Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80
LaRceusl
Telefonun wipe dosyalarini silmen gerek bunun icinde komut dosyasina erismen lazim ama ses tuslarin calismiyor.
2.bir olasilik ise hafiza kartini bicimlendirmen lazim bunu yapsan dahi komut dosyasina erismediqinden bir onemi ve anlami kalmiyor karti bicimlendirmenin.

Xda da gezin orada cesitli yontemlerle sonuc elde etmis konulara detayli bakmani oneririm cunku emui xda dan cikma bir yazilim.

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
LaRceusl
Telefonun wipe dosyalarini silmen gerek bunun icinde komut dosyasina erismen lazim ama ses tuslarin calismiyor.
2.bir olasilik ise hafiza kartini bicimlendirmen lazim bunu yapsan dahi komut dosyasina erismediqinden bir onemi ve anlami kalmiyor karti bicimlendirmenin.

Xda da gezin orada cesitli yontemlerle sonuc elde etmis konulara detayli bakmani oneririm cunku emui xda dan cikma bir yazilim.
Hocam kimse bir çözüm bulamamıs zaten xdadan kafamı kaldırmamıştım geçen hafta
Adam niye portlamış nethunteri bilmiyorum. Muhtemelen yazmıştır mediatek cihazlar diye, rastgele portlamıştır. Çünkü istek telefonlara baktım kimse k5 note portlar mısın falan da dememiş. Neyse yeni telefona geçicem de HID desteği olan telefon yok ki. Gidip nexus mu alayım oneplus mı alayım. Onları almam olanaksız, diğer telefonlar da ya eski ya da TR de satılmıyor. Maalesef kuramayacağım nethunter. Andrax kurarım yeni telefona artık

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80
Ahrem
Bu soruna cevap verilmez konu olarak acilir diye dusunuyorum.
Evet suan bende baktim googlede guvenilir yada ciddi saglikli bir konu yok ve insanlarin bu hususta cevaplar aramasi kadar dogal birsey yok.
Lakin kişisel calismalarim benim genelliklen sonuca goturmesi adina yaptigim calismalarimdir bende sizler gibi 2.taraf uygulamalari kullansam elbet takilacam sorunlar karsima cikacaktir.
Ben sirf ( rat icin port ) sorununa takilmamak icin *X'Spy Casus* uygulamasini yaptim.

Ben sorun hakkinda bir arkadasa yazdim forum disindan kendisinin ilgi ve calismalari olan bir yerden ve yakin zamanda yazdiqinda sana iletecem cevabini.
Ama tabi forumdan soruna cevap verecek yigitler cikar konuyu takip et

Ahrem

Uzman üye
27 Şub 2016
1,030
0
ArchyLegends
Ahrem
Bu soruna cevap verilmez konu olarak acilir diye dusunuyorum.
Evet suan bende baktim googlede guvenilir yada ciddi saglikli bir konu yok ve insanlarin bu hususta cevaplar aramasi kadar dogal birsey yok.
Lakin kişisel calismalarim benim genelliklen sonuca goturmesi adina yaptigim calismalarimdir bende sizler gibi 2.taraf uygulamalari kullansam elbet takilacam sorunlar karsima cikacaktir.
Ben sirf ( rat icin port ) sorununa takilmamak icin *X'Spy Casus* uygulamasini yaptim.

Ben sorun hakkinda bir arkadasa yazdim forum disindan kendisinin ilgi ve calismalari olan bir yerden ve yakin zamanda yazdiqinda sana iletecem cevabini.
Ama tabi forumdan soruna cevap verecek yigitler cikar konuyu takip et

Teşekkürler agam

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
Hocam aynı konuyu ben açmıştım msfte takılırken termuxta pdf diye module denk geldim android için baktim internette var mı yapan diye, ama uzun uğraşlarım sonucu hepsinin clickbait olduğunu ve sadece apkların trojan olarak çalıştığını okudum. Bence pek uğraşma ancak yeni bir program yapman lazım bunun için.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80
LaRceusl
Api kullanarak kişisel bir uyg yapilabilir ancak ugraş gerektirir ve buna değer.

Bu konuya bir guncel atalimda.
Kimse yorumu silmesin.

Konumuz burda.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dendman98

Yeni üye
24 Nis 2015
18
0
Bu soruları cevaplarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

