Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

Demir57

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
477
0
Turkmenistan
MERHABALAR ONCELIKLE

ANDROID 6.0.0 SURUM telefonum var ve bir aydir bu sorunla ugrasiyorum .. internetden dosya muzik video resim vs.. ne indirdigim zaman. Indirme butona basiyorum ve indirme yukarida basliyor ve "Home" tusuna basarak siteden ayrildigim zaman hemen indirme basarisiz oluyor yada basga uygulamaya vs..gectigim zaman.. indirme tamamlanana kadar o sitede beklemek zorunda kaliyorum. Yardimci olun.. tesekurler

CevdeTCn

Yeni üye
8 Kas 2015
24
0
Abi Anroid Telefona Rat Atmak İçin Bir sürü program denedim "Spynote" "DroidJack" felan yaptım attım telefona telefondan açtılar ama pcde kontrol edemedim bi tw felan gelsen bi yardım etsen sen veya herhangi birisi ?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
14 Mar 2017
4,196
607
26
Sakarya
Abi bu sence gm 8 nasıl özellikle sana soruyorum çünkü gm yi en iyi sen bilirsin ( burda)
internetden araştırdım ama bunun teknikel arızaları vb. bu lg gibi kliotif bir arızaya sahip midir bilgi verir misin?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Abi bu sence gm 8 nasıl özellikle sana soruyorum çünkü gm yi en iyi sen bilirsin ( burda)
internetden araştırdım ama bunun teknikel arızaları vb. bu lg gibi kliotif bir arızaya sahip midir bilgi verir misin?

TSK ederim :)
Evet bende generalciyim severimde
Ben GM discovery elit kullandim
Uygun fiyata işlemcisi ve rami yuksek
Kamerasi gayet guzel
Ses systemi ciddi anlamda iddaali
Yazilimsal sorun yasiyacagini dusunmuyorum
Root dusunursende seni hic yormaz rootu kabul eder
Benim hosuma gitti 3 yil kullandim.
Tavsiye ederim GM

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
14 Mar 2017
4,196
607
26
Sakarya
TSK ederim :)
Evet bende generalciyim severimde
Ben GM discovery elit kullandim
Uygun fiyata işlemcisi ve rami yuksek
Kamerasi gayet guzel
Ses systemi ciddi anlamda iddaali
Yazilimsal sorun yasiyacagini dusunmuyorum
Root dusunursende seni hic yormaz rootu kabul eder
Benim hosuma gitti 3 yil kullandim.
Tavsiye ederim GM

benim kafamı karıştıran tek şey lg ve gm bunlar aynı kafadalar ama dediğim gibi gm nin rolü yazılımda çok büyük teşekkür ederim abi :)

İsoTas'

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,596
0
Kıbrıs'
peki abi generalde şarj sorunu var soketleri bozuluo kırılıo bide bozuldumu ne kadar yaptırsan tekrar bozuluo buna ne diyorsun varmıdır bi fikrin ve bişi daha sorcam samsung j5 2016 var telefon çizik dahi yok hafıza kartı yok 6 7 ay oldu kullanıyorum 1 2 aydır 2 3 whatsapp kurunca aşırı derece donmalar vb oluyor sebebi nedir nasıl düzeltirim :)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
peki abi generalde şarj sorunu var soketleri bozuluo kırılıo bide bozuldumu ne kadar yaptırsan tekrar bozuluo buna ne diyorsun varmıdır bi fikrin ve bişi daha sorcam samsung j5 2016 var telefon çizik dahi yok hafıza kartı yok 6 7 ay oldu kullanıyorum 1 2 aydır 2 3 whatsapp kurunca aşırı derece donmalar vb oluyor sebebi nedir nasıl düzeltirim :)

Ben GM tavsiye ettigim 3,4 arkadasim var ve hepsi memnun. Fiziki temaslarda elimizdeki cihazlarin hassatiyetine dikkat edersek, maduriyet soz konusu olmaz ziraa bahsedilen arizalar systemsel degil kullanici hatasi olarak.farkli markalarda da görülebiloyor.

Sorunuza gelirsek.
Telefonu yedekleyip sifirladinizmi (fabrika)ayarlari
Eğer faydasini gormediyseniz root atip telefonu hafifletebilirsiniz. Gereksiz uygulamalari silebilir ve kasma sorunu nu aşarsiniz.

İsoTas'

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,596
0
Kıbrıs'
Ben GM tavsiye ettigim 3,4 arkadasim var ve hepsi memnun. Fiziki temaslarda elimizdeki cihazlarin hassatiyetine dikkat edersek, maduriyet soz konusu olmaz ziraa bahsedilen arizalar systemsel degil kullanici hatasi olarak.farkli markalarda da görülebiloyor.

Sorunuza gelirsek.
Telefonu yedekleyip sifirladinizmi (fabrika)ayarlari
Eğer faydasini gormediyseniz root atip telefonu hafifletebilirsiniz. Gereksiz uygulamalari silebilir ve kasma sorunu nu aşarsiniz.

açıkcası bi türlü root olmadı hevesim kaçtı abi 100 kere fabrika sıfırladım olmadı herneyse anladık ki yeni telefon almak lazım :trl

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Hocam tht için android uygulaması yapar mısınız. Bi kaç deneme var ama hepsi insanı kanser ediyo. Mümkünse 2sekme de yapabilirseniz sevinirim çok lazım oluyor.
Şimdiden teşkekkür ederim.

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Web browser tarzimi yoksa uygulama gibi mi ?

Aslında uygulama gibi ama mesela konu okurken bazı dosyaları reklamlı upload sitelerine yüklüyolar bunları indirmeye çalışırken normalde yeni sekmede reklam açması gerekirken fazladan sekme olmadığı için direk reklama gidiyo. Geri dönünce de sayfa baştan yüklendiği için bi daha reklam açiyo. Bu yüzden ikinci bir sekme lazım. Bir de yakınlaştırma lazım. Ekranı sürekli yan çevirmek gerekiyo yoksa.

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Web browser tarzimi yoksa uygulama gibi mi ?

Hocam zaten çok şey istedim biliyorum ama son iki şey daha belirtmek isterim. Pcde olduğu gibi öm bildirimi falan konuyu yenileyince değil de anında gelse. Bir de öm kutusunun dolması sıkıntı çıkartıyor. Öm kutusunu cihaza aktarabilsek ve aktarma sınırı cihazın hafızası kadar (yani sınırsız) olsa.
Tekrardan teşekkür ederim. Büyük proje olur. Elinize sağlık.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Hocam zaten çok şey istedim biliyorum ama son iki şey daha belirtmek isterim. Pcde olduğu gibi öm bildirimi falan konuyu yenileyince değil de anında gelse. Bir de öm kutusunun dolması sıkıntı çıkartıyor. Öm kutusunu cihaza aktarabilsek ve aktarma sınırı cihazın hafızası kadar (yani sınırsız) olsa.
Tekrardan teşekkür ederim. Büyük proje olur. Elinize sağlık.

Kisisel olarak kullanim olabilir ama forumda yayinlamak sorun olur cunku yasak.
Ama kendim icin bir projem var bakalim artik

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.