Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

alperen5566

Yeni üye
25 May 2014
24
0
Cevap: Android Soru Cevap Konusu By ZehirX

Aynı wifi ağına bağlı olduğum android cihazlara erişmemin dosyalarını çekmemin güncel bir yolu var mı bu dosyaların içinde yardımcı olursanız sevinirim

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80

öncelikle selamün aleyküm kardeşim ben bir türlü bu huwaei mate 20lite cihazıma root atamıyorum. bootloader kilidini açmam lazım ama açılmıyor sana zahmet bu huwaei için yeni bir konuaçıp bunu çözebilirmisin

Şuan elimde Huawei Ascend G7 var kücük bir hatamdan dolayı rootlu cihazımı Blokladım neyden ve hangi dosya oldugunu biliyorum ancak FORUM bilir benim abilerim TELEFON TEKNİKERİ tesadüf şalgam simit yiyek diye aradım şimdik konuşurken cihazıda söyledim bana sen ugraşma dedi kendisine verecem cihazı.
senin sorunun da şu DOSTUM
bilgin varmı bilmiyorum ancak Developer Android mühendisleri huawei ve bir kaç marka ile ters düştü bunun nedenlerinden ve bahane diyecegimiz konularından biride güncel güvenlik sorunları aslında bu sebeb sayılmaz ama hadi yedik diyeli. huawei Ch kardeşlerimizin dünya genelinde kullanıma sundugu cihazlara ÖZEL bir güvenlik sertifikjası uyguluyor ve seni temin ederim AKTİF GÜNCEL piyasa değeri olan WEB siteleri bu marka için güvenlik açığından söz edemiyor En son ABD siteleri ile mahkemelik olup cok ciddi tazminatlar aldılar( yanlarındamıydın deme ) bu işlerlen ugrasıyorsan bu markaları takip edecen.
ROOT atamazsın oldu bittiye getiremezsin. XDa takip etmeni ve orada sorunlarına cvp aramanı tavsiye ederim şuan benim burda direk olarak bilgi paylaşmam söz konusu degil ancak Xda örnekleri ve dosyaları mevcut.
umarım inceden anlamışındır.

silmonbolive

Yani demek istediğim Instagram programı varmi benim yerime mail ve WhatsApp numarası topluyacak hesap düşürmek için.

Mehmetduym şaka gibi ancak instgram hiç ilgimi cekmedi o yüzden pek işim olmadı

Öncelikle hayirli aksamlar Android Xspy uygulamaniz ile ilgili ozel msj atmistim sanirim iletilmedi hala ilgileniyor musunuz

Furkan172 forum yöneticilerinden bir bilgi bekliyorum umarım tez vakitte cevaplarlar ve bende sizlere yardımcı olurum

Aynı wifi ağına bağlı olduğum android cihazlara erişmemin dosyalarını çekmemin güncel bir yolu var mı bu dosyaların içinde yardımcı olursanız sevinirim

alperen5566 dostum dosya cekmekten bahsediyoruz mesela uzantı + boyut + tam olarak yapmak istedigin eyleme karşı değişir cözümleri ancak
3 gün önce wifi kırmam gerekiyordu hem kendi programlarım ve piyasada bulunan bir cok uyg calışıyor

X-Spy istiyen ve bekliyen cok

Son düzenleme:

greenGhOsT

Yeni üye
24 Kas 2019
6
0

Merhaba,

Bugün bütün günümü SpyNote4'ü çalıştırabilmekle geçti. Güzel kaynakalra, anlatımlara vs ulaşsam da basarılı olamadım henüz. Port'u TCP/UDP de actım. Aynı port numarasını UDP oalrak ayrı, TCP olarak ayrı da açtım. Ancak bir türlü apk'yı yedirdiğim telefon da tablette server'ı gçrmedi. olusturdugum rat'ı hem başka bir apk ile ilişkilendirerek yükledim hem de ilişkilendirmeden yukledim. Cihaza kurulmasında sıkıntı yok ama bir türlü görünmüyor spynote'da.
Hatta telefona da tablete de yuklediğimde kurulduktan sonra rat dosyası kayboluyor android'in masaustunden(uygulama yonetıcısınde gorunuyor sadece). Hatta android cihaza yukleme ıslemi bittikten sonra ekranın altında 'cpu acquire' yazıyor ve gorunurden gıdıp arka planda calısmaya devam edıyor sanırım.

