Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Güle güle. Fikirlerini ve dalgani başka yerde belirt.

Bu konuda bu kadar ısrarcı olmaya devam ederseniz sonunuz dünkü ve bugün ki banlanan arkadaş gibi olur

1 delille 40 alimi yendim, 40 delille 1 cahili yenemedim denmiş, ne doğru denmiş.

Sence bu zamana kadar kaç kere ban yemişimdir? Umrumda olduğunu mu sanıyorsun? Fikirlere ban işlemez.
Başkasının ban yemesinden zevk alıyorsan o senin bileceğin iş tabii. Lakin birlik ve beraberlik oluşturmak yerine bu şekilde foruma şuan en büyük zararı bu davranış biçimi içerisinde olanlar veriyor haberin olsun.

Sayın 04/2020 tarihli 2 mesaja sahip ve tüm mesajları bu konu altında olan üye.

Amacın buraya gelip spekülasyon oluşturmak, insanları tahrik edip hata yapmasını sağlamak. Bunun farkında herkes. Bu gözler neler gördü kimler gelip geçti bu yollarda...

Fanatiklik ve haset güzel bir şey değil, keskin sirke kendi küpüne zarar verirmiş, bunları yabana atma.

Hiçbir yetkili veya aklı başında hiç kimse söylenilenlere karşı çıkmaz iken, üyelerden fikir ve geribildirim alınması için açılmış bir konuya yapılan yorumların hazmedilememesi bana iyi niyet göstergesi gibi gelmiyor.

Şimdi iyisi mi insanları susturmaya ve tek bir fikri dikte etme yerine, forumda iyileştirilebileceğini düşündüğün noktalara değinmen herkes için daha faydalı olacaktır.

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Bu konuda bu kadar ısrarcı olmaya devam ederseniz sonunuz dünkü ve bugün ki banlanan arkadaş gibi olur

Normalde bunu yapacak biri değilim ama harbiden yazık kafana.

"Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir."

Büyük ihtimal bu foruma son mesajım bakalım kaç yıl ban yiycez.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Moderatörlerle alıp veremediğiniz nedir? Bu kusursuz sistemle derdiniz nedir ? 3 kuruş almadan gecesine gündüzüne katıp çalışan moderatörlerle derdiniz nedir? Kaç sayfa mesajlarla adamları tahrik ettiniz. Kendinizi onların yerine koyun. Ulaşamadığınız yerlere pislemeyi bırakın. Kendi işinize bakın. Yöneticileri beğenmiyorsanız çıkar gidersiniz. Hadsizliğin lüzümü yok. Sayın üdy modları savunmayı neden bıraktınız neden destek çıkmıyorsunuz?

Güle güle. Fikirlerini ve dalgani başka yerde belirt.

Mesajım silindi, beklediğim bir şeydi.pekala. Bi tık daha güzel bir dille anlatayım.

Bu "ısrarcı olmaya devam ederseniz sonunuz dünkü ve bugün ki banlanan arkadaş gibi olur" ifadesinde bulunan kıymetli arkadaşımız daha bugün,16.55'te üye olmuş foruma, arkadaşımız baya da uyum sağlayabiliyor ki foruma; 6 yıl sonra dahil olabildiğim ve kendime hak görebildiğim eleştiri hakkını üyeliğinden 3 saat sonra kazandığına kanaat getirmiş, üstelik attığı ilk mesaj bu kategoriye.
Bu açıkça bir provokasyondur. Burada eleştiride bulunan adamların tamamı 5-6 yıllık üye, yeni kayıt olmuş bir üye burada bana kapı gösteremez, fikrini başka yerde belirt diyemez, bu düpedüz saygısızlıktır.
Nasıl yönetim kendi personelini bu tarz ithamlardan koruyorsa beni de koruması gerektiğini düşünüyorum ki "yeni üyemizin" karşısında zamanında bu foruma iyi hizmet etmiş,başarılı bir yönetim hayatı bulunan fakat reel hayatındaki artan sorunları nedeniyle yönetimden ayrılmak durumunda olmuş birisi var. Zamanında biz de bu ekipteydik, benim moderatörlük zamanımda asistan olanlar şu an admin mertebesinde, dolayısıyla hakkım olan saygıyı bekliyorum sizden.

Değerli arkadaşlarım, eleştirimiz bu şekilde manipüle edilmeye çalışılıyor, "yeni üye" arkadaşımın attığı mesajlara hiçbir surette itibar edip cevap vermeyin, aksi durumda bu provokasyona alet olmuş olursunuz.

l0x

Yeni üye
27 Nis 2020
18
0
yeni kayıt olmuş bir üye burada bana kapı gösteremez, fikrini başka yerde belirt diyemez, bu düpedüz saygısızlıktır.

