Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,054
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

alperen5566

Yeni üye
25 May 2014
24
0
Cevap: Android Soru Cevap Konusu By ZehirX

Merhaba dostum öncelikle iyi forumlar
Şimdi diceklerimi heryer de duyuyor olabilirsin rutin gelebilir ama soyliyem ben bence root atma tabi karar senin cihazını rootlu kullanmak istiyorsan cihazının özellikleri güzel Google playdan veya googleden APK olarak "vmos" isimli programı yükleyin bu tıpkı pclere yüklenen emülatör gibi bir program android içine Android kurmanı sağlar ve rootludur bu yüzden ne cihazına başka şeyler yüklemene ve ayarları ile oynamama gerek yok
Umarım faydası olmuştur
alperen5566
Bahsettiğin uygulamayı kurup root izinlerini verdikten sonra zANTİ kullanmayı denedim ama sonuç değişmedi. Ağ üzerindeki cihazları görmüyor.

Byyaraliqrall

Katılımcı Üye
18 Tem 2015
420
0

Selamlar. Samsung i9300 cihazimi 2015 senesinde cm 5.3 rom yukledim tabi sonradan telefon bozuldugu icin tamircide bikac parcasini degistirdim. simdi telefon stock romda. internetden custom roma baktim fakat internetdeki anlatim benim yaptigima benzemiyor. faceden arkadasim busy box gapps bide birkac dosya daha indirip kurmami soylemisti ama internetde clockwerk anlatiyor sadece.
Benim istedigim Cm 5.3 romunu tekrardan kurmak. gerekli dosyalarin ismini soylerseniz gerisini hall edebilirim simdiden cok tesekkur ediyorum.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,411
129
4
xD

Selamlar. Samsung i9300 cihazimi 2015 senesinde cm 5.3 rom yukledim tabi sonradan telefon bozuldugu icin tamircide bikac parcasini degistirdim. simdi telefon stock romda. internetden custom roma baktim fakat internetdeki anlatim benim yaptigima benzemiyor. faceden arkadasim busy box gapps bide birkac dosya daha indirip kurmami soylemisti ama internetde clockwerk anlatiyor sadece.
Benim istedigim Cm 5.3 romunu tekrardan kurmak. gerekli dosyalarin ismini soylerseniz gerisini hall edebilirim simdiden cok tesekkur ediyorum.

Zehir hocanın selamı var.

https://www.google.com.tr/search?sx...300+"cm",+"5.3"+site:forum.xda-developers.com

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Beyfendi. React Native de kullanıyor musunuz? Ben şimdi BLE Peripheral olarak bluetooth'u açıyorum, servis oluşturuyorum, programı arka plana aldıktan belli bir süre sonra servis kapanıyor.

Kapanmasını nasıl önlerim?

yusufblc1

Katılımcı Üye
3 Nis 2019
540
0

Beyfendi. React Native de kullanıyor musunuz? Ben şimdi BLE Peripheral olarak bluetooth'u açıyorum, servis oluşturuyorum, programı arka plana aldıktan belli bir süre sonra servis kapanıyor.

Kapanmasını nasıl önlerim?

zztri
Hocamin selami var ve imzanizda Byzehirx görememek kendisini en içten üzdügünü iletmemi istedi.
Ve size cözümü göstermek için.
Telegramdan
Eklemenizi istedi ByZehirxTHT

Kendisinin mesaji

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7

Buralardayim simdilik.
derdi sıkıntısı problemi sorunu
olanlar yazabilir.

Bir sorum varda port ile alakalı biliyorsanız anlatmanız iyi olur.
İnternet bana ait değil ben bu cihazda port açsam birsorun olur mu? Örnek: anlaşılabilir bir vaziyet alır mı? Sorunlar oluşabilir mi? Kısacası İfşa olur muyum?
Teşekkürler

Zehir45

Yeni üye
10 Nis 2019
42
0

Buralardayim simdilik.
derdi sıkıntısı problemi sorunu
olanlar yazabilir.

