ZIP Bombası yapmak istiyorum

Karais

Katılımcı Üye
1 Tem 2015
252
0
Arkadaşlar biliyorsunuz bi ara 3 kb görünen dosya açıldığında 3 petabaytlık bir zip bombası oluyor ve bilgisayarınız olduğu gibi donuyordu onu nasıl yapabilirim?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Buyrun bay çok bilmiş. http://www.turkhackteam.org/tum-oyunlar-full-oyun-download/831306-gta-san-andreas-1-mb.html
Linkler büyük ihtimalle ölmüştür ama ultra compressing diye bir şey var.
Zaten virüsün amacı bilgisayarı kitlemek dosyayı bilgisayara çıkartmak değil :)
Neyse girmeyelim, cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır tavana!Ya da yazık olur "Adabına"! :)

İşte seviyesizlik belli.Ben aşağıdaki mesajımda estağfirullah kimseye cahil demem demişim adam gelmiş bana bay çok bilmiş cahil mahil diyor :)
Vallahi yazık durumunuza.
E soruyorum bay çok bilmiş zip bombacısı.Bunu hazır internetten indiriyoruz demişsin.Bunu yapan biri yokmu?Kim yaptı bunu.Kendi kendine oluşmadı ya?

Ayrıca şu anda verdiğin linkten dosya indiriyorum.
Dediğin Ultra Compressing 4.5 Petabaytlık bir dosyayı Kilobayt boyutuna düşürüyor ise AKK sorunumuz kalkar dostum.Ne yazık ki sen bu mantıksızlığın farkına varmamışsın geçmiş olsun.

firepath

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
536
0
3 Petabaytlık bir Harddisk varmı da öyle bir bomba var :)
Hadi öyle bir şey var diyelim.3 Petabaytlık veriyi upload ettiğinizde arşivin tanımındaki boyut değil direk sabit diskteki boyut gösterilir.Ayrıca siteler Maksimum 20GB ye kadar tek seferde uploada izin veriyor.
42.zipin linkini verirsem bilgisayarında açacak mısın ?

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
İşte seviyesizlik belli.Ben aşağıdaki mesajımda estağfirullah kimseye cahil demem demişim adam gelmiş bana bay çok bilmiş cahil mahil diyor :)
Vallahi yazık durumunuza.
E soruyorum bay çok bilmiş zip bombacısı.Bunu hazır internetten indiriyoruz demişsin.Bunu yapan biri yokmu?Kim yaptı bunu.Kendi kendine oluşmadı ya?

Ayrıca şu anda verdiğin linkten dosya indiriyorum.
Dediğin Ultra Compressing 4.5 Petabaytlık bir dosyayı Kilobayt boyutuna düşürüyor ise AKK sorunumuz kalkar dostum.Ne yazık ki sen bu mantıksızlığın farkına varmamışsın geçmiş olsun.

Lafı ortaya arttım yarası olan gocunur :)
Ben internette hazır var dedim. Bu kendiliğinden olmuş demedim :)
Hala daha var olan bir şeye mantıksız diyorsunuz. En azından File Pumper"i duymuşsunuzdur. Bunla bile terrabaytlik dosya yaratilabiliyor :) Gerisini kendiniz dusunun :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Lafı ortaya arttım yarası olan gocunur :)
Ben internette hazır var dedim. Bu kendiliğinden olmuş demedim :)
Hala daha var olan bir şeye mantıksız diyorsunuz. En azından File Pumper"i duymuşsunuzdur. Bunla bile terrabaytlik dosya yaratilabiliyor :) Gerisini kendiniz dusunun :)

Alıntı yapıp ortaya attım demek ilginç doğrusu :)

Neyse dostum sen bildiğin gibi düşün ben de bildiğim gibi.Düşünceler ahlak çerçevesinde tartışılabilir ancak kargaşaya sürüklenince durdumak gerekir :)
Ben hala mantıksız olduğunu düşünüyorum.Yani yapılması için illa birinin bunun üzerinde çalışması gerek.4.5 petabaytlık bir dosyayı belki terabaytlara hatta bi ihtimal Gigabaytlara kadar düşürebiliriz ancak Kilobayt çok uçuk bir şey

İyi forumlar :)

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
Dosya 16 farklı zip’lenmiş klasörden oluşuyor. Ve sıkıştırılan her bir 16 dosya tekrar ve tekrar ve tekrar 16 kere daha sıkıştırılıyor. Bunların her birinin toplamı 4,3 GB büyüklüğünde bir tane dosya içerir. Böylece 4,5 petabytes dosya 42 kilobytes’a sıkıştırılmış olur.

Dostum yıkarıda da yazdığı üzere her biri 4.3 GB boyutunda ise 4.5 Petabayt boyutundaki bir dosyayı sıkıştırmaya çalışıyoruz öyle değil mi?

