Youtube reklamlarından virüs bulaşır mı?

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Youtube'da video izlerken videonun altında trendyol reklamı vardı telefonuma su değdi yanlışlıkla linke tıkladım google ads sayfası verdi ardından trendyol uygulamasına attı telefonumdaki sanırım bundan virüs girer mi phising midir çerez çalabilir mi bildiğim kadarıyla phising olması için bilgi girmem gerekiyor kaspersky ile taradım sorun bulmadı yardımcı olursanız sevinirim.

reqz

Üye
26 Ağu 2023
61
27
Software
Youtube'da video izlerken videonun altında trendyol reklamı vardı telefonuma su değdi yanlışlıkla linke tıkladım google ads sayfası verdi ardından trendyol uygulamasına attı telefonumdaki sanırım bundan virüs girer mi phising midir çerez çalabilir mi bildiğim kadarıyla phising olması için bilgi girmem gerekiyor kaspersky ile taradım sorun bulmadı yardımcı olursanız sevinirim.
olmaz o kadar kolay değil

Merhaba Google Ads ye aktarması karşı kişinin reklam geliri elde etmesi demek.Yani kısaca tıklayarak karşı kişiye google üzerinden para kazandırmış oldunuz ve bu bir virüs değildir.İçiniz rahat olsun.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,444
991
Merhabalar

Şimdi şöyle düşünün bu bir virüs olsaydı google bu zamana kadar ne kadar eleştiri alırdı veya bunu devam ettirirdi bu sadece sizin ziyaret ettiğiniz sayfaların ek gelir sağlaması için yapılmış bir şeydir herhangi bir virüs bulaşma ihtimali yoktur ancak siz saçma url'ye sahip bir siteye gider ve oradan bir dosya indirirseniz onun garantisini kimse veremez.

İyi Forumlar

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Merhabalar

Şimdi şöyle düşünün bu bir virüs olsaydı google bu zamana kadar ne kadar eleştiri alırdı veya bunu devam ettirirdi bu sadece sizin ziyaret ettiğiniz sayfaların ek gelir sağlaması için yapılmış bir şeydir herhangi bir virüs bulaşma ihtimali yoktur ancak siz saçma url'ye sahip bir siteye gider ve oradan bir dosya indirirseniz onun garantisini kimse veremez.

İyi Forumlar
Yanıtınız için çok teşekkür ederim son söylediğiniz ile ilgili bir sorunum doğdu sanırım yaklaşık 1 ay öncesinde telefonumda apk bir uygulamadan bulaşan trojan tespit etti kaspersky uygulamam karantinaya aldı sonrasında kaspersky ile kaldırdım avast ve kaspersky ile tekrar tarama yaptım bir sorun bulmadı telefonu ailemden bir birey kullanıyor sanırım facebook linklerinden yanlış tıklama sonucu apk uygulamayı indirmiş. Şimdi uygulama apk yani bilindiğim kadarıyla çalıştırılmadı gmail hesabım facebook hesabım ınstagram hesabım vs hesaplarım var ve google hesabımda kayıtlı şifrelerim var trojan cihazımdaki dosyalar dahil bunu çalmış mıdır çünkü ne zaman yüklendiğini bilmiyorum. Yoksa apk uygulamanın kurulumunu yapmadığım için çalmamış mıdır şifrelerimi ne yazık ki değiştiremiyorum telefonu ben kullanmıyorum gidip söylesem zor anlarlar yanıtlarsanız sevinirim.

mecixbezsiben

Katılımcı Üye
25 Tem 2023
430
136
Heryerdeyim.)
Yanıtınız için çok teşekkür ederim son söylediğiniz ile ilgili bir sorunum doğdu sanırım yaklaşık 1 ay öncesinde telefonumda apk bir uygulamadan bulaşan trojan tespit etti kaspersky uygulamam karantinaya aldı sonrasında kaspersky ile kaldırdım avast ve kaspersky ile tekrar tarama yaptım bir sorun bulmadı telefonu ailemden bir birey kullanıyor sanırım facebook linklerinden yanlış tıklama sonucu apk uygulamayı indirmiş. Şimdi uygulama apk yani bilindiğim kadarıyla çalıştırılmadı gmail hesabım facebook hesabım ınstagram hesabım vs hesaplarım var ve google hesabımda kayıtlı şifrelerim var trojan cihazımdaki dosyalar dahil bunu çalmış mıdır çünkü ne zaman yüklendiğini bilmiyorum. Yoksa apk uygulamanın kurulumunu yapmadığım için çalmamış mıdır şifrelerimi ne yazık ki değiştiremiyorum telefonu ben kullanmıyorum gidip söylesem zor anlarlar yanıtlarsanız sevinirim.
Aşk inerse bile onu kurmak gerek virüs bulaşması için

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,444
991
eğer kurulum yapmadıysanız bir sıkıntı çıkaracağını sanmam veya herhangi bir izin vermediyseniz endişelenmenize gerek yok ama siz yine'de bir şifre temizliği yapınız

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Aşk inerse bile onu kurmak gerek virüs bulaşması için
Hocam sorun kurmamamız ya da bilmiyorum dedim ya telefonu ben değil şu anda annem kullanıyor diye o kurdu mu bilemiyorum ama kaspersky kesin olarak virüs bulmuştu üstünden 1 ay geçti sildim sonra kaspersky ile şu anda sistemde virüs var mı bilmiyorum formatta attırmıyorlar

eğer kurulum yapmadıysanız bir sıkıntı çıkaracağını sanmam veya herhangi bir izin vermediyseniz endişelenmenize gerek yok ama siz yine'de bir şifre temizliği yapınız
Hocam telefonu ben kullanmıyorum inanın virüsün nasıl nereden ne zaman bulaştığı kurulum yapılıp yapılmadığı hakkında bir bilgim yok ama büyük ihtimalle facebookta gezinirken reklam sitelerine giriyor tıklamıştır bir linke eli çarpmıştır av kurdum telefonuna ne olur ne olmaz diye kurulumu yaptı mı bilmiyorum telefon kullanmayı bilmiyor zaten şifre temizliğide kız kardeşimle ilgili olduğu için artık o yapar bunun haricinde virüsler kaspersky ile silinmiş midir endişelenmeye gerek var mı formata falan olayın üstünden 1 ay geçmiş bu arada

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
virüsler için endişelenmenize gerek yok bence kurulu olsaydı antiler uyarı verirdi size
Yanıt için teşekkürler yapmam gereken tek şey şifre değişimi olacak sanırım sadece kayıtlı şifrelere mi erişebilirler yoksa kayıtlı olmamasına rağmen oturum açık olan cihazlara virüsün temizlenmesi sonucunda da erişebilirler mi şifresine falan

virüsler için endişelenmenize gerek yok bence kurulu olsaydı antiler uyarı verirdi size
Hocam bu arada googleden indirdi diyeceğim indirme geçmişinde gözükmüyor sanırım reklam sitelerinden indi böyle olmuş olabilir mi? Format atmam gerekir mi başka bir şey falan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.