YCrypt [PHP]

yussufjpg

Üye
29 May 2019
62
1
[COLOR="WhiteLink: [URL="https://tik.lat/JFz37"] https://github.com/yussufjpg/ycrypt[/URL]

Açıklama: Mesajlarınızı şifrelemek için kullanabilirsiniz ayrıca arayüzün İngilizce olamasına takılmayın bütün kodlar bana aittir kendim yazdım sadece yabancı forumlardan görüş almak için öyle bir şey yaptım isterseniz değiştirebilirsiniz ayrıca bu web uygulaması ile yaptıklarınız sizin sorumluluğunuzdadır.

Ekran Görüntüsü:

lQzvPJ.jpg

VQyv8Z.jpg

vaonVz.jpg

[/COLOR]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fear-Code

Uzman üye
29 Nis 2012
1,371
0
California
Şifrelenen metni çözememenin sebebi zaten değişen bir harfin tekrar tekrar ve kontrolsüz değişmesi. Örneğin a harfini şifrelemek istersem i harfine dönüşüyor fakat kodun devamında i harfi de r harfine, r harfi de v harfine şeklinde kontrolsüz bir döngü oluşuyor. Düzgün bir algoritma ile bu şifreyi çözülebilir hale getirebilirsin.

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
32
Sakarya
Aslında uzun uzun replace yazmaya gerek yok. for döngüsünü int değil char olarak ele alırsan 4-5 satırda halledilir.
Kod:
for($i = 'a' ; $i<= 'z'; $i++)
echo $i;
Bunu deneyince dediğimi anlayacaksın

Mocean

Katılımcı Üye
29 Tem 2016
992
0
Sarmatia
alfabedeki bir harfi bir sonrakine atayarak elde edilen sonuca şifrelenmiş metin diyorsak yani... aşağı yukarı bu da bi şifreleme teknolojisi sayılır ayrıca algoritma her şeyde vardır, bir işin yapımının en basit yoludur.

Şifreleme teknolojisi sayılırsa sizin şifreleme teknolojiniz sayılmaz, çünkü aynı kripto türünden dünya da bir tane mevcut.
Ayrıca anlattığınız şey tanım, Algoritma değil :D :D

yussufjpg

Üye
29 May 2019
62
1
Aslında uzun uzun replace yazmaya gerek yok. for döngüsünü int değil char olarak ele alırsan 4-5 satırda halledilir.
Kod:
for($i = 'a' ; $i<= 'z'; $i++)
echo $i;
Bunu deneyince dediğimi anlayacaksın

Sağol dostum :) döngü kullanmak cidden iyi olur.

Şifrelenen metni çözememenin sebebi zaten değişen bir harfin tekrar tekrar ve kontrolsüz değişmesi. Örneğin a harfini şifrelemek istersem i harfine dönüşüyor fakat kodun devamında i harfi de r harfine, r harfi de v harfine şeklinde kontrolsüz bir döngü oluşuyor. Düzgün bir algoritma ile bu şifreyi çözülebilir hale getirebilirsin.

Şimdi düşününce baya mantıklı geldi sağol bi ara düzenlerim, yeni pcye geçtim projeler eskide kaldı eriniyorum açıkcası ama düzeltirim bi ara..

Şifreleme teknolojisi sayılırsa sizin şifreleme teknolojiniz sayılmaz, çünkü aynı kripto türünden dünya da bir tane mevcut.
Ayrıca anlattığınız şey tanım, Algoritma değil :D :D

Tanım anlamı - "bir kavramın, bir sözcüğün ne anlama geldiğini, özel ve başlıca niteliklerini belirterek anlatma, açıklama, tanıtma işi.
"

Algoritma anlamı - "belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol"

Algoritmayı kendi yorumumla yazmıştım, anlayamayacak kadar aciz olduğunu bilmiyordum kusura bakma :D, ayrıca cümlenizin "Şifreleme teknolojisi sayılırsa sizin şifreleme teknolojiniz sayılmaz, çünkü aynı kripto türünden dünya da bir tane mevcut." kısmında ne demek istediğini tam kestiremedim, açarsanız memnun olurum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.