Android hack ve analiz araçları.1

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
AndroRAT ; bu kötü amaçlı yazılım veri çalma ve casusluk yapabilir hatta ses kaydetme depolama verilerine erişim bile gösterebilir ekran görüntüsü bile kayıt edebilir kendini zararsız bir yazılımın içine saklayabilir ve trojan tekniği ile saldırı yapabilir bundan korunmanın yolu ilk başta kaynaksız dosyaları indirmemek ve cihazda antivirüs programı bulundurmaktadır.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hackode; Hackode Ravi Kumar tarafından geliştirilen etiksel hackerları, penetrasyon testi ve çoğunlukla siber güvenlik profesyonelleri amaçlayan bir Android uygulamasıdır. Birçok tarama, exploit ve keşif içeren modül sunuyor. Keşif gibi birçok modüller ile Google Hacking gibi işler yapabilirsiniz, google dorklarını kullanarak açıklı siteleri bulmanıza yardım eder.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zANTI ; aynı nmap gibi ip tarama ağ tarama gibi özelliklere hizmet eden zanti açık portları görebilir kısacası ağ üzerinde hızlı bir analiz gerçekleştirebilir
Aynı zamanda Analiz ve saldırı yapabilir ilgili olduğu alan ağdır.

FaceNiff; FaceNiff, masaüstünde Firefox hacklemesi için Firesheep yazan aynı geliştirici olan Bartosz Ponurkiewicz tarafından geliştirilmiştir.
Öncelikle faceniff ağ trafiğini kontrol etmemize olanak sağlar adından da anlaşılacağı üzere Sniff yapmamıza olanak verir ve insanların çerezlerine erişim sağlayarak çeşitli sosyal medya hesapları çalabilir wi fi ağını takip edebiliriz.

Aispyer ; Aispyer, cep telefonu için hafif bir izleme uygulamasıdır. Bu uygulama, telefon numarasını, arama günlüklerini, tarama geçmişini, GPS konumunu, Facebook etkinliklerini, Habercileri ve WhatsApp kişilerini izlemenize yardımcı olabilir.

Diğer izleme uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, Aispyer hafif boyutu ve göze çarpmayan özellikleri sayesinde öne çıkıyor ve cep telefonunun gücünü boşa harcamıyor, bu da onu hedef cihazda başarılı bir şekilde gizleyebiliyor.

Shark For Root ; wi fi ağlarında kimler olduğunu ağın genel durumunu görmeye olanak sağlar aynı zamanda internet trafiğimize çeşitli işlemler yapmaya yardımcı olur ( wireshark gibi)
Droidsheep; Droidsheep, Wi-Fi ağlarıyla oynamak isteyen güvenlik analistleri için geliştirilmiş etkili bir hack uygulamasıdır. Uygulama, web oturum profillerini bir ağ üzerinden ele geçirme yeteneğine sahiptir ve hemen hemen tüm hizmetler ve web siteleri ile çalışır.

Droidsheep uygulamasını başlattığınızda, tüm Wi-Fi ağ trafiğini izleyen ve izleyen ve etkin oturumların profillerini getiren bir yönlendirici görevi görür. Bu uygulama ile Facebook, LinkedIn, Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını yakalayabilirsiniz.

DroidSheep Guard, başka bir uygulama sürümü, ağlarda ARP-Snoofing tespit etmenize yardımcı olur, örneğin FaceNiff, Droidsheep ve diğer yazılımların saldırıları.
cSploit; Bağlandığınız Ağda bulunan cihazlara müdahale etmek icin ve Man in the middle saldırıları yapabilmek durumundadır ek olaraktan ; cihazın root yetkisine sahip olması gerekmektedir ve internet erişimi kesmek gönderilen paketleri analiz etmek kurbanın girdiği şifreleri bulma gibi şeyleri yapabiliriz bu araç ile.
Nmap;Sızma testlerinde ve uygulamalarında en çok kullanılan araçlardan birisi de nmap'tir. Bu araç tarama yaparak karşı bilgisayarın portlarını hedef alır. ... Bilgisayarların ve ağ makinalarının açık portlarının belirlenmesi ,çalışan servislerin taranması ve ortaya çıkarılması için yazılmış bir araçtır.
Tamamen özgür bir yazılım olup, hem Windows‘ta hem Linux‘ta hem MacOS‘ta kullanılabilir.
Nmap‘in en genel kullanımı sızma testleri üzerinedir. İlk yapılacak iş ipconfig,ifconfig,iwconfig komutları gibi komutlarla IP adresi öğrenilir. Daha sonra nmap taramasına bırakılır ve nmap kısa bir zaman içinde size hangi portların açık olduğu veya filtreli olduğu, aramanıza göre kullanılan donanım yazılım bilgilerinin versiyon numaralarına kadar listeleyecektir.

