/ Yeni Bir Saldırı Timi Hakkında /

Yeni Bir Tim Açılsın mı ?

• Evet

Oy: 17 58.6%
  • Hayır

Oy: 12 41.4%

• Kullanılan toplam oy
    29
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
Merhaba forum ahalisi,önerimi hiç uzatmayacağım.Tim liderinin timdekilerin kimin olduğu beni de hiç ilgilendirmez.Ben yeni bir tim açılması taraftarıyım sizin kararınız nedir ?​

LikeForYou

Uzman üye
25 Eki 2015
1,765
2
114
.
Yalnız, benim gibi hack olaylarını fazla bilmeyenlere eğitim verilmeli.

Kimse kimsenin öğretmeni değil, başarılı olanları kimse elinden tutmadı, eğitmedi.
Ben eğitilmemesi taraftarıyım açıkcası öğrenmek isteyen Youtube'a girer, yabancı sitelerden dökümanlar okur, birsürü kaynak var.
Sen öğrendiğin vakitte kimseye öğretmeni tavsiye etmem, bilgin sende kalsın, her konuda...

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Kimse kimsenin öğretmeni değil, başarılı olanları kimse elinden tutmadı, eğitmedi.
Ben eğitilmemesi taraftarıyım açıkcası öğrenmek isteyen Youtube'a girer, yabancı sitelerden dökümanlar okur, birsürü kaynak var.
Sen öğrendiğin vakitte kimseye öğretmeni tavsiye etmem, bilgin sende kalsın, her konuda...

Kimse eğitmen olmayabilir ama bu timde sırayla hack anlatılabilir yapamayanlara yardımcı olunabilir her katılımda belli üyeler alınabilir.

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
Tam tersi kardeşim. Konularıma on binlerce tık var herkese elimden geldiğince bir şeyler göstermeye çalışıyorum.Kimse de gelip sen yardım etmedin diyemez.Yöneticiler öğretmedikten sonra üyeler öğretmedikten sonra amaç ne peki ? Herkes senelerce bir şeyler için mi çabalayacak ? Çok yanlış düşünüyorsunuz.

RedWormZ

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
986
3
Istanbul
Tam tersi kardeşim. Konularıma on binlerce tık var herkese elimden geldiğince bir şeyler göstermeye çalışıyorum.Kimse de gelip sen yardım etmedin diyemez.Yöneticiler öğretmedikten sonra üyeler öğretmedikten sonra amaç ne peki ? Herkes senelerce bir şeyler için mi çabalayacak ? Çok yanlış düşünüyorsunuz.

haklısınız yanlıs dusunuyorlar

puqe16

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
995
1
Nereye
Alıntı: ajennn´isimli üyeden Alıntı Yalnız, benim gibi hack olaylarını fazla bilmeyenlere eğitim verilmeli. Kimse kimsenin öğretmeni değil, başarılı olanları kimse elinden tutmadı, eğitmedi. Ben eğitilmeme...
yanlış düşünüyorsun bilgi paylaşmakla çoğalır ama forumda öyle öze
l eğitim verilmiyor o konuda haklısın şöyle bi söz var bende 1 lira var sendede 1 lira var takas edersek ikimizde de 1 lira olur ama sende 1 bilgi bende 1 bilgi olup takas edersek ikimizdede 2 bilgi olur

YouKnowWho

Kıdemli Üye
9 Haz 2016
3,774
0
8
Olabilir tabi ki.Olmaması için bir neden yok bu timler forum aktifliğini koruyor.

Ryloka

Katılımcı Üye
22 Nis 2015
891
1
Altay

Neden bilmiyorum ama üslubunuz biraz fazla sert geldi bana. Yorumuma gelecek olursak Timlerde eğitim yerine başarılı kişiler tarafından yöneticilerden izin alınılarak operasyonlar düzenleyip kalıcı izler bırakmak foruma faydalı olacaktır. Eğitim konusuna gelecek olursak bir kulüp açılırsa yetenekli olan sayılı kişiye fırsat verip onlara ders anlatmak yerine nasıl öğrenileceğini öğretmek, nasıl araştırma yapılabileceğini, yabancı Türkçe kaynakları göstermek daha mantıklı bu sayede hem uygulamalı olarak kendileri öğrenmiş olacak hemde karma karışık bir şekilde düzenli bir eğitimle daha iyi işler çıkarılabilir ayrıca bu kulüpteki görevleri başarıyla bitiren kişiler time alınıp başlarda küçük görevler verilerek hem kendilerini geliştirmeleri sağlanılır hem de time faydalı olur, kendini geliştiren kişiler ise time alınıp hem foruma hem time hem de kendisine faydalı olmuş olur.

EDİT: Hatta böyle bir kulüp açarsanız elimde D&R'dan aldığım Enes ASLANBAKAN'ın "Bilgi Güvenliği ve Hacking Yöntemleri" adlı kitabı var başlangıç için çok faydalı bir kitap onu da hediye edebilirim

Son düzenleme:

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Sorun şu ki (1) yeni timin görevi ne olacak? (2) Yeni timin diğer timlerden farkı ne olacak? (3) açılış amacı ne olacak? (4) Ülkeye - Foruma faydası ne olacak?
Biraz açıklama yaparsanız ona göre oy verelim. Yani yeni tim kurulmak için kurulmuş olacaksa kurulmasın ama diğer timlerden farkı olacaksa kurulsun.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Merhaba adre, neden bir tim kurulsun ne amaçla kurulsun ne iş yapsın onlari da anlatsaydin? Bir tim kurulsun. E hadi kurulsun. Okey mi oynayacak batak mı?

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Yalnız, benim gibi hack olaylarını fazla bilmeyenlere eğitim verilmeli.

Öğrenmek azim ve hevesle başlar. Sana dünyanın en iyi hocalarını getirelim senin icinde o azim ve heves olmadktn sonra kimse sana birsey öğretemez. Zaten o kadar öğrenmek icin yanp tutusan biri olsaydn bu yorumu atmazdn. Kusura bakma ama bu isler böyle yürüyor. Senin bilen bir insandan alacağın bilgi, bilginin tamamı değildir o bilgiye dair bir ipucudur. O ipucundan yola cikarak, arastirarak, sorgulayarak öğrenmektir.

Ayrıca sana birisi ozel olarak egitim verse yinede almis oldugu bilgileri okuldan veya internetten sunacaktir. Bu bilgilerin hepsi zaten avucumuzun icinde var.

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
52
-
Günlerce ben dahil olmak üzere tüm adminlere mesaj attın sana net olarak yeni bir tim kurup başına seni getirmem dedim değil mi? İyice ısrar ettin ne dedim sana ‘kulüp kur yardır madem öyle şimdiki timi beğenmiyorsun madem üstün bilgilerin var göster herkese Kuracam timi dedim. E kulüp açılalı Ne kadar zaman geçmiş tek bir icraat Yok. İcraat yoksa tim de yok. Bu kadar açık ve net. Ego kasayım timim olsun düşüncesi ile hiçbir şekilde yol alamazsın/alamazsınız. EGO’larınızı yerim sizin ;) lafa gelince kralsınız icraat göster diyince 3 maymun.
Bu kafayla gittiğin sürece değil tim lideri bu forumda üye bile olamayacaksın maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.