Allah'a Tanrı Demek !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
ihtimallerin kaynaklarını alalım ? iddia bostur. benim mavi kuranım var okuyorum. okuldada kuran dersinde okuyorum. birde 29 ekim canakkele zaferi gibi zmanallarda 30 kisiye bir cüz veriliyor kendi aramızda hatim indiriyoruz şehitler icin.

Ben sana bir şey demiyorum zaten toplum olarak bu dili biliyor muyuz ?

Cevap : Hayır ama bireysel olarak bilenler var.

Toplum olarak türkçeyi biliyor muyuz ?

Cevap : Okuduğumuzu anlayabilecek kadar, evet.

Kuran-I Kerim Okuyup anlamak için indirilmiş bir kitaptır ben bunu savunuyorum umarım anlatabilmişimdir. Bazı arkadaşlar tartışma çıkarmak istiyorlar amaçları ne bilemedim.

-------------------------------------------------------

İkinci kısıma gelecek olursak;

Bu post şu an sol karede en güncel olarak üstte Biz Türk Hack Team ve ailesini biliyoruz ancak dışarıdan görenlere forum hakkında o kadar kötü bir intiba veriyoruz ki bu da bize zarar verir bizim TürkHackTeam halkı olarak Ateisti ,Müslümanı, Yahudisi, Sünnisi, Alevisi, Kürdü, Türkü görüşümüz ne olursa olsun bu posta mesaj atmayıp bu postun Türk Hack Team'in sularına gömülmesini sağlamaktır.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Ben sana bir şey demiyorum zaten toplum olarak bu dili biliyor muyuz ?

Cevap : Hayır ama bireysel olarak bilenler var.

Toplum olarak türkçeyi biliyor muyuz ?

Cevap : Okuduğumuzu anlayabilecek kadar, evet.

Kuran-I Kerim Okuyup anlamak için indirilmiş bir kitaptır ben bunu savunuyorum umarım anlatabilmişimdir. Bazı arkadaşlar tartışma çıkarmak istiyorlar amaçları ne bilemedim.

-------------------------------------------------------

İkinci kısıma gelecek olursak;

Bu post şu an sol karede en güncel olarak üstte Biz Türk Hack Team ve ailesini biliyoruz ancak dışarıdan görenlere forum hakkında o kadar kötü bir intiba veriyoruz ki bu da bize zarar verir bizim TürkHackTeam halkı olarak Ateisti ,Müslümanı, Yahudisi, Sünnisi, Alevisi, Kürdü, Türkü görüşümüz ne olursa olsun bu posta mesaj atmayıp bu postun Türk Hack Team'in sularına gömülmesini sağlamaktır.

bunu diyorsun bu konuya yorum atıp tartırsmaya giriyorsun.?

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
Sevgili Whisber ben tartışmaya girdim girmemin sebebi de bazı yanlış fikirleri göstermekti. Ki bana katılan pek çok insan olduğunu gördüm. Şimdi de tartışmanın büyüyebilme ihtimalini düşünerek bu konuya mesaj yazmamanın yerinde bir karar olacağını hatta ve hatta Üst Düzey Yönetimdeki abilerimizin bu konuyu direk arşive kaldırmalarının isabetli olacağını düşünüyorum.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Sevgili Whisber ben tartışmaya girdim girmemin sebebi de bazı yanlış fikirleri göstermekti. Ki bana katılan pek çok insan olduğunu gördüm. Şimdi de tartışmanın büyüyebilme ihtimalini düşünerek bu konuya mesaj yazmamanın yerinde bir karar olacağını hatta ve hatta Üst Düzey Yönetimdeki abilerimizin bu konuyu direk arşive kaldırmalarının isabetli olacağını düşünüyorum.

onceki yorumlarımı oku sende kendi yorumlarını oku. neyi savunuyorum bakıver.

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
Kardeşim "Allah" Arapçadır. "Tanrı" Türkçedir. Yani bunu başka yerlere yormak saçma geliyor

Hastag

Üye
23 Eki 2014
156
0
Tanrı = TÜRKÇE
Mevla = Farsça
Rab = İbranice
Allah = Arapça.
-Yüce Mevlam yardımcımız olsun.
-Amin
-Rabbim Müslümanları payidar kılsın.
-Amin
-Allah'ım sen bizi esirge ve bağışla.
-Amin
-Tanrı Türk'ü ve Türk yurtlarını korusun!
-Ne diyorsun sen be putperest! Allah'ın 99 isminde Tanrı geçmiyor.Kafirler, Münafıklar! Melun!

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,502
12,884
Allah ve Tanrı kelimeleri aynı anlamdadır ona bakılırsa Rabbim diyorsunuz Rab kelimeside ibranicedir birşey diyen varmı yok ? o zaman bu tarz konularada gerek yok tekrarı olmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.