Yardım!!Siteme bir kaç günden beri tehdit alıyodum ve sonunda ddos atmışlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibsad

Yeni üye
2 Eyl 2010
23
0
siteme bir kaç günden beri tehdit alıyordum ve ddos attıracam diyorudu sürekli googlede ondan önce cıkıyormuşumda cekmedi neyse bunu nasıl düzeltebilirim hangi sitenin yaptıgını biliyorum o cocugun nerde oturdugunu da nasıl düzeltebilirz yardım

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Üstadım,

yapabileceğin en güzel şey, ddos koruma hizmeti alan bir hosting firmasına siteni taşıman olacaktır.

Bunun başka teknik çözümü yok. Hadi bunu ihbar ettin, yakalandı diyelim, ya sonra arkadaşının intikamını almak isteyen 5 kişi daha çıkarsa ne yapacaksın?

Kurda sormuşlar senin ensen niye kalın , kendi işimi kendim gördüğüm için demiş. Adam sana teknik bir hamle yapmış, senin de teknik bir karşılık ile cevap vermen lazım. İhbar etmek politik bir cevaptır, işe yaramaz. Bir dahaki sefere yurt dışından saldırırlarsa ne yapacaksın?

ibsad

Yeni üye
2 Eyl 2010
23
0
Üstadım,

yapabileceğin en güzel şey, ddos koruma hizmeti alan bir hosting firmasına siteni taşıman olacaktır.

Bunun başka teknik çözümü yok. Hadi bunu ihbar ettin, yakalandı diyelim, ya sonra arkadaşının intikamını almak isteyen 5 kişi daha çıkarsa ne yapacaksın?

Kurda sormuşlar senin ensen niye kalın , kendi işimi kendim gördüğüm için demiş. Adam sana teknik bir hamle yapmış, senin de teknik bir karşılık ile cevap vermen lazım. İhbar etmek politik bir cevaptır, işe yaramaz. Bir dahaki sefere yurt dışından saldırırlarsa ne yapacaksın?

hocam bi ayar yapacagız artık teşekkrler genede

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
biz özel ddos koruma alalım artık hocam yapacak bişey yok

Üstadım,

iki sene önce telekomda ddos engelleme cihazlarını (arbor, cisco guard) yönettim ben. Ddos 'un kralını gördüm, anonymous 'un saldırısı hikaye kalır. Adamlar saldırırken fake ipler kullanıyorlar. Ben bir keresinde 400.000 farklı ipli saldırı gördüm. Yada adam şaka kibi 127.0.0.1 yazıyor paketin içine, git de ayıkla pirincin taşını. Ddos 'u engelleyecek tam bir cihaz yoktur (çalışma mantıkları gereği) , ancak büyük ISP firmalar (türk telekom, superonline, vb) ddos 'a karşı koyabilirler. Ddos 'un amacı senin sunucu kaynağını tüketmek (hadi bunu ips ile engelledin) yada band genişliğini tüketmek. Adam sunucu kaynaklarını sömüremeyince, band genişliğini sömürüyor. Dünyada bu işi yapan tek cihaz var o da Arbor firmasının. Telekom aralık 2011 'de 6 milyon dolarlık yatırım yaptı bu cihazlara. Cihazların kurulumunu yapan ekipte arkadaşım var ve testleri de kendisi yapacak, bütün kurulumlar bitince.

Son düzenleme:

ibsad

Yeni üye
2 Eyl 2010
23
0
Üstadım,

iki sene önce telekomda ddos engelleme cihazlarını (arbor, cisco guard) yönettim ben. Ddos 'un kralını gördüm, anonymous 'un saldırısı hikaye kalır. Ddos 'u engelleyecek tam bir cihaz yoktur (çalışma mantıkları gereği) , ancak büyük ISP firmalar (türk telekom, superonline, vb) ddos 'a karşı koyabilirler. Ddos 'un amacı senin sunucu kaynağını tüketmek (hadi bunu ips ile engelledin) yada band genişliğini tüketmek. Adam sunucu kaynaklarını sömüremeyince, band genişliğini sömürüyor. Dünyada bu işi yapan tek cihaz var o da Arbor firmasının. Telekom aralık 2011 'de 6 milyon dolarlık yatırım yaptı bu cihazlara. Cihazların kurulumunu yapan ekipte arkadaşım var ve testleri de kendisi yapacak, bütün kurulumlar bitince.

tm olarak öneriniz ne üstadım onu yapıyım

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
tm olarak öneriniz ne üstadım onu yapıyım

Üstadım,

ben unix ve security adminiyim, eskiden bir kaç ISP firmasında çalıştım. Size çok somut bir çözüm söyleyemem ama önerim şu olacak, internetten büyük hosting firmalarını araştırın ve onlara ddos korumaları olup olmadığını sorun. Ben şahsen superonline 'nin Arbor 'un ddos engelleme cihazlarını kullandığını biliyorum, zamanında konumlandırırlarken bizden destek almışlardı.

Şu da önemli , isp firmanızdan ne kadarlık ddos atack yediğinizi öğrenin. Yeni firma bunu sorabilir. Bir firma da size bu hizmeti verdiğini söylerse, hangi cihazlarla yaptıklarını sorun, çünki huawei 'in de ddos cihazıları var, telekom geçen sene ucuz diye aldı. Test edenlerden biri bendim,cihaz dağıldı gitti, adamlar patch üstüne patch yazıyor, hala geliştirilme aşamasında, 5 sene sonra işe yarar bir şey çıkaracaklarına dair umudumu koruyorum.

ibsad

Yeni üye
2 Eyl 2010
23
0
Üstadım,

ben unix ve security adminiyim, eskiden bir kaç ISP firmasında çalıştım. Size çok somut bir çözüm söyleyemem ama önerim şu olacak, internetten büyük hosting firmalarını araştırın ve onlara ddos korumaları olup olmadığını sorun. Ben şahsen superonline 'nin Arbor 'un ddos engelleme cihazlarını kullandığını biliyorum, zamanında konumlandırırlarken bizden destek almışlardı.

Şu da önemli , isp firmanızdan ne kadarlık ddos atack yediğinizi öğrenin. Yeni firma bunu sorabilir. Bir firma da size bu hizmeti verdiğini söylerse, hangi cihazlarla yaptıklarını sorun, çünki huawei 'in de ddos cihazıları var, telekom geçen sene ucuz diye aldı. Test edenlerden biri bendim,cihaz dağıldı gitti, adamlar patch üstüne patch yazıyor, hala geliştirilme aşamasında, 5 sene sonra işe yarar bir şey çıkaracaklarına dair umudumu koruyorum.

peki hocam sagolasn...bnm hosting firmam natro idi ve adamlara dedim korunma yolları ne diye özel sunucu alın dediler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.