Kendinizi ne zannediyorsunuz? Pek ala söyleyip, düzeltebilir. Burada forum adabını tartışmadan önce kendi adap ve üslubunuza bakınız. Şu andan itibaren zaten aklı başında birisi bu yorumunuzu okuduktan sonra yazdıklarınızda harfi harfine bile haklı olsanız, şu tutumunuzdan dolayı sizi ciddiye almayacaklardır. En azından mantıklı düşünen birisi. İlk kayıt olduğum gün böyle bir yorum atıyorum kusura bakmayın ama bütün yorumlarda herkes yapıcı ve seviyeli bi müzakerede bulunurken siz haddinizi aşıyorsunuz. Forum genelinde olmasa da, adap çerçevesinde aşıyorsunuz.

Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun bu Ramazan ayında..

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Kendinizi ne zannediyorsunuz? Pek ala söyleyip, düzeltebilir. Burada forum adabını tartışmadan önce kendi adap ve üslubunuza bakınız. Şu andan itibaren zaten aklı başında birisi bu yorumunuzu okuduktan sonra yazdıklarınızda harfi harfine bile haklı olsanız, şu tutumunuzdan dolayı sizi ciddiye almayacaklardır. En azından mantıklı düşünen birisi. İlk kayıt olduğum gün böyle bir yorum atıyorum kusura bakmayın ama bütün yorumlarda herkes yapıcı ve seviyeli bi müzakerede bulunurken siz haddinizi aşıyorsunuz. Forum genelinde olmasa da, adap çerçevesinde aşıyorsunuz.

Bakın, bu arkadaşımız da bugün üye olmuş. Açıkça provokasyon, başka bir şey değil.
Evet, yeni bir üye bana kapı göstermez. Kapı göstermek adapsızlıktır, şaşırdınız sanırım? Ben o kadar laf etmesine rağmen kapı göstermiş miyim adama? Haddini aşan taraf ortada, provokasyon içerikli kurulan bir hesap olduğundan kendimi açıklama tenezzülünde bulunmuyorum.

l0x

Yeni üye
27 Nis 2020
18
0
Bakın, bu arkadaşımız da bugün üye olmuş. Açıkça provokasyon, başka bir şey değil.
Evet, yeni bir üye bana kapı göstermez. Kapı göstermek adapsızlıktır, şaşırdınız sanırım? Ben o kadar laf etmesine rağmen kapı göstermiş miyim adama? Haddini aşan taraf ortada, provokasyon içerikli kurulan bir hesap olduğundan kendimi açıklama tenezzülünde bulunmuyorum.

Provakasyon derken? Ne yaşadığınızı tam olarak anlamlandıramıyorum kendimce lakin okuduğum postunuzdan sonra, cevaba değmeyecek bi birey olduğunuzu farkettim. Bırakın bari millet yararlı öneri, eleştirilerde bulunsunlar. Kafalarını karıştırmayın insanların.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23

Provakasyon derken? Ne yaşadığınızı tam olarak anlamlandıramıyorum kendimce lakin okuduğum postunuzdan sonra, cevaba değmeyecek bi birey olduğunuzu farkettim. Bırakın bari millet yararlı öneri, eleştirilerde bulunsunlar. Kafalarını karıştırmayın insanların.

Bakın mesela bir öneri daha geldi aklıma önceki yazdıklarıma ek olarak. Bu ve az önceki arkadaş konuşmalarında çok sert ve dogmatik olmasından dolayı, he birde kapı gösterme muhabbetinden ötürü şöyle bir fikir oluştu bende.

Zaten forum kuralları mevcut, bunu bir tık ilerletelim, banları mesela oylama ile yapalım. Bu forum içerisinde kimin barınıp barınamayacağına gene forum üyeleri karar versin. Belirli yasakları çiğneyen üyeler hakkında delilleriyle beraber bir üye mahkemesi oluştursun, kişi savunmasını yapsın, banlanması veya banlanmaması konusunda oy toplansın.

Belirli bir limit aşılırsa banlansın.

Bu yöntemin avantajları:

- Forum, kendi topluluğunu kendisi oluşturur
- Forum kendi düzenini kendisi sağlar
- Moderasyon ekibi gerçekten sadece moderasyon yapar, kararı uygular
- Gururlu hiç kimse istenmediği bir ortamda zaten durmaz
- Faydalı hiçkimse haksız yere forumdan uzaklaştırılmaz
- Haksız yere kimse banlanamaz
- Suçu kanıtlanmamış kimse yargılanamaz

Nezih bir ortamın kapıları aralanır... Moderasyon doğrudan suçlanamaz, her şey adil bir şekilde ilerler. Üyeler arasında güven ortamı oluşur.

Amerikan yargı sistemi de böyle çalışır zaten. Bundan dolayı bazı davalar çok daha hızlı sonuca kavuşturulur.

