizi uyaran basit bir program olarak nitelendirilebilir. Açık kaynak bir şekilde aşağıya bırakıyorum.

Kod:
import requests
import xml.etree.ElementTree as ElementTree
from pyquery import PyQuery
import time
from win10toast import ToastNotifier

pKonular="NULL"

def pController():
    global pKonular
    pReq = requests.get('https://www.turkhackteam.org/infopanels.php?do=ajax&action=stats&isdetached=0&blocks%5B20%5D=20')

root = ElementTree.fromstring(pReq.text)
    for pData in root.iter('block'):

pQuery = PyQuery(pData.text)
        pTag = pQuery('table') 
        sKonular = pTag.text()

if(pKonular != sKonular):
        toast = ToastNotifier()
        toast.show_toast("Turk Hack Team !","Yardım Merkezinde yeni hareketlenme var!",duration=20)
        pKonular = sKonular

if __name__ == "__main__":
    while(1):
        pController()
        time.sleep(3)

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,455
631
Moderatörlerin işine yarayacağını düşünüyorum. Eline sağlık

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
bildirim geliyor bakıyorum mesaj falan yok :/

Şimdi tekrar denedim, İlk açılışta bir kere öylesine bir bildirim gönderiyor. Onun dışında tek hatalı olan tarafı, eğer en son açılan konuya bir post atılmışsa bu sefer de bildirim göndermiyor. Bunun dışında başka bir problemi yok, Bu sorunları da boş bir vaktimde hallederim :)

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Şimdi tekrar denedim, İlk açılışta bir kere öylesine bir bildirim gönderiyor. Onun dışında tek hatalı olan tarafı, eğer en son açılan konuya bir post atılmışsa bu sefer de bildirim göndermiyor. Bunun dışında başka bir problemi yok, Bu sorunları da boş bir vaktimde hallederim :)

tamamdır, elinize sağlık. Mantığını anlatabilir misiniz ? Anlamadım neye göre bildirim attığını

Son düzenleme:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
tamamdır, elinize sağlık. Mantığını anlatabilir misiniz ? Anlamadım neye göre bildirim attığını

Üstün körü mantık şu;
Yardım merkezi kategorisindeki konulara bakıyor, sonra 3 saniyede bir kontrol ediyor... Eğer sırası değişmişse yani
1. İnstagramım çalındı
2. Evimize hacker girdi
3. Kız arkadaşım FBİ'ı hackleyip diğer kızlarla mesajlarımı okumuş

şeklinde son konuları var sayalım... Bu sıralama eğer

1. Kız arkadaşım FBİ'ı hackleyip diğer kızlarla mesajlarımı okumuş
2. Evimize hacker girdi
3. İnstagramım çalındı

olursa o kategoride, program birilerinin mesaj attığını anlıyor (veya yeni bir konunun açıldığını) ve sağ alt tarafta bildirim gösteriyor.

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

Üstün körü mantık şu;
Yarım merkezi kategorisindeki konulara bakıyor, sonra 3 saniyede bir kontrol ediyor... Eğer sırası değişmişse yani
1. İnstagramım çalındı
2. Evimize hacker girdi
3. Kız arkadaşım FBİ'ı hackleyip diğer kızlarla mesajlarımı okumuş

şeklinde son konuları var sayalım... Bu sıralama eğer

1. Kız arkadaşım FBİ'ı hackleyip diğer kızlarla mesajlarımı okumuş
2. Evimize hacker girdi
3. İnstagramım çalındı

olursa o kategoride, program birilerinin mesaj attığını anlıyor (veya yeni bir konunun açıldığını) ve sağ alt tarafta bildirim gösteriyor.

Tabii bunlar `Yarım Merkezi` üzerinde oluyor

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Yardım Merkezi bölümünü F5 çekerek yada "yeniden yükle" linkine tıklayarak beklemek yerine otomatik olarak 3 saniyede bir kontrol ettirip, değişiklik olduğunda notification olarak bizi uyaran basit bir program olarak nitelendirilebilir. Açık kaynak bir şekilde aşağıya bırakıyorum.

Kod:
import requests
import xml.etree.ElementTree as ElementTree
from pyquery import PyQuery
import time
from win10toast import ToastNotifier

pKonular="NULL"

def pController():
    global pKonular
    pReq = requests.get('https://www.turkhackteam.org/infopanels.php?do=ajax&action=stats&isdetached=0&blocks%5B20%5D=20')

root = ElementTree.fromstring(pReq.text)
    for pData in root.iter('block'):

pQuery = PyQuery(pData.text)
        pTag = pQuery('table') 
        sKonular = pTag.text()

if(pKonular != sKonular):
        toast = ToastNotifier()
        toast.show_toast("Turk Hack Team !","Yardım Merkezinde yeni hareketlenme var!",duration=20)
        pKonular = sKonular

if __name__ == "__main__":
    while(1):
        pController()
        time.sleep(3)
Eline sağlık dostum guzel araç bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.