Yazılım Okuyarak mı İzleyerek mi öğrenilmeli ?

Yazılım Okuyarak mı İzleyerek mi öğrenilmeli ?

• Kullanılan toplam oy
    29

Rootcourage

Uzman üye
14 Mar 2017
1,712
1
Selamın aleyküm bazı arkadaşlarımız ve bende dahil olmak üzere yazılım öğrenirken videolardan bilgi alıyoruz bazen izlerken sıkılıyor olabiliyoruz motivasyon çok önemli tabikide ama sizce Yazılım Okuyarak mı İzleyerek mi öğrenilmeli ?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
O tamamen senin öğrenme stiline göre değişir.

Net cevap ise : uygulayarak. Proje çalıştırmadan yapmadan yazılım geliştirme öğrenilmez.

mrcsrcylmz

Üye
29 Tem 2017
196
0
kobane
eğer baka baka birşey öğrenilseydi kedi kasap olurdu ,
öyle aklıma geldi bu güzel atasözü
Allah kolaylık versin

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
1
Ben işime yarar olanı o an ögrenip uyguluyorum.
Yani programa x ozelligi eklicem mesela x nasıl yapılır nasıl eklenir diye aratıp bulup ekliyorum. 0dan ogrenmiyorum. Ama amacım o lazım olan programı yapmak oldugu icin ogrendigim o bilgiler yetiyor.

Android oyun/uygulama yaparkende aynısını yapıyorum

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
890
55
word.exe
Görsel içerikler zihinde daha fazla kalıcılık gösterir. Ne demişler Çok okuyan mı bilir; çok gezen mi ? Bu sorunun cevabı bilinemez, çünkü insanın öğrenme stiline göre değişir. İkisini de dene, hangisi sana uygunsa onu seç.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.