Soruyorum size dünya üzerinde 4.5 Petabaytlık bir sabit diske sahip bilgisayar var mıdır?

Dediklerine bakın:4.5 Petabaytlık dosya 42 kilobayt olur.
E o zaman oyun upload edenler 30GB lik oyunu 3kilobayt sıkıştırıp neden upload etmiyorlar ???

Ayrıca arşivdeki dat dosyasını kimse aa bu da neymiş diyip açmaz :)

Ayrıca böyle bir şey mümkün olsaydı Skidrow şu anda her biri 3 kb olan arşivler upload ederdi :)

mümkün. zip sıkıştırma protokollerine bakınız.

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Olabilir upload ettigindede direk yuklenir onu arsivden cikarmak mesele. Gta4 ü ben 3 saniyede indirdim. İnternetin baglantisini kestim. Arsivden cikarmak 5 saat surdu..

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Alıntı yapıp ortaya attım demek ilginç doğrusu :)

Neyse dostum sen bildiğin gibi düşün ben de bildiğim gibi.Düşünceler ahlak çerçevesinde tartışılabilir ancak kargaşaya sürüklenince durdumak gerekir :)
Ben hala mantıksız olduğunu düşünüyorum.Yani yapılması için illa birinin bunun üzerinde çalışması gerek.4.5 petabaytlık bir dosyayı belki terabaytlara hatta bi ihtimal Gigabaytlara kadar düşürebiliriz ancak Kilobayt çok uçuk bir şey

İyi forumlar :)

Alıntı yapmamın sebebi sana 1 satırlık cevap yazmamdi :) diğer satirlari diger arkadaslara soyledim. Sonra ortaya bir laf attim baktım ki seviyesiz olduk. Bu kadar bağnaz olmayın! Dostum bak sen programcı adamsın. Programını çok beğeniyorum. Bunu söylemeden geçmem. Ama programciysan algoritmayida bilmen gerek. Yukarida aciklamasi yapilmis zaten. 16 defa sıkıştirmislar. Daha nesine saçma diyorsunuz?

IVG

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
404
0
Ötüken
Bu dosya 4.3GB boyutunda 1 dll dosyası içeren 16 zip dosyası içeren 16 zip dosyası içeren 16 zip dosyası içeren 16 zip dosyası içeren 16 zip dosyası içermektedir.

Eskiden bu dosyalar antivirüs ve eposta koruma programlarını devre dışı bırakmak için kullanılıyormuş. Virüs koruma programı zip dosyasının içindeki dosyaları da kontrol etmeye çalışırken TB'larca veriyle karşılaşıp göçüyormuş (Emin olmamakla birlikte denial-of-service attack (DoS attack) diye adlandırılıyor ). Günümüz AV programları gerekli önlemleri almıştır.

http://rapidshare.com/files/141331649/42.zip (forum donanımdan alıntıdır. o yüzden eski meşhur rapidshare amcamız var :D)
(42.374 byte sıkıştırılmış)

16 x 4294967295 = 68.719.476.720 (68GB)
16 x 68719476720 = 1.099.511.627.520 (1TB)
16 x 1099511627520 = 17.592.186.040.320 (17TB)
16 x 17592186040320 = 281.474.976.645.120 (281TB)
16 x 281474976645120 = 4.503.599.626.321.920 (4,5PB)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Alıntı yapmamın sebebi sana 1 satırlık cevap yazmamdi :) diğer satirlari diger arkadaslara soyledim. Sonra ortaya bir laf attim baktım ki seviyesiz olduk. Bu kadar bağnaz olmayın! Dostum bak sen programcı adamsın. Programını çok beğeniyorum. Bunu söylemeden geçmem. Ama programciysan algoritmayida bilmen gerek. Yukarida aciklamasi yapilmis zaten. 16 defa sıkıştirmislar. Daha nesine saçma diyorsunuz?

Teşekkürler dostum programımı beğenmene sevindim :)
Sıkıştırabilirler ancak benim itiraz ettiğim şey şu: 4.5 Petabaytın sıkıştırılması için öncelikle 4.5Petabayt boyutunda dosya olması lazım.Ve bunu depolayacak bir sabit disk gerekli.İşte sorun burada bunu depolayacak sabit disk nerede?
Az önce baktım evet terabaytlarca şeyi megabaytlara indiren yazılımlar gördüm demin bir şeyi daha öğrenmiş oldum ancak Petabayt için onu depolayacak harddisk gerekli işte ben bunu anlayamıyorum :)

