Yüksekten Bakmak ve Başkalarını Aşağılamak: Bir Anlamı Yok!"

ceko

Yeni üye
16 Eyl 2012
8
8
Stockholm
16 Eyl 2012 yılından bu yana, bu çevrimiçi ailemizin bir parçası olarak birlikte yol aldık.
İşte o yıllar boyunca birçok şey öğrendik, deneyimler edindik ve birlikte büyüdük.
Günümüzde maalesef bazı insanlar, kendilerini daha bilgili,
daha yetenekli veya daha üstün gördükleri için başkalarına yukarıdan bakma ve onları aşağılama eğilimindedirler.
Ancak bu tür davranışların hiçbir anlamı yoktur ve üyelerimizi olumsuz etkiler.
İşte bu konuda birkaç düşünce:

Herkes Değerlidir: Her birey, kendi deneyimleri, becerileri ve bakış açısıyla değerlidir.
Kimse başkalarının üstünde veya altında değildir.

Empati Eksikliği: Başkalarını küçümsemek veya hor görmek, empati eksikliğinin bir işaretidir.
Empati, insanların birbirlerini anlamalarını ve saygı göstermelerini sağlar.

Kendimizi Hatırlamalıyız: Kimse mükemmel değildir ve hepimiz hata yapabiliriz.
Kendi zayıflıklarımızı unutup başkalarını eleştirmek yerine, kendimizi geliştirmeye odaklanmalıyız.

Olumlu Bir Toplum: Başkalarını aşağılamak, olumlu bir toplum inşa etmeye katkıda bulunmaz.
Daha iyi bir dünya için birlikte çalışmalıyız.

Öğrenme Fırsatları: Herkes her gün yeni şeyler öğrenebilir. Başkalarını küçümsemek,
potansiyel öğrenme fırsatlarını kaçırmamıza neden olabilir.

Sonuç olarak, başkalarını yukarıdan bakma ve aşağılama davranışları, anlamsızdır ve toplumsal uyumu zedeler.
Her bireyin kendi değeri vardır ve birbirimize saygı göstermek, daha anlayışlı bir dünya inşa etmemize yardımcı olur.
Kendimizi yükseltmek yerine, başkalarını da yükseltmeye odaklanmalıyız.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,808
Herkes Değerlidir: Her birey, kendi deneyimleri, becerileri ve bakış açısıyla değerlidir.
Şu kısım dışında yazılanlara katılabilirim.
Tum gün arkadaşları ile dışarı çıkıp boş boş sohbet eden, kendine bir şey katmayan insanla, günde 12 saat araştırma yapan adamın değeri çok farklıdır.

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
İşte beklediğim hiyerarşi.
Açık yüreklilikle hep beraber öğrenip çıtayı ulaşılamaz zirvelere taşıyalım.
Vizyonumuz parmak ile gösterilsin.

Fikirlerinize katılıyorum, esenlikler dilerim. 🌹

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
309
108
16 Eyl 2012 yılından bu yana, bu çevrimiçi ailemizin bir parçası olarak birlikte yol aldık.
İşte o yıllar boyunca birçok şey öğrendik, deneyimler edindik ve birlikte büyüdük.
daha yetenekli veya daha üstün gördükleri için başkalarına yukarıdan bakma ve onları aşağılama eğilimindedirler.

Empati Eksikliği: Başkalarını küçümsemek veya hor görmek, empati eksikliğinin bir işaretidir.

Kendi zayıflıklarımızı unutup başkalarını eleştirmek yerine, kendimizi geliştirmeye odaklanmalıyız.

Olumlu Bir Toplum: Başkalarını aşağılamak, olumlu bir toplum inşa etmeye katkıda bulunmaz.

Öğrenme Fırsatları: Herkes her gün yeni şeyler öğrenebilir. Başkalarını küçümsemek,

Sonuç olarak, başkalarını yukarıdan bakma ve aşağılama davranışları, anlamsızdır ve toplumsal uyumu zedeler.
Her bireyin kendi değeri vardır ve birbirimize saygı göstermek, daha anlayışlı bir dünya inşa etmemize yardımcı olur.
👏👏

ceko

Yeni üye
16 Eyl 2012
8
8
Stockholm
İşte beklediğim hiyerarşi.
Vizyonumuz parmak ile gösterilsin.

