Yazılım merakı olanlar için yol haritası

V-injection

Yeni üye
8 Nis 2022
5
0
Bir çok tavsiyeler görüp durursunuz, fakat kafanız hala karışıktır.

Kendinize sormanız gereken ilk şey, ben ne yapmak istiyorum? Olacaktır.
Çeşitli alanlarda bir sürü şey yapabilirsiniz fakat yola çıkmadan önce bu yolu seçmeniz gerekiyor.

Örneğin, Web geliştirici mi olacaksınız? FE mi yoksa BE mi istiyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında sektör ne istiyor buna bakmalısınız. Örneğin şirketlerin kullandıkları React (framework) işe giriş sürecinde daha avantajlı bir kütüphanedir. Bir diğer yaygın olan ise Vue, React yaygınlığı Vue kötü demek değildir, aksine Vue'nun daha iyi bir kütüphane olduğunu belirten geliştiriciler vardır.

Veya Siber güvenlik uzmanı olmak isteyebilirsiniz. Fakat neyi ne zaman ne şekilde yapacağınızı bilmezseniz gelişim sürecinde zorluk yaşarsınız.

Sİze şunu öğenin şuradan başlayın gibi öneriler vermeyeceğim. Alanlar hakkında görüşlerimi merak ederseniz elimden geldiğince yardımcı olacağım. Fakat kendinizi belirleyip sorunuzu sorun.

kebelek87

Üye
8 Ara 2007
66
25
React ve Vue demişsin ancak Flutter'dan haber vermemişsin. Flutter yakın gelcekte en büyük büyüme potansiyeli ve iş imkanı sağlayacak cross platform client side frameworktür.

V-injection

Yeni üye
8 Nis 2022
5
0
React ve Vue demişsin ancak Flutter'dan haber vermemişsin. Flutter yakın gelcekte en büyük büyüme potansiyeli ve iş imkanı sağlayacak cross platform client side frameworktür.
Evet bunun farkındayım önümüzdeki dönemde çok adı duyulacak. Benim React ve Vue üzerinden konuşma nedenim ülkemizde bulunan şirketlerin isteklerinin bu yönde olmasından kaynaklanıyor

kebelek87

Üye
8 Ara 2007
66
25
Evet bunun farkındayım önümüzdeki dönemde çok adı duyulacak. Benim React ve Vue üzerinden konuşma nedenim ülkemizde bulunan şirketlerin isteklerinin bu yönde olmasından kaynaklanıyor
Kariyer.net için genelleme yapıyorsan haklı olabilirsin ancak linkedin üzerinde bulunan iş ilanlarının büyük bir bölümünde flutter mevcut.

V-injection

Yeni üye
8 Nis 2022
5
0
Kariyer.net için genelleme yapıyorsan haklı olabilirsin ancak linkedin üzerinde bulunan iş ilanlarının büyük bir bölümünde flutter mevcut.
Evet bu genelleme kariyer net için, şahsen vue kullanıyorum. Fakat mümkün olursa flutter üzerinden bir startup kurma düşüncem mevcut. Geleceğe yatırım için.

Efso.

Yeni üye
8 Nis 2022
1
0
Bir çok tavsiyeler görüp durursunuz, fakat kafanız hala karışıktır.

Kendinize sormanız gereken ilk şey, ben ne yapmak istiyorum? Olacaktır.
Çeşitli alanlarda bir sürü şey yapabilirsiniz fakat yola çıkmadan önce bu yolu seçmeniz gerekiyor.

Örneğin, Web geliştirici mi olacaksınız? FE mi yoksa BE mi istiyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında sektör ne istiyor buna bakmalısınız. Örneğin şirketlerin kullandıkları React (framework) işe giriş sürecinde daha avantajlı bir kütüphanedir. Bir diğer yaygın olan ise Vue, React yaygınlığı Vue kötü demek değildir, aksine Vue'nun daha iyi bir kütüphane olduğunu belirten geliştiriciler vardır.

Veya Siber güvenlik uzmanı olmak isteyebilirsiniz. Fakat neyi ne zaman ne şekilde yapacağınızı bilmezseniz gelişim sürecinde zorluk yaşarsınız.

Sİze şunu öğenin şuradan başlayın gibi öneriler vermeyeceğim. Alanlar hakkında görüşlerimi merak ederseniz elimden geldiğince yardımcı olacağım. Fakat kendinizi belirleyip sorunuzu sorun.
Siber güvenlik uzmanı olmak istiyom

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.