Youtube'de Açıklık Yakaladım ne yapmalıyım?

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
Sakın iletişime geçme nasıl buldun açığı?

n 765 sayılı TCK’nın 525/b-2 (5237 sayılı TCK’nın 244/4 maddesine
uygun “bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme suretiyle haksız çıkar sağlama”) madde ve fıkrası kapsamında bilişim
suçunu oluşturduğu gözetilmeden, suç vasfında hataya düşülerek yazılı şekilde karar verilmesi bozmayı gerektirmiştir.
5237 sayılı TCK’nin 244. maddesinde, sisteme ve veriye müdahale iki fıkra halinde düzenlenmiş, maddenin birinci fıkrasında sistemin
işleyişine müdahale, ikinci fıkrasında ise sistem içerisindeki veriye yö-
nelik fiiller düzenlenmiştir

yani her türlü suç işlemiş durumdasın

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
Bilişim sistemine girme
Madde 243- (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

hakan01012

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
442
0
Lamerce hareket etmeyin dünyanın en büyük 3 sitesi arasında olan bir sitede açık bulunması imkansızdan daha imkansızdır ki o kadar imkansızdır hayal edemiyorum. eger böyle bişeyi bulma şansı olsaydı emin ol ben bulurdum ki böyle büyük bi sitede Sql gibi ezik bi açık olamaz LAMERLİK YAPMA KİLİT.

Optimus Prime J

Katılımcı Üye
20 Tem 2013
532
0
G.Korea
Sakın Hacklemeye Kalkma %100 FBI biner tepene binmesse kafamı keserim

Kardeşim sen çok filim izliyorsun biraz polis aksiyonlarından uzak dur derim.
Kafanı karıştıran ne adam hacklamaya kalkıştığı an 2 saat içerisinde yurt dışından Türkiye ye
"Federal Bureau"
Bi ******n anlattığı aynı hikaye sende var Adamın dediği şu bana :] [ Orayı Hacklarsan Akşam uyurken Ç.Kuvvet Gelir "Söze bak :D " YAT YAT YAT Derlermiş ] Herneyse hiç birşey olucağınıda ummam "Youtube" ye bir ders olur hacklarsanda fazla ileri gitme derim :RpS_thumbsup:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.