Velhasıl, olmadı! Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
DroidJack'te başarmıştım(ama yalnızca kendı wi-fi alanımdakı cıhazlarla etkileşim halınde olabılıyordum. Yani mobıl verılı veya baska wıfı dekı cıhaza rat atsam da onu goremedım). Fakat SpyNote'da yapamadım işte. Çözüm sunabilmenizi ümit ediyorum.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80

Merhaba,

Bugün bütün günümü SpyNote4'ü çalıştırabilmekle geçti. Güzel kaynakalra, anlatımlara vs ulaşsam da basarılı olamadım henüz. Port'u TCP/UDP de actım. Aynı port numarasını UDP oalrak ayrı, TCP olarak ayrı da açtım. Ancak bir türlü apk'yı yedirdiğim telefon da tablette server'ı gçrmedi. olusturdugum rat'ı hem başka bir apk ile ilişkilendirerek yükledim hem de ilişkilendirmeden yukledim. Cihaza kurulmasında sıkıntı yok ama bir türlü görünmüyor spynote'da.
Hatta telefona da tablete de yuklediğimde kurulduktan sonra rat dosyası kayboluyor android'in masaustunden(uygulama yonetıcısınde gorunuyor sadece). Hatta android cihaza yukleme ıslemi bittikten sonra ekranın altında 'cpu acquire' yazıyor ve gorunurden gıdıp arka planda calısmaya devam edıyor sanırım.

Velhasıl, olmadı! Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
DroidJack'te başarmıştım(ama yalnızca kendı wi-fi alanımdakı cıhazlarla etkileşim halınde olabılıyordum. Yani mobıl verılı veya baska wıfı dekı cıhaza rat atsam da onu goremedım). Fakat SpyNote'da yapamadım işte. Çözüm sunabilmenizi ümit ediyorum.

@greenGhOsT anlıyorum seni fakat bir konuda kendimi ifade etmek isterim ben dışarıya bağlı uygulamalar ile yani bir başka uygulamalar ile pek ilgilenmiyorum örnek> ihtiyacım olan bir uzak erişim mi bunu kendi uygulamalrımla yapmak benim cözümüm oluyor yani senin sorununa cvp yok şuan bende

byZehirX çekmek istediğim şey direkt olarak galeri aslında tümüyle bu arada cevabın için teşekkürler

@alperen5566 işine yarar
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=15YSdtngKnU&feature=emb_title[/ame]

alperen5566

Yeni üye
25 May 2014
24
0

@greenGhOsT anlıyorum seni fakat bir konuda kendimi ifade etmek isterim ben dışarıya bağlı uygulamalar ile yani bir başka uygulamalar ile pek ilgilenmiyorum örnek> ihtiyacım olan bir uzak erişim mi bunu kendi uygulamalrımla yapmak benim cözümüm oluyor yani senin sorununa cvp yok şuan bende

@alperen5566 işine yarar
https://www.youtube.com/watch?v=15YSdtngKnU&feature=emb_title

Dostum peki bilgisayarlarda tak çalıştır trojen yaptığımız gibi mobil uygulamalarda da tak çalıştır yapmamızın bir yolu var mı karşı taraf fark etmeden. Telefonunu alıp tak çalıştır yapabilirim ama şüphe çekmemesi gerek

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80

Dostum peki bilgisayarlarda tak çalıştır trojen yaptığımız gibi mobil uygulamalarda da tak çalıştır yapmamızın bir yolu var mı karşı taraf fark etmeden. Telefonunu alıp tak çalıştır yapabilirim ama şüphe çekmemesi gerek
@alperen5566
Önceliklen merhaba > Sorun eksik mi ben mi tam olarak anlıyamadım mesela TAK ÇALIŞTIR mantığında senin eylem planın nedir
Telefona zarar vermek mi Telefondan Bilgi çalıp arka kapıdan sıvışmak mı Yoksa Telefonun kontrolunu ele almak mı ?
ben genel bir cvp verim
Evet mümkün Tak Çalıştır > bu video izledinmi bilmiyorum ?
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kzFtBjXHH64[/ame]
burada eylem planı TEK SEFERLİK gir cık mantığı ile haraket eden bir APK dosyamız.
Bu video da izlemn gerek
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=x6j00IuYijA[/ame]
burada ise bir kapı açıp oradan dosya erişimlerine ulaşıp verileri çalmak
bu video BONUS imkansız diye birşey yokun sözcükteki>ANLAMI
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FFH3fj-dWso[/ame]

Merhaba Samsung j7 prime root için tamamen korunaklı mı. Yada root atılabilir mi?
Kullanmakta oldugun APİ versiyonu ve Android Sürüm versiyonu nedir ?
@Zehir45
TWRP ile örnekleri var ama bu konuda bilgi sahibi olman gerek aslında cok ciddi sorunlar cıkmaz ancak yinede örnekleri okuman ve izlemen gerek
UNUTMADAN Geliştirici seceneklerinden
OEM kilitini açman gerek tedbir amaçlı
ROOT atılabilir.
bu arada nickkinde güzelmiş : )

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80

Sayin ByZehir mesajima dönüş yapacakmisiniz 😄

aliyestero dönüş yaptıgımı hatırlıyorum
tekrar cevaplamak gerekirse APK güncellemesi yapacagım sorun Android versiyon APK çalıştırma AndroidSystem bölümüyle alakalı ve bu sorunun cözümünüde yaptım güncelleme ile başka sorun varmı ?

alperen5566

Yeni üye
25 May 2014
24
0

ByZehirx Hocam atacağım ssdeki gibi bir şey mümkün müdür mümkünse kolay bir şey mi ? Başka bir forumda bir arkadaş anlatmış denemeyi düşündüm lakin linkler kırıktı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.