Merhaba ben termux üzerinde burutforce için txt uzantılı wordlist dosya hazırladım ama bunu toolda nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Yani bunu nasıl hedef kişi üzerine aktif hale geçirebilirim. Yönlendirme kodu nu bilmiyorum da diyebilirim.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,054
35
Osmaniye 80

Bir sorum varda port ile alakalı biliyorsanız anlatmanız iyi olur.
İnternet bana ait değil ben bu cihazda port açsam birsorun olur mu? Örnek: anlaşılabilir bir vaziyet alır mı? Sorunlar oluşabilir mi? Kısacası İfşa olur muyum?
Teşekkürler

SuperNoobs kiymetli kardesim herhangi bir sorun yada ifşa yaşamazsin. Modeme erisim sagliyorsun.

Merhaba ben termux üzerinde burutforce için txt uzantılı wordlist dosya hazırladım ama bunu toolda nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Yani bunu nasıl hedef kişi üzerine aktif hale geçirebilirim. Yönlendirme kodu nu bilmiyorum da diyebilirim.

Zehir45
Nickkin anlami ve önemi varmi ?

Drkobra

Yeni üye
14 Nis 2020
20
1

Hocam selamun aleyküm. Benim sandisk 16 gb hafıza kartım var bilgisayara takinca icindeki dosyalar gözüküyor ama buna rağmen hafıza kartımı bilgisayımdan yöneticiye tıklayarak disk bolumunden baktigimda sorunu yok cmd ile de clear yaptım fakat hiçbir şekilde biçimlenmiyor ne yapmam lazım. Teşekkürler.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,054
35
Osmaniye 80

Hocam selamun aleyküm. Benim sandisk 16 gb hafıza kartım var bilgisayara takinca icindeki dosyalar gözüküyor ama buna rağmen hafıza kartımı bilgisayımdan yöneticiye tıklayarak disk bolumunden baktigimda sorunu yok cmd ile de clear yaptım fakat hiçbir şekilde biçimlenmiyor ne yapmam lazım. Teşekkürler.

Drkobra ilginc bir soru burada android sorulari soruluyor ancak yinede cozum akli paylasim.

Diş fircasi ile kartin ve usb girişlerini temizleyin
Daha sonra bir baska kart ile deneyip sorunun odak noktasini bulun.
Pc deki usb driverlerin guncelligini kontrol edin.

En son ise karti bir oto muzik calarina takin kontrol edin.

Bu yollari deneyip bizimle paylasirsan seviniriz.

Drkobra

Yeni üye
14 Nis 2020
20
1

Drkobra ilginc bir soru burada android sorulari soruluyor ancak yinede cozum akli paylasim.

Diş fircasi ile kartin ve usb girişlerini temizleyin
Daha sonra bir baska kart ile deneyip sorunun odak noktasini bulun.
Pc deki usb driverlerin guncelligini kontrol edin.

En son ise karti bir oto muzik calarina takin kontrol edin.

Bu yollari deneyip bizimle paylasirsan seviniriz.
Hocam denilenlerin hepsini yaptım 64 gb lık hafıza kartimida biçimlendirdim sorun yok olayın birde tuhaf yanlarıda var şuan kullandığım telefonun hafiza kartıydı bu birgün film yüklerken gitti birdaha gelmedi bu telefona hafıza karti takili degil gözüküyor başka telefonlara taktigimda içerikler falan gözüküyor ama biçimlenmiyor yada içindeki klasörler siliniyor fakat cikarip tekrar takınca yine geri geliyorlar bilgisayarda da her işlemi yaptım kart görünüyor kartın boyutu hep sabit siliyorum tekrar geliyor virüs gibi sonra biçimlendirmeyi deniyorum olmadı yine windows bu bicimlendirmeyi tamamlaymadı hatası alıyorum

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,054
35
Osmaniye 80

termux kullanıyorum en etkili ddos hangisi ve en az kaç kişi olmalı

İnan bana sana c3vap vermek isterdim ancak bu soruya c3vabi forumda birden fazla makale okuyarak cozmeni istiyorum
Soru g3nis
C3vabi daha da genis
BERATTAS
Baska sorun (Android)