StarDustt

Katılımcı Üye
2 Tem 2013
851
0
İstanbulCopy
Vay be bu forumu bu şekilde görecegim aklıma dahi gelmezdi.Şimdi en azından birazda olsa fikir alışverişine müsaade ediliyor.Genellikle olan şey, yetkili bir insan herhangi bir konuya girer hemen ardından yorum yapmış olan bi üyenin postuna alıntı yapıp lafı sokar üyenin cevap bile vermesine müsaade etmeden konuyu kitler ardındanda 500 tane yalaka üye o yetkilinin postunu beğenirdi, buna karşın cevap verme hakkı elinden alınan üye zoruna gittiği için foruma sövüp mod veya adminler tarafından banlanıp hehe gördünüz mü haklıydık işteye getirilirdi.Zamanında o postları beğenip yalaklarının hepsini aynı duruma düşüp çatır çatır forumdan uzaklaştırıldıklarına şahit olabilirim ama ispatlayamam...Üyelerin forumun gerçek sahibinin ne adminler ne de moderatörlerin olduğunu hatırlatması lazım bu forumun sahibi üyelerdir.Kendi başlarına buyruk şekilde giderlerse zaten kendi kendilerine yönetecekler çünkü üye kalmayacak, üyeler arasında zaten dayanışma yok, olsa hak yolunu illa ki bulur.

Bilenleriniz vardır bu forumdan shadow-mavi diye adam geçti tüm üyeler sahiplendi ondan sonra banlayıp yolladılar, sebebini haklılığını sorgulamıyorum dikkat edin, ana fikire bakın. Normalde yönetim banlanan herhangi birisinin niye banladıklarını açıklamıyorlar ama o zaman üyeler sebebini o kadar sürekli sordular ki açıklama yapmak zorunda kaldılar...Üyelerin bu forumda yaptıramayacağı şey yok ama ne yazık ki güçlerinin farkında değiller.

Son düzenleme:

badboy

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
374
0
önerdiğiniz fikir dogmatik diye yargıladığınız konuşmamdan daha ütopik.

utoptik mutoptik bilmem ama saygı şart. Burada biz yokken ne insanlar geldi geçti. Belki bilmediğin bir konuyu CaptainSalvador arkadaşımız paylaştı ve sen ondan birşey öğrendin veya ileride öğreniceksin. Sırf bunun için bile saygılı olmak gerekir. Atalarımızın bir lafı var bildin ni ? Dağdan gelip bağdaki kovulmaz. Ki inanıyorum CaptainSalvador arkadaşımızın saygılı olduğunu ancak tartışmayı başlatan üyemizin fitili ateşlediğini görmekteyim. Yoksa kimse kimseyi bu forumda hor görmemekte. Abi kardeş ilişkisi ile geçinmekte. Arada böyle parazitler oluyor karantinada kafaları karışmış azcık. Tartışma çıksın diye delirenler oluyor.

Son düzenleme:

l0x

Yeni üye
27 Nis 2020
18
0
utoptik mutoptik bilmem ama saygı şart. Burada biz yokken ne insanlar geldi geçti. Belki bilmediğin bir konuyu CaptainSalvador arkadaşımız paylaştı ve sen ondan birşey öğrendin veya ileride öğreniceksin. Sırf bunun için bile saygılı olmak gerekir. Atalarımızın bir lafı var bildin ni ? Dağdan gelip bağdaki kovulmaz. Ki inanıyorum CaptainSalvador arkadaşımızın saygılı olduğunu ancak tartışmayı başlatan üyemizin fitili ateşlediğini görmekteyim. Yoksa kimse kimseyi bu forumda hor görmemekte. Abi kardeş ilişkisi ile geçinmekte. Arada böyle parazitler oluyor karantinada kafaları karışmış azcık. Tartışma çıksın diye delirenler oluyor.

Sözlerim hakaret ithamı taşımadıkları yahut kişinin eylemleri haricinde bir eleştiri yapmadığım müddetçe istediğim biçimde dile getirebilirim fikirlerimi; ben gayet yapıcı olduğumu düşünüyorum zira, kendi kelime haznende kelimelere uygun gördüğün anlamlar benimkilerle uyuşmuyor diye bunun aksini iddia edemezsiniz.

Çiçero

Özel Üye
9 Eyl 2008
1,525
43
Türk Otağ
Forumun discord sunucusu ve telegramda sohbet grupu oluşturulmasını istiyorum

Ekstra bir platforma gerek bulunmamakta.
https://www.turkhackteam.org/off-topic/1892588-forum-genel-sohbet.html konusunda sohbet edebilirsiniz, her üyemize açıktır.

