Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Abi Android'de Oyun Programlarken En İyi Dil Nedir ? ve " Scratch " Önerirmisin ?

Memoru senin zaten zaafın var
Scratch karşı bu tarz uygulamalari gerceklestirmek için ing bilmek gerek ama uyguluyacan projen bilgisayar üzerinden gerceklestirecek olursan mutlaka kaynak bulursun.

Dil derken temel jar bilinmesi başlangiç için yetei olacaktir ki artik kodlama dilleri eskisi gibi önemli konu degil
Sürükle bırak gibi yapboz üzerinden PRO uygulamalar yapiliyor biliyorsun

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Wifi adaptörünü otg ile telefona bağlayıp termuxta kullanabilir miyim?

Araştırılıp yapılabilirdigini görmek ve anlamak gerek bu konuda forumdan yada internet üzerinden bilgi temin edilebilir.
Android uygulama üzerine soru varsa bilgim dahilindeyse cevapliyabilirim kolay gelsin
Kaynak bulursan bizimlede paylasirsan seviniriz

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
Memoru senin zaten zaafın var
Scratch karşı bu tarz uygulamalari gerceklestirmek için ing bilmek gerek ama uyguluyacan projen bilgisayar üzerinden gerceklestirecek olursan mutlaka kaynak bulursun.

Dil derken temel jar bilinmesi başlangiç için yetei olacaktir ki artik kodlama dilleri eskisi gibi önemli konu degil
Sürükle bırak gibi yapboz üzerinden PRO uygulamalar yapiliyor biliyorsun

Kodlama dilleri eskisi kadar onemli degil mi?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Kodlama dilleri eskisi kadar onemli degil mi?

M3mory ile bilgi sahibi oldugumuz bir konu üzerinden konusuyoruz yani konu 3.sahislar için tartismaya açık bir yorum degil ki m3mory unuttugu bir konuyu hatirlatma yorumu ki cevabimin sonundaki ###biliyorsun### yazmamın sebebi samimiyet ve daha önce konusulan konuyu hatirlatmak.
Kolay gelsin

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
J200h güncelleme gelecek mi

Bu soruyu şöyle izah edim.
Samsung duo model telefonlari cift hat olarak sunuyor ve iki haberim var Google pie 9 guncelldmesini 1 hafta önce yapti ki bende GM8 kullaniyorum güncelledim telefonu .
Samsumg 3 yada 4 ayda guncelleme versiyonu yapacak fakat sıkıntı şurda var samsung yeni duo modelide acıkladı piyasaya ciktimi bilmiyorum. Hem telefon cikar hemde guncelleme yap biraz sacma olabilir. Sana tavsiyem samsumg web sitesini takip et orda yaziyor zaten bu yazdiklarim.

selooocan267

Yeni üye
9 Şub 2019
5
0
öncelkle Videoların çok başarılı :) sorum şu; android rat kullanıyorum android 6 ve üstü telefonlar virusu algılıyor (smart manager play protect)bunun önüne nasıl geçebilirim .çok minnettar olurum yardmcı olursan kardeşim <3

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Zte Telefon Markalarına Yıllardır Güncelleme Gelmiyor Android 6.0 Dondu 7-8 Gelecekmi?

ZTE kendi yaazılımını geliştirmekte yanılmıyorsam okumuştum Google ile bu konuda görüşmeleri vardı ama sonuç ne oldu bilmiyorum yarın müsait zamanda haberi bulmaya çalışırım bu tarz konudaki haberleri takip etmeyi seviyorum bilgi sahibi olmak işime yarıyor siz kardeşlerime bilgi aktra biliyorum rahatca

öncelkle Videoların çok başarılı :) sorum şu; android rat kullanıyorum android 6 ve üstü telefonlar virusu algılıyor (smart manager play protect)bunun önüne nasıl geçebilirim .çok minnettar olurum yardmcı olursan kardeşim <3

biliyorsun ben bu konuda kişisel hack yöntemlerini ve kendi uygulamalarımı kullanıyorum kısacası cokta ilgimi cekmiyor Rat falan o yüzden bilgi veremiyecegim

Abi telefona ram nasıl taktırırız? byZehirX

ram ciddi bir iş telefonu EX etme durumun cok yüksek bunu teknik servisle cözmen gerek bulundugun şehirde bu işi yapan insanı dükkanı bulman daha faydalı olur

RooTGHoST

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,454
8
38
ZTE kendi yaazılımını geliştirmekte yanılmıyorsam okumuştum Google ile bu konuda görüşmeleri vardı ama sonuç ne oldu bilmiyorum yarın müsait zamanda haberi bulmaya çalışırım bu tarz konudaki haberleri takip etmeyi seviyorum bilgi sahibi olmak işime yarıyor siz kardeşlerime bilgi aktra biliyorum rahatca

biliyorsun ben bu konuda kişisel hack yöntemlerini ve kendi uygulamalarımı kullanıyorum kısacası cokta ilgimi cekmiyor Rat falan o yüzden bilgi veremiyecegim

ram ciddi bir iş telefonu EX etme durumun cok yüksek bunu teknik servisle cözmen gerek bulundugun şehirde bu işi yapan insanı dükkanı bulman daha faydalı olur

Çok saol abi buarada ex olursa telefonum ne olur garantiside zaten bitmisti?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.