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Sıkıştırabilirler ancak benim itiraz ettiğim şey şu: 4.5 Petabaytın sıkıştırılması için öncelikle 4.5Petabayt boyutunda dosya olması lazım.Ve bunu depolayacak bir sabit disk gerekli.İşte sorun burada bunu depolayacak sabit disk nerede?
Az önce baktım evet terabaytlarca şeyi megabaytlara indiren yazılımlar gördüm demin bir şeyi daha öğrenmiş oldum ancak Petabayt için onu depolayacak harddisk gerekli işte ben bunu anlayamıyorum :)
Çok kolay! Bak açıklayayım. Atıyorum 10gblik dosya oluşturdun. Bundan 4 tane sıkıştırdın. 40 gb, şu an günümüzdeki neredeyse tüm bilgisayarlarda bu alanı kaldırabilecek hard diskler var. Her neyse etti mi 40 gb? Daha sonra bunu sıkıştırdın Atıyorum 20 mb yaptın. Daha sonra 20mblik dosyayi 16 defa sıkıştırdın. Aynı dosyayi 16 defa sıkıştırdın ve etti mi sana 640 gb? He iste 20mblik dosya 16 taneden 320 mb bunu da sıkıştır 10kb yap. Yani basit sadece sıkıştırma yöntemini bilmen gerek. Zamanında oyunları 1mbta sıkıştırmayı çok araştırdım ama ben beceremedim. :) Fazla da denemedim zaten :)

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.

4,5 petabayt boşluk lazım değil. bak sen codersın. açıldığında harddiske 100 tb dosya yazdıran program yapabilir misin? -evet. zip protokolleri de aynen bu şekildedir. şu bayttan şu kadar, şu bayttan şu kadar şeklinde. adamlar zip dosyasına yazıyorlar: x baytından 39826734678 tane diye olan öyle oluyor.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Çok kolay! Bak açıklayayım. Atıyorum 10gblik dosya oluşturdun. Bundan 4 tane sıkıştırdın. 40 gb, şu an günümüzdeki neredeyse tüm bilgisayarlarda bu alanı kaldırabilecek hard diskler var. Her neyse etti mi 40 gb? Daha sonra bunu sıkıştırdın Atıyorum 20 mb yaptın. Daha sonra 20mblik dosyayi 16 defa sıkıştırdın. Aynı dosyayi 16 defa sıkıştırdın ve etti mi sana 640 gb? He iste 20mblik dosya 16 taneden 320 mb bunu da sıkıştır 10kb yap. Yani basit sadece sıkıştırma yöntemini bilmen gerek. Zamanında oyunları 1mbta sıkıştırmayı çok araştırdım ama ben beceremedim. :) Fazla da denemedim zaten :)

Denedikten sonra harddisk istifa etti :D

Demek böyle yapıyorlarmış vay be ilginç bir yaşıma daha girdim.Ediyor bu 4.5Petabayt vay.

Ama bir o kadar açması da var :) Sırf san andreas 1mb dosya 6saatte açılıyorsa gta5 yapsalar artık haftaya açılır :)

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
abi bu adamlar başka virüs yolu bulamamışta böyle sıkıştıra sıkıştıramı adamı deli etmeye calışıyolar :D

Ben olaydan anlasaydım yazabilseydim mesela bişiler nasılki ping yazıp kac adet atacagını yazıp yolluyosun yani komutu veriyosun o kendisi işi hallediyo bundada böle yapsalar ya 1 dosya koysalar 1 gb lık içinede komut yerleştirseler tıklayınca o 1 gb kendini cogaltsa en sonunda makine aşırı dosyadan kendi iflas etse...
Bildigimden deil hayal gücümden dolayı cıktı bu cümleler beyler vurmayın hemen :)

Beyin göçü oldum şuan :D

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
abi bu adamlar başka virüs yolu bulamamışta böyle sıkıştıra sıkıştıramı adamı deli etmeye calışıyolar :D

Ben olaydan anlasaydım yazabilseydim mesela bişiler nasılki ping yazıp kac adet atacagını yazıp yolluyosun yani komutu veriyosun o kendisi işi hallediyo bundada böle yapsalar ya 1 dosya koysalar 1 gb lık içinede komut yerleştirseler tıklayınca o 1 gb kendini cogaltsa en sonunda makine aşırı dosyadan kendi iflas etse...
Bildigimden deil hayal gücümden dolayı cıktı bu cümleler beyler vurmayın hemen :)

Beyin göçü oldum şuan :D

Programlama da en önemli nokta hayal gücüdür diye boşuna söylenmiyor :) senin söylediğin sistem yapilabilir. Mantığı soyle olur ağ zehirlemesi ile sizmak istedigin pcnin ağını kontrol altina alip karsi pcyr giden veriler ile kendi dosyani değiştirip boyle bir sey yapabilirsin sanirim :) tabi ben cok yuzeysel soyledim. Tam bilgim yok ağ zehirlemesini iyi bilen bir arkadasa danisabilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.