Yazılım Mühendisliği İçin Destek?

118baran

Üye
15 Eyl 2018
51
0
Öncellikle Merhaba Değerli Forum Üyeleri;
Ben 2016'dan beri yazılımla uğraşıyorum. Gerek php olsun, gerek wordpress gibi popüler scriptler gerekse de seo ile alakalı uzmanlığım var ve hizmet sunmaktayım.

Şuan 12.sınıfı okuyorum, yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Ama aklımda milyonlarca soru var hangi üniler iyi tarzında. Aramizda elbette yazılım veya bilgisayar mühendisliği vardır. Diye düşünüyorum.

1.Özel mi devlet mi? (Açık konuşmak gerekirse aile durumumuz pek fazla yok ama okul ortalamam iyi burslu olarak okusam iyi olur mu? Çoğu kişi bu tür üniversiteler birakıyor tarzında şeyler söyluyorlar ama)

2.Aklımda bir bahçeşehir var özel olarak onun applybau denen bir burs sistemi var acaba ona başvursam yüksek bir burs alırmıyım. Çünkü kendi alanımda 16 yaşımda olmama rağmen baya bir bilgim var. Ayrıca bu bilgiden para kazanabilecek seviye gelmiş

3. Devlet ünileri iyi mi? Düşük puanlı sanki eğitimi kötü olacakmış hissi var.

4. ÖDTÜ veya İTÜ gibi ünilerde yazılım neden yok hep bilgisayar anlamadım.

şuanlik aklımda bunlar var bu güzel kardeşinize yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden cevap yazan herkesin eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.