Yeni başladım

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Merhaba 19 yaşında klavye ile aram çok iyi gözüm kapalı şekilde yazıyorum, katiplik okuyorum ve bunu avantaja çevirmek istiyorum, hacker olmak için ne yapmalıyım, nerden başlamalıyım, bana yol gösterebilecek komutanlarım devrelerim sizi sesleniyorum, bu cuma günü allah rızası için yardım edin. İlgi alanım, site hack, sızma, kendi programlarımı yazmak istiyorum, bilgisayar kurdu olmak istiyorum yardım edin lütfen

Çözüm
Merhabalar,
Başlamak için programlama iyi bir yoldur. Kendi hack araçlarınızı yazmanız belki uzun bir süre alabilir ama ileride kullanacağınız hack programlarının nasıl ve hangi mantıkla çalıştığını ve bir kod parçası gördüğünüzde az çok ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Başlangıç dilleri olarak; HTML, PHP, Python öğrenilebilir. İlerleyen süreçlerde ilgi alanıza göre C#,C++,Perl,Ruby gibi farklı diller öğrenebilirsiniz. Programlamayı tamamladıktan sonra Temel Network eğitimi alabilirsiniz. Temel olarak ağdaki cihazlar ve belirli protokoller nedir, ne işe yarar bunları öğrenmelisiniz. Sonra "Linux"u öğrenebilirsiniz Nedir?, Ne işe yarar vs. . Siber güvenlik uzmanlarının en çok kullandığı "Kali Linux"u öğrenin. İçindeki...

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
7
786
root
Öncelikle hoşgeldin,
Hacker olmayı filmlerdeki, haberlerdeki gibi sanıyorsan çok yanlış düşünüyorsundur.
İlerlemek istiyorsan forumda bol bol konu mevcut sitelere nasıl sızılır, açık türleri, port açıkları gibi.
Ayrıca forumumuzda eğitim seti de mevcut.
Kısaca bir yerden aaraştırmaya başla bilmediklerini de araştır sınırsız öğrenme döngüsü olsun.
Kolay Gelsin :)

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Öncelikle hoşgeldin,
Hacker olmayı filmlerdeki, haberlerdeki gibi sanıyorsan çok yanlış düşünüyorsundur.
İlerlemek istiyorsan forumda bol bol konu mevcut sitelere nasıl sızılır, açık türleri, port açıkları gibi.
Ayrıca forumumuzda eğitim seti de mevcut.
Kısaca bir yerden aaraştırmaya başla bilmediklerini de araştır sınırsız öğrenme döngüsü olsun.
Kolay Gelsin :)
Python dilinden mi başlamalıyım? Kali linux öğrenmekten mi başlamalıyım, udemyden etik hacker kursu mu satın alıp izlemeliyim! İnanın kafam o karar karışık ki yol göstericim olur musunuz komutanım and içerim ki yüzünüzü kara çıkarmayacam, belki bir gün sizin yerinizi ben temsil edebilirim kim bilir?

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
7
786
root
Python dilinden mi başlamalıyım? Kali linux öğrenmekten mi başlamalıyım, udemyden etik hacker kursu mu satın alıp izlemeliyim! İnanın kafam o karar karışık ki yol göstericim olur musunuz komutanım and içerim ki yüzünüzü kara çıkarmayacam, belki bir gün sizin yerinizi ben temsil edebilirim kim bilir?
Forumda okadar hiyeraşi yok ve ben daha amatörüm kimseye komutanım demene gerek yok askeri sistem kaldırıldı.
Öncelikle kali linux öğrenmekten başlamanızı tavsiye ederim sonrasında ingilizceniz var ise tryhackme sitesinde çok güzel anlatımlar var baya gelişebilirsiniz.
Eğer ingilizceniz yoksa foruma site nasıl hacklenir diye aratarak başlayabilirsiniz forumdan bi konu bulun gerisi gelir zaten.

