Yeni aldığım bilgisayarı en başına getirmek

MrOnur

Yeni üye
21 Haz 2015
6
3
Arkadaşlar merhaba, linux işletim sistemine sahip acer aspire markalı bilgisayar aldım. Ardından windows 10 yükledim lakin şimdi iade edicem. Amazon bilgisayar nasıl geldiyse öyle iade edilmesi gerektiğini söylüyor. Bilgisayarımı nasıl ilk geldiği hali gibi yapabilirim?

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,210
720
always, everywhere
Arkadaşlar merhaba, linux işletim sistemine sahip acer aspire markalı bilgisayar aldım. Ardından windows 10 yükledim lakin şimdi iade edicem. Amazon bilgisayar nasıl geldiyse öyle iade edilmesi gerektiğini söylüyor. Bilgisayarımı nasıl ilk geldiği hali gibi yapabilirim?
Hangi işletim sistemi ile yüklü geldiyse, örnek Ubuntu 22.00. Bu işletim sisteminin ISO'sunu indirerek Rufus ile bir flash belleğe yazdırın. Ardından flash belleği takıp format atın. Sorununuz düzelecektir.

Senior Beyaz

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
474
136
root@beyaz:
Merhabalar,
Cihazınıza öncelikle rufus programını ve kali.org adresinden Linux işletim sistemini ISO uzantılı bir şekilde indirmelisiniz. Ardından bir USB belleğe rufus programı aracılığıyla Linux işletim sisteminin kurulum dosyasını yazdırıp format atabilirsiniz. Daha detaylı rehber videolar Youtube'da mevcut, oradan yardım alarak bu durumu çözebilirsiniz.
İyi Forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

öncelikle bilgisayarınızın ilk aldığında hangi sürümün olduğunu bulmanız gerek daha sonra indirme sitesinden linux'un o sürümünü indirip kurmanız gerek farklı sürümler sorun yaratabilir.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.