Hocam denilenlerin hepsini yaptım 64 gb lık hafıza kartimida biçimlendirdim sorun yok olayın birde tuhaf yanlarıda var şuan kullandığım telefonun hafiza kartıydı bu birgün film yüklerken gitti birdaha gelmedi bu telefona hafıza karti takili degil gözüküyor başka telefonlara taktigimda içerikler falan gözüküyor ama biçimlenmiyor yada içindeki klasörler siliniyor fakat cikarip tekrar takınca yine geri geliyorlar bilgisayarda da her işlemi yaptım kart görünüyor kartın boyutu hep sabit siliyorum tekrar geliyor virüs gibi sonra biçimlendirmeyi deniyorum olmadı yine windows bu bicimlendirmeyi tamamlaymadı hatası alıyorum

Drkobra beynimi kahvaltidaki sucuklu yumurtada aklimi van otlu peynirde birakmisken sabah sabah bu soru beni katletti.

Sorun tam olarak elindeki hafiza kartini ceptelefonunda gorememek mi acaba ?
Marka m9del
Yada cihaza driver uzerinden restore yaptinmi ?

Evet hocam var anlamı. Soy adım Zehir' de :): bir de Manisalıyım.

Zehir45 kanka olabiliriz :gozkirpan

Drkobra

Yeni üye
14 Nis 2020
20
1

İnan bana sana c3vap vermek isterdim ancak bu soruya c3vabi forumda birden fazla makale okuyarak cozmeni istiyorum
Soru g3nis
C3vabi daha da genis
BERATTAS
Baska sorun (Android)

Drkobra beynimi kahvaltidaki sucuklu yumurtada aklimi van otlu peynirde birakmisken sabah sabah bu soru beni katletti.

Sorun tam olarak elindeki hafiza kartini ceptelefonunda gorememek mi acaba ?
Marka m9del
Yada cihaza driver uzerinden restore yaptinmi ?

Zehir45 kanka olabiliriz :gozkirpan

Hocam sorun hafıza kartı biçimlenmiyor sadece ben olayın başlangıcını anlattım size o olay örgüsü olduktan sonra hafiza kartı ne biçimleniyor ne de dosya içerikleri silinebiliyor ama içindeki dosyalar halen gözüküyor. Farklı yöntemler denedim cihazalar değiştirdim olmadı. Benim telefonumda takılıyken sorun olustu ya ilginc olan benim telefon dışında tum telefonlarda gozukuyoŕ hafiza karti suan. Demek istedigim önceden calisiyordu video indirirken gitti kart ve bu cihazda artık calismamaya basladi baska cihazlara takip biçimlendirmeye çalıştığımda ise kart bicimlenmiyor ve dosyaları silinmiyor.

6zeus5

Yeni üye
1 Mar 2020
19
0
istanbul

Hocam sorun hafıza kartı biçimlenmiyor sadece ben olayın başlangıcını anlattım size o olay örgüsü olduktan sonra hafiza kartı ne biçimleniyor ne de dosya içerikleri silinebiliyor ama içindeki dosyalar halen gözüküyor. Farklı yöntemler denedim cihazalar değiştirdim olmadı. Benim telefonumda takılıyken sorun olustu ya ilginc olan benim telefon dışında tum telefonlarda gozukuyoŕ hafiza karti suan. Demek istedigim önceden calisiyordu video indirirken gitti kart ve bu cihazda artık calismamaya basladi baska cihazlara takip biçimlendirmeye çalıştığımda ise kart bicimlenmiyor ve dosyaları silinmiyor.
herhangi ekstra bir program aracılığıyla biçimlendirmeyi denedinizmi ?

6zeus5

Yeni üye
1 Mar 2020
19
0
istanbul

Hp usb bicimlendirme programı ile denedim gene aynı sonuç
Olayi videoya aldim

https://youtu.be/BfM2VABglAU buradan bakabilirsiniz.
biçimlendirme kısmında dikkatimi çektide fat32 olarak biçimlendiriliyor ntfs biçiminde biçimlendirmeyi deneyebilirmisiniz acaba
eğerki bu yöntem işe yaramassa aklımda farklı bir sistem var ama öncelikle test etmem lazım eğerki işe yararsa size tekrar dönerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.