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Forumda okadar hiyeraşi yok ve ben daha amatörüm kimseye komutanım demene gerek yok askeri sistem kaldırıldı.
Öncelikle kali linux öğrenmekten başlamanızı tavsiye ederim sonrasında ingilizceniz var ise tryhackme sitesinde çok güzel anlatımlar var baya gelişebilirsiniz.
Eğer ingilizceniz yoksa foruma site nasıl hacklenir diye aratarak başlayabilirsiniz forumdan bi konu bulun gerisi gelir zaten.
Teşekkür ederim

Safak-Bey

Uzman üye
9 Ara 2021
1,795
10
1,990
Gereken Yerde
Merhabalar,
Başlamak için programlama iyi bir yoldur. Kendi hack araçlarınızı yazmanız belki uzun bir süre alabilir ama ileride kullanacağınız hack programlarının nasıl ve hangi mantıkla çalıştığını ve bir kod parçası gördüğünüzde az çok ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Başlangıç dilleri olarak; HTML, PHP, Python öğrenilebilir. İlerleyen süreçlerde ilgi alanıza göre C#,C++,Perl,Ruby gibi farklı diller öğrenebilirsiniz. Programlamayı tamamladıktan sonra Temel Network eğitimi alabilirsiniz. Temel olarak ağdaki cihazlar ve belirli protokoller nedir, ne işe yarar bunları öğrenmelisiniz. Sonra "Linux"u öğrenebilirsiniz Nedir?, Ne işe yarar vs. . Siber güvenlik uzmanlarının en çok kullandığı "Kali Linux"u öğrenin. İçindeki araçlar ne işe yapar, nasıl çalışır vs. Ek olarak udemy gibi sitelere para vermenize gerek yok. İnternette her şey var. Yeter ki öğrenmek isteyin. Sizin için aşağıya bazı kaynaklar bırakıyorum;

HTML Eğitimi

PHP Eğitimi

Python Eğitimi

Temel Network Eğitimi

Linux Eğitimi

Etik Hacker Eğitimleri

Konuları öğrenirken sadece verdiğim kurslara sıkışıp kalmayın. İnternette' de araştırmalar yapın, forumumuzda bu tarz konular ilgili açılmış güzel yazılar var. Eğitimlerde anlamadığınız, kafanızın takıldığı yer olursa. Forumumuzun Yardım merkezine sorabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Son düzenleme:

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Merhabalar,
Başlamak için programlama iyi bir yoldur. Kendi hack araçlarınızı yazmanız belki uzun bir süre alabilir ama ileride kullanacağınız hack programlarının nasıl ve hangi mantıkla çalıştığını ve bir kod parçası gördüğünüzde az çok ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Başlangıç dilleri olarak; HTML, PHP, Python öğrenilebilir. İlerleyen süreçlerde ilgi alanıza göre C#,C++,Perl,Ruby gibi farklı diller öğrenebilirsiniz. Programlamayı tamamladıktan sonra Temel Network eğitimi alabilirsiniz. Temel olarak ağdaki cihazlar ve belirli protokoller nedir, ne işe yarar bunları öğrenmelisiniz. Sonra "Linux"u öğrenebilirsiniz Nedir?, Ne işe yarar vs. . Siber güvenlik uzmanlarının en çok kullandığı "Kali Linux"u öğrenin. İçindeki araçlar ne işe yapar, nasıl çalışır vs. Ek olarak udemy gibi sitelere para vermenize gerek yok. İnternette her şey var. Yeter ki öğrenmek isteyin. Sizin için aşağıya bazı kaynaklar bırakıyorum;

HTML Eğitimi

PHP Eğitimi

Python Eğitimi

Temel Network Eğitimi

Linux Eğitimi

Etik Hacker Eğitimleri

Konuları öğrenirken sadece verdiğim kurslara sıkışıp kalmayın. İnternette' de araştırmalar yapın, forumumuzda bu tarz konular ilgili açılmış güzel yazılar var. Eğitimlerde anlamadığınız, kafanızın takıldığı yer olursa. Forumumuzun Yardım merkezine sorabilirsiniz. Kolay gelsin :)
Hocam çok teşekkür ederim. Temeli yanlışsız ve sağlam atabilmek için, sık sık bu soruları sordum, bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Çözüm

Safak-Bey

Uzman üye
9 Ara 2021
1,795
10
1,990
Gereken Yerde
Hocam çok teşekkür ederim. Temeli yanlışsız ve sağlam atabilmek için, sık sık bu soruları sordum, bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Rica ederim dostum. Mesajımı çözüm olarak işaretlersen senin gibi yeni başlamak isteyen kişiler için hızlı ve faydalı çözüm olacaktır. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

dertliinsan

Yeni üye
8 Tem 2022
27
7
İlk önce kali linux ve yazılım dili öğrenin sonra gerisi için az olsa da hazır olmuş oluyorsunuz. Yavaş yavaş araçlarla denemeler yaparsınız devam ettirerek öğrenmiş olursunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.