SORU 1- SQLite veritabanına ekleme ve silme işlemi yapan uygulamanın kodlarını aşağıya yazınız.
SORU 2 - Uygulamamızın izinlere bağlı özellikleri kullanabilmesi için hangi dosyaya gerekli izin tanımlamalarının yapılması beklenir.
SORU 3 - Bir Android uygulamasından MSSQL veya MYSQL veritabanına okuma ve yazma işlemi yapabilmek için nasıl bir yöntem kullanırsınız.
SORU 4- Bir android uygulamasında iki farklı aktivite arasında veri taşıma nasıl yapılır. Bir örnek üzerinde gösteriniz. Birinci aktivitede bir veri oluşturulacaktır. Oluşturulan bu veri ikinci aktiviteye gönderilecek ve o aktivitede konsola bu bilgiyi yazacaktır.
SORU 5- Android uygulamamızda Firebase bileşenlerinden kullanabileceğimiz 3 tanesini yazınız. Bu 3 bileşenin ne amaçla kullanıldığını açıklayınız.
SORU 6- Android nedir? Android ortamında uygulama geliştirmek için nelere ihtiyaç vardır?
SORU 7- Aktivite yaşam döngüsü evrelerinin tamamını yazarak kısaca evrelerin görevini açıklayınız.
SORU 8- Manifest dosyası nedir? Ne amaçla kullanılır.
SORU 9- Aşağıda yer alan boşluklu yerlere uygun olan ifadeleri yazınız.
SharedPreferences ……………………….. = getActivity().getPreferences(Context.MODE_PRIVATE);
SharedPreferences.Editor ………………………… = sharedPref.edit();
editor……………………..(getString(R.string.saved_high_score_key), 14);
editor…………………………..();
SORU 10- Aşağıdaki satırların yanına ne amaçla kullanıldığını yazınız.
android:id="@+id/button"
android:layout_width="wrap_content"
android:layout_marginEnd="16dp"
android:text="@string/button_send"
SORU 11- Aktivite (Activity), İçerik Sağlayıcısı (Content Provider) ve Yayın Alıcısı (BroadcastReceiver) nedir? Açıklayınız.
SORU 12- Bir aktivitenin sadece beklemeye (onPause) geçtiği anda uygulama içerisinde bulunan farklı bir aktiviteye veri gönderen metodunu yazınız.
SORU 13- Aşağıda izin durumuna bağlı olarak konum bilgisini textview’e yazan uygulama metotları yer almaktadır. Uygulamanın çalışması için gerekli tamamlayıcı kodları yazınız.
********Manager konumYoneticisi = (................) getSystemService(Context.********_SERVICE);
public **** onClick(View v) {
int izinKontrol = ContextCompat.checkSelfPermission(................, Manifest.permission.ACCESS_FINE_********);
if( izinKontrol != PackageManager.PERMISSION_GRANTED) {
ActivityCompat.requestPermissions(MainActivity.this, new String[]{................................}, 100); }
else{
******** konum = .................getLastKnown********("................");
if (konum != null) {
on********Changed(................); }
else {
textViewEnlemBoylam.setText("******** not available"); }}}
public **** on********Changed(................ ********) {
Double enlem = ********.getLatitude();
Double boylam = ********.getLongitude();
textViewEnlemBoylam.setText("Enlem Boylam: "+ String.valueOf(.....................));}

Zehir45

Yeni üye
10 Nis 2019
42
0
Merhaba hocam,
termux içinde görüntüler var fakat telefonumda bunları nasıl görüntüleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz. (SUeQEjhZ.jpeg mMuUzZNo.jpeg) bunun gibi jpeg uzantılı fotolar var ama telefonda görüntüleyebilir miyim bilmiyorum

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80
Merhaba hocam,
termux içinde görüntüler var fakat telefonumda bunları nasıl görüntüleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz. (SUeQEjhZ.jpeg mMuUzZNo.jpeg) bunun gibi jpeg uzantılı fotolar var ama telefonda görüntüleyebilir miyim bilmiyorum

Zehir45
Jpeg uzantili dosyalarin icine çeşitli zararli işlem komutlari sıkıştırabiliyor bunu biliyorsundur.

Termux uzerinden yada play store den uyg indirerek açabilirsin.
Termux komutlarini standart bir sekilde uygularsan acaesin ancak acmiyorsa jpg ve png deniyerek izlediqin yolu test edip bize tekrar yazabilirsin.

Zehir45

Yeni üye
10 Nis 2019
42
0
ByZehirx
zararlı işlem komutları hakkında bilgim yok hocam.
Kamera hack gibi durumlarda görüntüye ulaşmak için sormuştum.
jpeg jpg dönüştüren uygulama indirdim işe yaradı. Her daim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

szda43

Yeni üye
25 May 2020
12
0
Huawei y7 2019 model telefona nasil root atarim çok root uygulamayla kullanmayı denedim android 8.1 oreo sürüme sahip yardım edebilir misiniz nasıl rootluyacam acaba

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,443
2,057
35
Osmaniye 80
ByZehirx
zararlı işlem komutları hakkında bilgim yok hocam.
Kamera hack gibi durumlarda görüntüye ulaşmak için sormuştum.
jpeg jpg dönüştüren uygulama indirdim işe yaradı. Her daim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Zehir45 yardimci olduysam ne mutlu bana

Huawei y7 2019 model telefona nasil root atarim çok root uygulamayla kullanmayı denedim android 8.1 oreo sürüme sahip yardım edebilir misiniz nasıl rootluyacam acaba

Twr kullanarak denedinmi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.