Fikirlerinize katılıyorum, esenlikler dilerim. 🌹

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
532
Eskiden nasıldı bilmiyorum ama şuan ki THT'de aile denilen bir kavram var sadece. Kavramdan öte bir durum yok. O yüzden ÜSTTEN ÜSTTEN DOLU DOLU HIRLAYA HIRLAYA konuşan kim olursa olsun cevabını vermekten çekinmeyin. Şuana kadar hiçbir adminin üstten konuştuğunu görmedim. Ayarı verdiğiniz kişi çok çok sizi banlatır ama anlayan birileri çıkar elbet. İşe yarar mı bilemiyorum ama şuana kadar ayaktaysak iyi gidiyor demektir.d

Ben Aile diyorum // Bu ayar diyor bruh::D

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,808
Eskiden nasıldı bilmiyorum ama şuan ki THT'de aile denilen bir kavram var sadece. Kavramdan öte bir durum yok
Buna katılmıyorum. Bu forumda kardeşim, abim, arkadaşım ve arkadaştan da öte gördüğüm pek çok insanla tanıştım. Sizde bir gün bu tarz insanlara denk gelirseniz anlarsınız.

onur23453dSD

Yeni üye
27 Tem 2019
5
2

Yüreğime su serpildi resmen çok teşekkür ederim iyiki varsınız.

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,764
509
24
Praise The Fool
  1. Herkes Değerlidir
    Hayır, herkes değerli değildir. Maalesef değildir, dünya böyle tozpembe değil. Bana göre de yaptıkları ve hür iradesiyle verdiği kararlar kıstasında değeri değişen çok insan var. Nefret ettiklerim var, sevmediklerim var eminim sizin de vardır.
  2. Empati Eksikliği
    Başkalarını küçümsemek ve hor görmek empati eksikliğinin bir parçası falan değildir. Aksine benim empati yapıp da başkalarını küçük veya hor gördüğüm çok oldu. Empati yeteneğimin kuvvetli olduğuna inanıyorum insanların bakış açısından bakabildiğime inanıyor ve bunu onaylayacak pek çok geridönüşe de sahip olduğumu düşünüyorum. Buna rağmen yaptıkları davranışları onaylamadığım pek çok insan var bu neden empati eksikliği olsun ki? Onun yerinde olsaydım bile öyle yapmazdım diyebileceğim çok şey var. En ala abes suçlar mesela? Aklınıza bir tane iğrendiğiniz suç getirebilirsiniz, şahsen empati yapsanız bile onaylamayacağınıza eminim.
  3. Kendimizi Hatırlamalıyız
    Kendi eksikliklerimi ve sınırlarımı biliyor ve sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Hem böyle yapıp hem insanları eleştiremez miyim neden at gözlüğü takmış gibi sadece kendi önüme bakayım ki? veya neden seçenekler sadece tek bir şıkka zorluyor?
  4. Olumlu Bir Toplum
    Pozitif bir toplumdan ziyade ideal bir toplum tercih ederdim o zaman. Çünkü herkese olumlu yaklaşabileceğimi sanmıyorum çok zıt ve başkalarının özgürlüğüne müdahele eden görüşler de var onlara da mı olumlu yaklaşacağız? Hoşgörü paradoksu diye bir şey de var sonuçta.
  5. Öğrenme Fırsatları
    Kesinlikle öğrenmek isteyeni terslememek lazım ama fazla hazırcı, laubali, pişkin, üşengeç gibi sıfatlara sahip olan insanlara çok da iyimser yaklaşabileceğimi söyleyemem. Bence yaklaşmamalıyız da, üstündeki bu tüm kötü sıfatlar daha da ağırlaşacaktır. Bazen insanlar öğrenmeye kendini düzeltmekten başlamalı. Sırf öğrenmekten cayacak diye, bunları yok sayamam.

Son düzenleme:

Stewarery

Üye
12 Eyl 2022
66
65
09/06/1990
Hiyerarşik düzen ve temelleri esasında bir kaç kişinin kendini kendi seviyesinden daha yüksek görüp değişik davranışlara girdiğini görmüştüm, forum içinde kaç tane bu tarz insan veya kişi vardır, bilemem; bunun için bir şey yapmak gerekir ise temel niteliğinde yeni kurallar olacaktır.
Lakin unutmamak gerekir ki seviye farkı olmalı ve hiyerarşi devam ederek disiplini saran çevik bir zırh gibi durmalıdır.
Bu sistem ve düzene sarılmış sertliğini gösteren ve duruşunu daim kılan topluluğumuz üzerinde kendini beğenmiş insanlar oldu, olacaktır da,
Kendileri size ne kadar bu tavırla yaklaşırsa yaklaşsın Adminler (İnanıyorum ki) bu kişiler ile ilgileneceklerdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.