Yaşadığım Hack Girişimi ve Saldırının Anatomisi

silahtar7

Üye
12 Ağu 2018
76
51
Bu sabah telefondan ardı ardına gelen bildirimlerle uyandım. Denemeler için kullandığım mail adresi sürekli güvenlik uyarısı veriyordu. Hesaba girmeye çalışırken karşıma "Şifre yanlış" uyarısı geldi. Hadi bakalımmm...

İki adımlı doğrulama bulunan mailimizi çerezleri kullanarak bypass etmiş bir de şifre değiştirmeyi başarmışlardı. (Güvendiğimiz dağlara karlar yağdı🤔)

Yetmemiş mozillanın e-posta eşitleme servisi olan Thunderbird üzerinden mailleri eşitlemişlerdi. Hayır yani 6 bin tane reklam maili var eşitleyip kendine çeksen ne olur beyinsiz?

Bir de doğrulamalar sıkıntı olmasın diye konumu Türkiye olarak değiştirmişti vpn üzerinden 😂 . Kullandığı vpn ise ProtonVpn. Hemen bağlantıları sağlayıp reel ip adresini aldım. 1 saate kadar da kullandığı internet servisi üzerinden kullanıcı bilgisi gelecek.

Bilgisayarı değiştireyim diyordum iyi oldu, bi tazminat güzel gider. Cin olmadan adam çarpın bakalım.

hanifiking21

Katılımcı Üye
17 Mar 2021
523
119
bilmesende olur
Bu sabah telefondan ardı ardına gelen bildirimlerle uyandım. Denemeler için kullandığım mail adresi sürekli güvenlik uyarısı veriyordu. Hesaba girmeye çalışırken karşıma "Şifre yanlış" uyarısı geldi. Hadi bakalımmm...

İki adımlı doğrulama bulunan mailimizi çerezleri kullanarak bypass etmiş bir de şifre değiştirmeyi başarmışlardı. (Güvendiğimiz dağlara karlar yağdı🤔)

Yetmemiş mozillanın e-posta eşitleme servisi olan Thunderbird üzerinden mailleri eşitlemişlerdi. Hayır yani 6 bin tane reklam maili var eşitleyip kendine çeksen ne olur beyinsiz?

Bir de doğrulamalar sıkıntı olmasın diye konumu Türkiye olarak değiştirmişti vpn üzerinden 😂 . Kullandığı vpn ise ProtonVpn. Hemen bağlantıları sağlayıp reel ip adresini aldım. 1 saate kadar da kullandığı internet servisi üzerinden kullanıcı bilgisi gelecek.

Bilgisayarı değiştireyim diyordum iyi oldu, bi tazminat güzel gider. Cin olmadan adam çarpın bakalım.
:)

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
783

Pass the cookie de adamlar iyi şifre değiştirebilmişler 🤣 fakat sonra patlamışlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.