yazılım mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği

kimix

Katılımcı Üye
19 Ocak 2013
317
0
ben lisede web programlamayla ilgili dersler aldım
bilgisayar mühendiliğine mi gidiyim yoksa yazılım mühendisliğinemi
yani hangisi web programlamayla ilgili ders veriyor.
birde bilgisayar mühendiliği ve yazılım mühendiliğinde hangi dilleri öğreniyoruz onlarıda yazarmısınız?

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Bilgisayar mühendisliği ayrı Yazılım mühendisliği ayrı.

Yazılıma gitmen gerekiyor. Eğer programlama istiyorsan.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
corvo özellikle senin yorumların olmak üzere çok yanlış bir genel kanı var ortada. Bilgisayar mühendisleri yazılım öğrenmezler donanım ağırlıklıdır ? Bu ne yanlış bir kanı.

Arkadaşım bilgisayar müh.e de gitsen yazılım m. de gitsen hemen hemen aynı şeyleri öğreneceksin , senin merak ettiğin "yazılım seviyesi" ise.

Ayrıca yazılım elemanı alacak işverenler bilgisayar mühendisi mi yazılım mühendisi mi diye dikkat etmezler ikiside benzer seviyededir.

Hangisine gidersen git sana yalayıp yutturmayacaklar, şunu unutma sana "öğrenmeyi öğretecekler". İş senin kendini geliştirmende bitecek.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
corvo özellikle senin yorumların olmak üzere çok yanlış bir genel kanı var ortada. Bilgisayar mühendisleri yazılım öğrenmezler donanım ağırlıklıdır ? Bu ne yanlış bir kanı.

Arkadaşım bilgisayar müh.e de gitsen yazılım m. de gitsen hemen hemen aynı şeyleri öğreneceksin , senin merak ettiğin "yazılım seviyesi" ise.

Ayrıca yazılım elemanı alacak işverenler bilgisayar mühendisi mi yazılım mühendisi mi diye dikkat etmezler ikiside benzer seviyededir.

Hangisine gidersen git sana yalayıp yutturmayacaklar, şunu unutma sana "öğrenmeyi öğretecekler". İş senin kendini geliştirmende bitecek.

İyi de abey ben demiyorum ki kesin donanım öğretiyorlardır diye :D Ben zaten öyle olduğunu umuyorum yani doğruluk payı yok bunun. :D

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Bilgisayar mühendisliği ayrı Yazılım mühendisliği ayrı.

Yazılıma gitmen gerekiyor. Eğer programlama istiyorsan.

Bilgisayar mühendisliği daha çok donanım ile ilgili diye biliyorum. Ki zaten öyle olması lazım.

Şimdi bunları diyince ben sana doğruluk payın var diyemem ki . O zaman sende doğrusunu öğren işin. Programlama istiyorsan yazılıma git demek yanlış bilgisayara yazılımla ilgisi yok demek yanlış ki bu büyük bir ironu olurdu.

Demin de dediğim gibi ikisinde de öğretecekler fakat iş kişide bitiyor kendini geliştirirse sistem programcısı da olur gui programcısı da . Ya bu alanda çok dallanma var , önce nereye yöneleceğini seçmeli insan, bölüm seçmek kolay.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.