Ekleme: Eleştirilerinizi, önerilerinizi devam ettirebilirsiniz değerli arkadaşlar, önerilerinizi göz önünde bulundurduğumuzdan şüpheniz olmasın ancak bu durumunda her önerinin veya isteğin gerçekleştirileceği anlamına gelmediğini sizlere duyurmak isterim.

Saygılar..

Son düzenleme:

MrBom

Yeni üye
27 Nis 2020
24
0
Moderatörlere ban yetkisi verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece moderatörlerin forumdaki saygınlığı artacak, ve üyeler mesajlarına konularına kısacası ihbar hattına düşen hatalarına daha çok dikkat edicek.
Çiçero

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
Moderatörlere ban yetkisi verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece moderatörlerin forumdaki saygınlığı artacak, ve üyeler mesajlarına konularına kısacası ihbar hattına düşen hatalarına daha çok dikkat edicek.
Çiçero

Bu çocuk ya mod, ya da şakşakcının birisi. Burada milleti kışkırtmaya çalışıyor. Bu kadar alçalacağınızı da gördüm ya artık gülüyorum şu halinize. Yazık.

MrBom

Yeni üye
27 Nis 2020
24
0
Bu çocuk ya mod, ya da şakşakcının birisi. Burada milleti kışkırtmaya çalışıyor. Bu kadar alçalacağınızı da gördüm ya artık gülüyorum şu halinize. Yazık.

Bu forumda herkes istediği fikir ve öneriyi belirtebilir. Ve sonucuna ÜDY karar verebilir. Konuyu kışkırtmayı ve özel mesajdan da tartışma çıkarmaya lütfen son verin. Karar merci üdydir unutmalayım.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Çiçero

Saygınlık verilen yetkiyle artmaz, yapılan etkiyle oluşur. Eğer forum üzerinde etkili olabiliyorsa, insanlara bir şeyler katabiliyorsa, gerek konuşmaları gerek davranışları gerekse bilgi ve tecrübeleriyle herkese örnek olarak saygı ve hatta sevgisini kazanabilir.

Ben sana kral dedim diye bu seni kral yapmaz. Ama maalesef ki günümüzde kraldan çok kralcılar mevcut.

Takma. Cevap verdikçe baltalamaya devam edecek. Herkes doğru olduğuna inandığı şeyi yapmaya devam etsin.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat

Bırak konuşsun, konuştukça hem kendisini, hem de tuttuğu tarafı batırıyor..Yazık.

Sn. Çiçero 'ya bu şahsın multi olabileceğini söyledim. Aldığım cevap "multi hesap da olsa sistemimiz gereği banlamıyoruz" oldu.
Yeni bir öneri;
Bu, bir forum'da gördüğüm en saçma şey. Eski Turkhackteam'de değil multi üyelik, banlanan şahsın tekrardan hesap açması dahi yasaktı. Sonuçta biz kullanıcı adını değil, hesaptaki şahsı forumdan men ediyoruz anlayışı hakimdi.
Multi hesap serbestisi var ise karışıklık olur, yukarıdaki arkadaşlar gibi provokasyoncular türer.
Eh, bu sisteme göre böyle, madem multi serbest açayım 50 tane hesap devrim yapayım? Böyle saçma şey mi olur.. Kesinlikle multi üyelik tekrardan yasaklanmalı..

Son düzenleme:

xFeyZ

Yeni üye
29 Mar 2020
8
0
feyzullah
Bu forumda herkes istediği fikir ve öneriyi belirtebilir. Ve sonucuna ÜDY karar verebilir. Konuyu kışkırtmayı ve özel mesajdan da tartışma çıkarmaya lütfen son verin. Karar merci üdydir unutmalayım.

Aşırı boş yapıyorsun. Üdy bu konuyu eleştiri yapılsın diye açmış. Yapılan eleştirileri sen burada gelip baltalayamazsın. Sen kimsin, senin haddine midir eleştirileri hor gormek? Üdy gelip herkes eleştiri yapabilir diyorsa, sende gelip zıttına gidiyor ve üdyyi karşına alıyorsun. Yaptığın hem üyelere hem de üdyye saygısızlık. Böyle yaparak kendini komik duruma düşürme.

(bu mesajına yazmıyorum bu postu, önceki postalarına hitaben yazıyorum)

Son düzenleme:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Çiçero

Moderatörlere ban yetkisi verilmeyecektir. Ban yetkisi ile saygınlık kazanılmaz, yaptıklarınızla saygınlık kazanırsınız. Olumsuz...

Buradaki öneri ve şikayetleriniz SAYGI çerçevesinde yapınız. Kişiye hakaret, aşağılama gibi davranışlarda bulunmayınız. (MrBom nickli üyeye kast ederek söylemedim, genel olarak söyledim. Yanlış anlaşılma olmasın.)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.