Youtube üzerinden ip adresimi buldular, bu nasıl oluyor?

20 Haz 2020
88
14
abi adama youtube da canlı yayında biri küfür ediyor adam beni etti sanıyor hemen sonrası yarım saat sonra babamı arıyor sonra numarasını aldım yazdım falan anlaştıkta nası yaptı la bunu api falan değil bu youtube hesabından ip nasıl bulur ip den konum basit de

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
182
abi adama youtube da canlı yayında biri küfür ediyor adam beni etti sanıyor hemen sonrası yarım saat sonra babamı arıyor sonra numarasını aldım yazdım falan anlaştıkta nası yaptı la bunu api falan değil bu youtube hesabından ip nasıl bulur ip den konum basit de
Youtube hesabının isminde ismin ve soyismin yazıyorsa sorgu ile bulurlar.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,808
Yukarıda ki arkadaşında dediği gibi adın soyadın/çok fazla kullandığın bir nickin var ise bulabilirler.
Legal olarak internette biraz araştırması yeterli bunun için.
İllegal olanı söylememe gerek yok yukarıda söylenmiş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.