Kusuruma bakmayın ilk defa konu açıyorum nereye açacağımı bilemedim eğer beğenirseniz devamı gelecek :)
Kusura bakmayın tekrardan hatalarım için

Son düzenleme:
16 Eyl 2019
242
7
yıl olmuş 2021 böyle bir konu olmaz en azından araştırsaydınız oradaki çoğu programlar artık çalışmıyor

ayrıca alıntı bir konu olmuş o programları ve aynı yazıların olduğu onlarca konu var forumda daha güncel programları paylaşın

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
yıl olmuş 2021 böyle bir konu olmaz en azından araştırsaydınız oradaki çoğu programlar artık çalışmıyor

ayrıca alıntı bir konu olmuş o programları ve aynı yazıların olduğu onlarca konu var forumda daha güncel programları paylaşın

Kusuruma bakma dostum ilk defa konu açıyorum :)
Termux konumu değerlendirir misiniz?

Son düzenleme:

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,086
BL4CKGORE
Dostum konu güzel olmuş ellerine sağlık.Peki bu uygulamaları kullanabilmek için telefona "Root" gerekiyor mu ?

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
@GhostOfficial
termux hakkında paylaşım yaparım bir daha ki sefere
Yapabiliyorsan buyur :D HAHAHA eleştirmek ne kadar kolay dimi? Hiç kafa yormuyorsun
beğenmiyorsan kaydır geç he ? :D akıl edebiliyorsunuz umarım :)
hahah ne gülünç olay
Her Neyse nabza göre şerbet kusuruma bakma :)

Eleştirmek kolay değildir sanılanın aksine bilgisi olmayan insan eleştiri yapamaz sadece kendini rezil eder. Konunun altına bir yorum geldiğinde bunu kendini geliştirmek için kullanmanı tavsiye ederim. Geçmiş senelerde kullanılan şu an hiçbir işlevi olmayan araçlar Elbetteki işimize yaramaz o yüzden de arkadaşa katılıyorum bu konuda güncel araçları detaylı ve güzel bir araştırma ile konumuza ekleyebilirsiniz. Haa şöyle de yapabilirsiniz örneğin kullanım tarihlerine göre kronoloji ve en sona ayrı bir başlıkta çalışan araçları eklersiniz. Karşıt fikirler eleştiriler iyidir kendini geliştirmek istiyorsan haklı yorumları bu şekilde yorumlaman sana çok şey katar. İyi forumlar kardeşim :):

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
@BeyazAlfa kusuruma bakma dostum sinirli bir anımda yazdım onu
Bende şimdi farkettim ama sonuçta bilgi içeriyor dimi? :D iyi günler

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷
Merhabalar değerli kardeşim.Bilgilendirmelerin içşn teşekkürler.Konunu görsellerle desteklersen daha net ve anlaşılır olacaktır.Konuya güzellik katar.Forumdaki İlk konun olduğunu yazmışşın ilk konuya göre gayet açıklayıcı olmuş.dediğim gibi yaprsan görseller ile süslersen daha hoş olacaktır.devamını bekleriz :)

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Merhabalar değerli kardeşim.Bilgilendirmelerin içşn teşekkürler.Konunu görsellerle desteklersen daha net ve anlaşılır olacaktır.Konuya güzellik katar.Forumdaki İlk konun olduğunu yazmışşın ilk konuya göre gayet açıklayıcı olmuş.dediğim gibi yaprsan görseller ile süslersen daha hoş olacaktır.devamını bekleriz :)

.@Börühan
Teşekkürler abi anlayışın için
Diğer konuma bakar mısın senin fikirlerini değerli buluyorum :))
--->> diğer konu

Bir şey diyeceğim
@Ghostofficial
Bak dost bu ilk konum hatalarım olmuş olabilir
Hatalarımı kabul ediyorum ama bu kadar uzatılacak bir konu değil.
Yapılan tavsiyeleri dikkate alacağım ama bir daha yapmamanı rica ve tavsiye ederim.
Senden de konu bekliyorum
bu seferlik bir şey olmadı ama bir daha olmaması üzerine duracağım.
İyi günler dostum.

Son düzenleme:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80
Konuda görsel yok -5yorum
Konuda akıcılık yok-5yorum
Konuda ciddi exstrem bilgi yok -5yorum

Android hakkindaki konulara ciddi yaklaşırım
Ama seni 15 yorumdan eden eksikleri yazdım.
Ellerine sağlık der çıkarım konudan :) teşekkür

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.