Yazılım öğrenmek istiyorum

yorgunboss

Yeni üye
3 Ara 2021
25
15
Ama nerden ve nasıl başlıyacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Online eğitim mi almalıyım youtubeden video izleyerek mi öğrenmeliyim?

24 Tem 2019
140
46
Öncelikle kendine bir yol haritası belirle ilk önce bunu araştır ve karar verdikten sonra ufak bir araştırma yaptığın zaman istediğin eğitime youtube udemy
btk akademi w3schools buralardan eğitim alabilirsin

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
6
116
KARA TOPRAK
Merhabalar, yazılım hakkında ileri düzey seviyeye sahip olsaydınız, neler yapmak isterdiniz? Bu soruyu yanıtladığınızda ilk olarak öğrenmeniz gereken şeyler hakkında araştırma yapma şansı elde edeceksiniz. Bir dile başladığınızda o dilden ilerlemenizi öneririm. Aynı anda 2 den fazla dile çalışmanız karışıklığa yol açabilir en başta ve ilerleyen kısımlarda bırakma isteği gelebilir. Bununla birlikte başlangıcı yaptığınızda İnternet üzerinde pdf ve benzeri dokümanların olduğunu, çok az kaynağın Türkçe olduğunu (veya bir hata aldığınızda o hatanın çözümünü her zaman Türkçe olarak alamayacağını farkettiğiniz vakit) İngilizce'ye de çalışmanız gerekeceğini farkedeceksiniz. Nerede başlayacağımı bilemiyorum demenizi sebebi belki de bir çok yazılım dili olmasına karşın " Ben hangisini neden öğrenmeliyim? " sorusunun yanıtını tam olarak vermemiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Umarım bu ve önceki / sonraki yanıtların tümü sizde bir düşünce yaratmış olur. Her şeyin düşünmekle başlayacağını ve devam ettirilmezse biteceğini unutmayın. İyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
5
77
Ama nerden ve nasıl başlıyacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Online eğitim mi almalıyım youtubeden video izleyerek mi öğrenmeliyim?
Merhaba,

Hevesliyseniz bu işi gerçekten kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz ama yazılımın alanları var ve sizin tercihiniz lazım video izleyerekde öğrenebilirsiniz online eğitimin faydası canlı uygulayabiliyorsun video izleyerek yaparsakda anlayıp uygulayabiliyoruz.

Web yazılımı için
+Html
+Css
+Javascript
+Php
+Mysql
Html css javascript öğrenmek için şu kanalı tercih edebilirsiniz;

Mobil uygulama için
+Flutter
+Kotlin
+React Native

Flutter için liste olarak;
Kotlin için liste olarak;
React native olarak;

Hack toolları yapmak isterseniz;
+Python

Öğrenmek isterseniz kanal olarak;

İyi forumlar.

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
13
1,173
Merhaba,
Tavsiyem C# dilinden başlamanız, çünkü C# (bana göre) anlaması çok kolay bir dil, gerek ingilizce olması, gerek o kadar karışık olmaması, dili kolay öğrenmenizi sağlıyor, biraz ingilizce bilginiz var ise C# veya VB.NET dilinden başlayabilirsiniz, tabii herkesin öğrenme süresi değişebilir ama tahminimce ingilizceniz iyi ise C# dilini çok kısa bir süre içerisinde kavrayabilirsiniz.
Videolar izleyerek programlar geliştirin, örneğin:
Hesap Makinesi
IF/ELSE ile bir giriş sayfası
Database ile bir giriş sayfası..
Gibi projeleri youtube'dan izleyerek geliştirin, kendi, kendinize kısa sürede C#'ı kolayca öğrenebilirsiniz.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
32
808
Casterly Rock
Merhaba size önerim C++ ve Python öğrenmenizdir. Python, geniş bir kütüphaneye sahiptir ve kolay okunmaktadır, bu da hızlı öğrenmeye yarar. Yeterince uzun bir süredir kullanıldığından dolayı kullanıcısı çoktur bu sebepten dolayı destek almanız çok daha kolaylaşır. Çoğu internet protokolünü destekler. C/C++ yazılım dilini de öğrenmenizi tavsiye ederim. Orta seviyeli kodu sayesinde donanım tarafına yeterince yakın ve verimli olması C++'ı işletim sistemi geliştirme için en uygun dillerden biri yapıyor. Akıllı saatler, otonom araçlar gibi makinelerin gömülü yazılımlarının çoğu C++ ile yazılmıştır C++'ın yüksek performanslı olması sebebiyle oyun motorları ve oyunlar içinde bir numaralı tercih haline gelmiştir. Şu anda en popüler oyun motorları olan Unity ve Unreal Engine, C++ ile geliştirilmiştir, hileleri de aynı şekilde.

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
16
881
SaMuRai
Merhabalar değerli üye,

Eğer yeni başlıyorsanız ve kendinizi Siber güvenlik alanında geliştirmek istiyorsanız Python ile başlamanızı tavsiye ederim.

Eğer yazılım alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız C# ve ailesi ile başlamanızı tavsiye ederim.

İyi Forumlar

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,985
5
1,081
Kayseri
Merhabalar, eğer yazılım öğrenmek istiyorsanız size önerebileceğim en iyi kaynaklardan birisi freecodecamp tamamen ücretsiz olmalarının yanı sıra YouTube üzerinden videolu bir şekilde anlatım yapıyor. Tek sorun bu kaynağın ingilizce olması.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.