Adolf Hitler'in ATATÜRK HAYRANLIĞI

CANTKAOS

Yeni üye
17 Mar 2018
6
1
malatyalı
adolf hitler 2.dünya savaşında nazi almanyasının lideriydi amacı nazizimi tüm dünyaya kabul ettirmekti ama:
Adolf Hitler’in hayranlık beslediği devlet adamı ve askerler arasında Mustafa Kemal Atatürk 1.sıradaydı bu yüzden türklere ve türkiyeye savaş konusunda tek kelime etmiyordu.
Hitler, Atatürk’e hediye ettiği zırhlı bir Mercedesle de gösterdiği bu hayranlığını çeşitli vesilelerle hep yinelemiştir. Versailles Anlaşmasını yırtarken, Sevr’i kastederek `Atatürk’ün 10 yıl önce yaptığını biz şimdi yapabiliyoruz’ deyişi ünlüdür.
ve hitlerin bi kaç sözünü paylaşacağım sizlere;

“Arkasında ordusu olmayan bir kumandan uzun süre ayakta kalamaz. Atatürk de iktidarını Halk Partisi sayesinde güvenceye aldı. İtalya’da da aynı şey geçerli.”

“Bizim amacımız dünyayı Nazi egemenliği altına almak ama ben Türkiye ile hiç bir zaman düşman Olmayacağım...yani, dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir.”

"Benim ustam Il-Duce'dir, ama onun ustası da Mustafa Kemal'dir."

"Bütün enerjimi Atatürk'ten alıyorum.O'nun hayatı bizim feyizli ışığımızdır."

“Mustafa Kemal'in ilk oğrencisi Mussolini,ikinci öğrencisi de benimdir.”

sadece hitler değil dünyadaki hemen hemen her komutan veya halktan birisi ATATÜRK'E hayrandı.
TEŞEKKÜRLER..

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
Konuyla alakalı bilmiyorum ama yinede bunu buraya bırakayım ;

4aJY8G.jpg

CANTKAOS

Yeni üye
17 Mar 2018
6
1
malatyalı
Çanakkale Cephesi'nde savaşan İngiliz komutanlar bile Atatürk'e hayranlık duyuyorlardı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,595
773
Türkiye'ye düşmanlığı vardı ama Atatürk'ün liderliğine hayrandı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
türkiyeye düşmanlığı vardı ama atatürkün liderliğine hayrandı

O ne biçim cümle öyle, Atatürk Türk değilmiydi. Hitler Atatürk ü seviyorsa Türkü de seviyor demektir, sevmiyorsa Türkü de sevmiyor demektir. Neyse derine inmeyelim çok kafam karıştı :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.