YouTube izinsiz beat kullanımı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
beat yapmak isterim fakat zahmetli bir iş olduğundan YouTube da kendime göre beat bakıyorum ben bu beatleri kendi şarkımda kullanacağım fakat birşey olur mu ? Telif atarlar mı ? (Rap)

Moderatör tarafında düzenlendi:

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,503
4
1,041
Başlığa beat'in kime ait olduğunu yazarsanız aynı şekilde açıklama kısmına pek bir şey olacağını sanmıyorum fakat beat ücretli ise ve videoda bunu belirtiyor ise telif hakkı durumu söz konusu olabilir.

MetehanBaba

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
563
0
19
Ankara
beat yapmak isterim fakat zahmetli bir iş olduğundan YouTube da kendime göre beat bakıyorum ben bu beatleri kendi şarkımda kullanacağım fakat birşey olur mu ? Telif atarlar mı ? (Rap)

Telif Hakları olan bir beat alıp kullanırsan evet atabilirler. Ama -Free başlığı adı altında bazı şartlar isteyenler de olabiliyor. Mesela ;

Kod:
Logomuzu ekle
Kod:
Bla Bla Bla edits diye şarkı sonuna koy
Kod:
Açıklamaya Bla Bla Production yaz

derler. Fakat arkadaşına editleyip atcaksan sorun olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.