YouTube şarkısını arka planda çalan uygulamaların mantığı nedir?

xhasanbaris

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
251
2
Öncelikle herkese merhaba.Soru başlıkta gözüktüğü gibi '' YouTube şarkısını arka planda çalan uygulamaların mantığı nedir?''.
Basitçe örnek verecek olursam: MYT Player tarzı uygulamalar gibi. Bir nevi ücretsiz spotify uygulamaları.
Bu tarz uygulamaları yapmak zor mudur?
Eğer ki bu tarz uygulamaları yapmak için eğitim videoları varsa beni bilgilendirebilir misiniz?
Teşekkürler şimdiden.

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,666
1
214
AK-47
Sadece basit düşünme yetiyor myt Player gibi uygulamalar bir telefonda bir müzik oynatma uygulaması gibi kodlaniyor YouTube de bir video oynatıcı gibi kodlaniyor elbette arka planda oynatma gibi özelikler kodlamaya eklenen özelliklerdi fark ettiyseniz Google'da indirmede var bu gibi özelikler para tuzağı olarakta geçiyor bu gibi yazılımsal bilgiler için önce yazılımı öğrenmelisiniz. YouTube PHP Python ve Java ile yazılmış bu kodlama dilleri sayesinde bu gibi özelikler eklenmiş bu kodlama dilerinide internette bir çok kaynaktan öğrenebilirsiniz

xhasanbaris

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
251
2
Güzel yorumun için çok ama çok teşekkür ederim hocam.
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olup şuan İngilizce hazırlık sınıfındayım.Yavaştan ben de yazılım kısmına gerçek bir adım atmayı planlıyordum bu aralar bu yüzden de bu yorumun benim için çok değerli.
İyi akşamlar dilerim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.