Yazılım İçin Kitap Önerirmisiniz?

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
yazılım öğrenmek için kitap satın alınırmı yoksa internette öğrenilrimi yada sanal kitapmı evet

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
974
617
yazılım öğrenmek için kitap satın alınırmı yoksa internette öğrenilrimi yada sanal kitapmı evet
Merhaba,
@tamam ağa 'ya katılmıyorum. Çünkü;
Evet kitap okumak bir şey kaybettirmez. Ancak sizin okuduğunuz kitaplar her zaman güncelliğini korumaz. Örneğin 2020'de bir kitap satın aldınız 2025'de o kitabın hiç bir anlamı kalmaz. Yazılım dediğimiz şey kitap okunarak öğrenilmez bence. Her gün yeni bir güncelleme geliyor. Yani size önerim internetten öğrenebilirsiniz.
Yanlış anlaşılmasın kitap okumak gereksizdir demiyorum. Ancak yazılım kitaptan öğrenilebilecek bir şey değil.

İyi forumlar.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
önerdiğiniz kitap varmı (pyhton öğrenmek istiyom)
Önder teker'in yazdığı kitapları önerebilirim şahsen Türkçesi olsun, konuya hakimiyeti olsun gerçekten çok iyidir.

Merhaba,
@tamam ağa 'ya katılmıyorum. Çünkü;
Evet kitap okumak bir şey kaybettirmez. Ancak sizin okuduğunuz kitaplar her zaman güncelliğini korumaz. Örneğin 2020'de bir kitap satın aldınız 2025'de o kitabın hiç bir anlamı kalmaz. Yazılım dediğimiz şey kitap okunarak öğrenilmez bence. Her gün yeni bir güncelleme geliyor. Yani size önerim internetten öğrenebilirsiniz.
Yanlış anlaşılmasın kitap okumak gereksizdir demiyorum. Ancak yazılım kitaptan öğrenilebilecek bir şey değil.

İyi forumlar.
Fikrime katılıp katılmamak size kalmış.
internettende öğrenseniz yine okumaya ihtiyacınız var (videolar hariç) bir yandan kitaplar bir yandan internetten neden yararlanmasın hele ki sektörde deneyimi bulunan insanların kitaplarından bahsediyorum.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
974
617
biriniz a diyor biriniz b
@tamam ağa konuyu yalnış anlamış olabilir belki. Elbette bu öznel bir şeydir. Ancak benim gibi düşünen arkadaşları biraz yalnış anlamış olabilir. Ben kitap okumak gereksiz demiyorum. Ancak yazılım ile ilgili kitaplar güncelliğini kaybeder. İnternette ise; bir güncelleme geldiği zaman yeni videolar çekiliyor konuyla alakalı vs.
Ancak yine de size kalmış bir şey.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
@tamam ağa konuyu yalnış anlamış olabilir belki. Elbette bu öznel bir şeydir. Ancak benim gibi düşünen arkadaşları biraz yalnış anlamış olabilir. Ben kitap okumak gereksiz demiyorum. Ancak yazılım ile ilgili kitaplar güncelliğini kaybeder. İnternette ise; bir güncelleme geldiği zaman yeni videolar çekiliyor konuyla alakalı vs.
Ancak yine de size kalmış bir şey.
O zaman üniversitelere yazı yazalım bilim adında tez makale, ders notu aldırmasınlar nede olsa bilimde güncelleniyor değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
Fikrime katılıp katılmamak size kalmış.
internettende öğrenseniz yine okumaya ihtiyacınız var (videolar hariç) bir yandan kitaplar bir yandan internetten neden yararlanmasın hele ki sektörde deneyimi bulunan insanların kitaplarından bahsediyoru
Önder teker'in yazdığı kitapları önerebilirim şahsen Türkçesi olsun, konuya hakimiyeti olsun gerçekten çok iyidir.

knk kitap fiyatlarını pek bilmiyom bu pahalımıdır benim ilgim aslında tarih ve kütüphane taraftarıyım ama yazılımcılıkta kütüphanede win xp den kalma bilgiler var ortalama ne kadardır (öğrenciyim)

O zaman üniversitelere yazı yazalım bilim adında tez makale, ders notu aldırmasınlar nede olsa bilimde güncelleniyor değil mi?
Z kuşağı problemi.
sakin xD

cashflash

Üye
28 Kas 2023
140
30
önerdiğiniz kitap varmı (pyhton öğrenmek istiyom)
python öğreniyorum ben de aktif olarak. Python Programlama Dili — Yazbel Python Belgeleri ücretsiz olarak bu kitap üzerinden öğrenebilirsin. aktif olarak buradan öğreniyorum ben de. ek olarak öğrenimini videolarla destekleyebilirsin. turkcell geleceği yazanlar, youtube, btk akademi gibi platformların python kurslarıyla. btk akademiyi öneririm, turkcell'i pek önermem. söylediklerimin hepsi ücretsizdir, iyi çalışmalar.

Öncelikle merhaba değerli üye;

Yazılım dünyasında birçok farklı konuda kitaplar bulunmaktadır. Farklı yazılım konularında birkaç kitabı aşağıda vericem.

1. Clean Code - A Handbook of Agile Software Craftsmanship
  2. Refactoring - Improving The Design of Existing Code
  3. Design Patterns - Elements of Reusable Object-Oriented Software

İyi forumlar dilerim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.