Yerli Programlama Dili | Sua

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
--==| Sanal Uygulama Aracı |==--

Bu küçük çocukların öğrenmesi için yararlı ve yapılması gereken bişey fakat
Amerikadan al damgayı bas türk malı diye sat
Bunu tanıtırken c# ın türkçeye uyarlanmış hali diye tanıtsak daha iyi

Teşekkürler :)

Türkçe Programlama Dili Olan Sua için Düzgün Ne Türkçe Nede İngilizce Kaynak Bulamadım Ama Kendi Web Sitesinden Derslerine Ulaşabilirsiniz

Çalıştığı Sistemler :
1) Android
2) İOS
3) Linux
4) Mac OSx
5) Windows

Çalıştığı Sistemler :
Örnek Kodlar :

while döngüsü veya for :D :

Kod:
döngü(koşul){ ...komutlar... }

örneğin :

Kod:
sayı=1;

döngü(sayı <= 3)
{
  btn = buton();
  btn.metin = "buton" + sayı;
  btn.sol = 20;
  btn.üst = sayı * 30;
  sayı++;
}

Çıktı :

qvZzrd.png

if , elseif , elif :

kullanımı:
Kod:
eğer( koşul ){ ...komut... }

örneğin :
Kod:
sayı1 = 10;
sayı2 = 5;

eğer( sayı1 > sayı2 ){
   //sayı1 büyük olduğunda, burası çalışır
}

Kaynaklar : SUA Kullanım Klavuzu

Umarım Yararlı Olmuştur Teşekkürler

Peki Bu Dile Neden Başlarlar ki Diyen Olursa akovskiniz hocam çok güzel bir söz söyledi
herkesin-hayatina-kimse-karisamaz_742741.gif

Son düzenleme:

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
İnceledim merak edenler için
C# altyapısı kullanıyor sadece ingilizce terimlerin yerine türkçe karşılıklarını koymuşlar

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
Türkiyeden böyle şeylerin cıkması cok güzel. Tesekkurler

Edit: Dille ilgili open source bisey olmamasi üzdü

Son düzenleme:

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Pardusla buna yerli diyen salaklar aynı :)

kardeşim pythond c tabanlı nabalım salakmıyız biz python öğreniyoruz tekerleği tekrardan icad etmenin anlamı yok ve bunu salaklıklada alakası yok ilkokul veya ortaokul gibi ortamlarda etkili olabilir (scratch v.b) gibi uygulamalardan daha kaliteli

Sizce işe yarar mı başlanılabilir mi?

açıkçası daha çok küçük kitleye hitab ediyor diye düşünüyorum devlet desteklesen güzel olur elbette ama başlasan sektörde iş bulurmusun bilemem

Türkiyeden böyle şeylerin cıkması cok güzel. Tesekkurler

Edit: Dille ilgili open source bisey olmamasi üzdü

elbette güzel
o konu benide üzdü

İnceledim merak edenler için
C# altyapısı kullanıyor sadece ingilizce terimlerin yerine türkçe karşılıklarını koymuşlar
evet haklısın

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
kardeşim pythond c tabanlı nabalım salakmıyız biz python öğreniyoruz tekerleği tekrardan icad etmenin anlamı yok ve bunu salaklıklada alakası yok ilkokul veya ortaokul gibi ortamlarda etkili olabilir (scratch v.b) gibi uygulamalardan daha kaliteli

açıkçası daha çok küçük kitleye hitab ediyor diye düşünüyorum devlet desteklesen güzel olur elbette ama başlasan sektörde iş bulurmusun bilemem

elbette güzel
o konu benide üzdü

evet haklısın

Sözümü üzerinize alınmayın :) elbette bulunmuş amerikayı birdaha keşfetmeye gerek yok fakat burada ki olay tam olarak yabancı bir filme türkçe dublaj çekip alın size yerli film demekten farkı yok ben onu demek istedim :)

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Sözümü üzerinize alınmayın :) elbette bulunmuş amerikayı birdaha keşfetmeye gerek yok fakat burada ki olay tam olarak yabancı bir filme türkçe dublaj çekip alın size yerli film demekten farkı yok ben onu demek istedim :)

o konuda haklısın türkiyede orjinal şeyler bulmak zor yani vestel yerli diyoruz işlemcileri v.s
çinden , koreden geliyor ki bir teklonoji sektöründe bence milli üretim aramak zor ve bunun muhabbetini yapmakta saçma :D yani adamlar bir gelir elde etmek için yapıyor yoksa nabsın milli olunca :D

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Bu küçük çocukların öğrenmesi için yararlı ve yapılması gereken bişey fakat
Amerikadan al damgayı bas türk malı diye sat
Bunu tanıtırken c# ın türkçeye uyarlanmış hali diye tanıtsak daha iyi

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Bence çok kişi başlamaz. C# varken veya diğerleri. Ama kullanmak isteyen kullanabilir.

dediğim gibi bencede öyle okul ortamında çocuklara öğretilebilir birşey altyapısı olsun diye ( ilkoku , ortaokul ) ama onun harici gerek varmı bilemem sonuçta fransızca yazılım dilleride var ama tutan yok :D buda pek tutmaz sürükle bırak tutar :D (scratch)

Growler

Üye
18 May 2018
230
0
Mars
Daha çok gelişmesi için desteğe ihtiyacı var olmazsa bu dili öğrenen ancak zevk için öğrenir.

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Bir zamanlar yabancı bir oyunu Türk kültürüne göre modifiye edip ismini de İstikbal Göklerde yapmışlardı. Tıpkı onun gibi olmuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.