Yeni bilgisayar için önerileriniz nedir ?

thekilic

Yeni üye
26 Mar 2023
26
2
Yeni bir bilgisayar için bir süredir kaynağımı artırmaya çalışıyordum halen yeterli değil ve bu yüzden biraz da seçimlerden sonraya ilk fırsatta değerlendirmek istiyorum.
Kullanma amacım programlama(bilgisayar / mobil uygulamalar), Unity ya da benzeri program , Photoshop ve diğerleri , belki biraz oyun için masa üstü düşünüyorum lakin sizinde düşüncenizi almak istiyorum. Diz ya da masa performans ve kullanım açısından öneriniz nedir ? Aklımda ki miktar 13 yada 14 bin Tl şuan, halen mevcut eksik lakin ilk fırsatta fazla da beklemek istemiyorum. İşe yarar bir şey almak istiyorum. Monitörüm bozuk her an yolda bırakabilir beni yoksa sadece kasaya yönelirdim. Dikkat etmem gereken konu ya da noktalar varmı ?

3 Şub 2022
91
53
Türkmenistan
merhaba bütçenize göre buna benzer şeylere bakabilirsiniz
buda önereceğim monitör :

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,199
674
tam aradiginiz fiyat bandinda guzel kasalar var inventusta inceleyebilirsiniz. ryzen 5 5600 islemci onerebilirim.

19 Mar 2022
57
25
Türkiye
Selamlar,

Hazır sistemleri kontrol ettiğimde şuan için önerilebilecek bir hazır sistem olmadığını düşünüyorum youtube da hazır sistem reklamları yapanlar oluyor onları takibe alıp bildirimleri açmanı öneririm, kasa çok iyiyse sınırlı stoklarda açılıyor ve siteye girene kadar zaten hemen bitiyor :) yapmak istediğin işlemlerin geneli işlemci yoğunluklu olan render isteyen çalışmalar, bu yüzden işlemcine önem vermeni tavsiye ederim ek olarak birde ssd'nin okuma ve yazma hızlarına dikkat et yüksek olmasında fayda var.

İyi forumlar.

thekilic

Yeni üye
26 Mar 2023
26
2
Selamlar,

Hazır sistemleri kontrol ettiğimde şuan için önerilebilecek bir hazır sistem olmadığını düşünüyorum youtube da hazır sistem reklamları yapanlar oluyor onları takibe alıp bildirimleri açmanı öneririm, kasa çok iyiyse sınırlı stoklarda açılıyor ve siteye girene kadar zaten hemen bitiyor :) yapmak istediğin işlemlerin geneli işlemci yoğunluklu olan render isteyen çalışmalar, bu yüzden işlemcine önem vermeni tavsiye ederim ek olarak birde ssd'nin okuma ve yazma hızlarına dikkat et yüksek olmasında fayda var.

İyi forumlar.
Tamda bu konuda hazır sistem yerine düzme bir kasa nasıl olur ? Mesela kasanın çok iyi olması yerine dediğiniz gibi İşlemci ve ssd'ye ağırlık vermem mantıklı olurmu ? Dizen ben olmayacağım çünkü bunu yapamam yardım alacağım tabi yine bu yardımın çoğu sizlerden.

tam aradiginiz fiyat bandinda guzel kasalar var inventusta inceleyebilirsiniz. ryzen 5 5600 islemci onerebilirim.
AMD Ryzen 5 5600G MPK 3.9GHz-4.4GHz, 19MB, 65W, 6/12, AM4, Wraith Stealth bu İşlemci

ADATA ASWORDFISH-500G-C SwordFish Serisi 500GB SSD M.2 1800-1200MB/s SSD sabitdisk Bu özellikler nasıl ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,199
674
wraith stealth sogutma konusunda bazi sorunlara neden olacaktir undervolting yapmaniz gerekebilir ya da daha iyi bir sogutucu alarak sorunu cozebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.