Zorbalığın Cezası Nedir?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Zorbalığın seviyesine kimin yaptığına vb. durumlara göre değişir.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Mesala şiddet ve piskolojik yaptıysa
Okul cezası olaraksa, disiplin ve uzaklaştırma.
Ancak daha yargı boyutu dersen şiddetin boyutuna göre değişir.

(Bu arada bazı öğretmenler bu konuya çok duyarlı. Okuldan atılmaya kadar götürürler, hocalarına danışmanı öneririrm.)

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Okul cezası olaraksa, disiplin ve uzaklaştırma.
Ancak daha yargı boyutu dersen şiddetin boyutuna göre değişir.

(Bu arada bazı öğretmenler bu konuya çok duyarlı. Okuldan atılmaya kadar götürürler, hocalarına danışmanı öneririrm.)
Dostum müdüre gideceğim pazartesi ona anlaticam

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
1,405
Black Sheep
Disiplin’e sevk edilirler, karar alınır ve ceza alırlar. Genellikle önce uyarı, sonra uzaklaştırma ve yapılan zorbalıklar hala devam ediyorsa okuldan atılmaya kadar ceza alabilirler.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,976
1,466
Okulda ceza vermezler kolay kolay anca karşı tarafın gözünü korkuturlar yok seni okuldan atarız bu son uyarı babanı ararız tutanak tutarız bilmem ne bilmem ne en fazla tutanak tutuyorlar işleme almyorlar olay öyle devam eder lakin sana yaptıkları fiziksel hareketlere göre olayın ciddiyeti ve cezalar değişir

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Okulda ceza vermezler kolay kolay anca karşı tarafın gözünü korkuturlar yok seni okuldan atarız bu son uyarı babanı ararız tutanak tutarız bilmem ne bilmem ne en fazla tutanak tutuyorlar işleme almyorlar olay öyle devam eder lakin sana yaptıkları fiziksel hareketlere göre olayın ciddiyeti ve cezalar değişir
Mesela dostum durup dururken vuruyorsa ne ceza alır?

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,976
1,466
Mesela dostum durup dururken vuruyorsa ne ceza alır?
Eğer yüzüne vuruyorlar ise ve bir darp ona benzeri bir iz bıraktı ise direk hastaneden darp raporu alarak savcıya şikayet dilekçesi verebilirsin savcı onları çağırır ifade alır duruma göre mahkemeye sevkedilir

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Eğer yüzüne vuruyorlar ise ve bir darp ona benzeri bir iz bıraktı ise direk hastaneden darp raporu alarak savcıya şikayet dilekçesi verebilirsin savcı onları çağırır ifade alır duruma göre mahkemeye sevkedilir
Dostum iz yok ama durup dururken kafama vuruyor

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Dostum iz yok ama durup dururken kafama vuruyor
Bu nasıl iş ya, eline geçirdiğin herhangi bir objeyle sen de ona vur. En fazla işler büyür, daha fazla dayak yersin. Sen sana mobing yapılmasına izin verdikçe hiçbir şey olmayacak birkaç tokat, hafif hırpalama ve psikolojik baskıya hiçbir şey olmaz. Yapmayın etmeyin oğlum derler dalga geçildiğinle kalırsın.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
389
Ankara
Sıkıntılı durum...

İzlemen beklenen yolları tüket. Rehber hocanı, sınıf hocanı haberdar et. Neden? "Ben size söyledim bir halt yapmadınız" diyebilmek için. Biliyorum bir halt olmayacak, neden? Çünkü Konya'da bacanağım çocuğunda da benzer bir halt oldu, en son çocuğu değil, elebaşının babasını korkuttular ancak öyle durdu.

Sonraki adım aile. Ailene durumu bildir. Gerekirse transfer ol. "İte dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak evladır."

Ailen de mi bir halt yapmadı, yapamadı? Mahallenin serserisi vs. yok mu? Onları bir şekilde razı edip bunların başına sarabilirsen saracaksın.

Bu da mı olmadı, olamadı? O zaman bir, belki bir kaç kez temiz dayak yemeyi göze alacaksın. Göze almazsan ömrün boyunca sürer. Aralarından bir tanesini tenhada, tek başınayken yakalayıp girişeceksin. Girişirken mertçe, efendi dövüşmeyeceksin. Isıracaksın, tırmalayacaksın, bozuk paraları avcuna doldurup o elle yumruk atacaksın. OKULA BIÇAK, SOPA VS ASLA GÖTÜRME.

Genelde zorbalar ailesi tarafından horlanan kişilerdir. Yani karşındakiler büyük ihtimalle dayak yemeye senden daha alışık olacaklardır. Amacın onları daha kolay hedef seçmeye teşvik etmek. Zaten en fazla bir iki dakika sürecek, o esnada yiyeceğin dayağa katlanman lazım. Tek bir tanesine odaklanıp elinden geldiğince onun da canını acıtman lazım. Seni de disipline vereceklerdir, orada yaygarayı çıkaracaksın. "Ben herkese anlattım, bir şey yapmadınız, ne yapmamı bekliyordunuz? İtiraz edeceğim, Milli Eğitim'e gideceğim, beş kişi bana saldırdı ben neden disiplindeyim?" diyeceksin, ama ASLA SAYGISIZCA KONUŞMAYACAKSIN.

İnşallah son noktaya gelmez.

GökBörü.

Uzman üye
20 Haz 2021
1,815
1,049
Kara Harp Okulu
Elin armut toplamayacak kardeşim boşa demişler Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir tektir ile Uslanmayanın hakkı Kötektir diye ikide sen vuracan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.