Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Hocam bir soruda ben sormak istiyorum..

Şahsınıza ait kablosuz internet ağınıza giren birisini tespit etseniz, mobil cihazla bu kişinin cihazına sızmak mümkün mü?

Mümkün tabi Dsiploit gibi Mobile-Wifi Network Control
Bu demek degil ki ağı kullananı hackliyebiliriz evet ben şahsen hacklerim ama bunu anlatamam çünkü süreç içerisinde nelerle karşılaşacagimi bende bilemem. Ancak internet kullanımı takip edebilirim internetini kesebilirim web browseru görüntülüyebilirim kullandığı uygulamaları görebilirim vs vs birçok şey yapılabilir "Android Network Control Hack" araştirabilirsin fakat ben mobilden anlattim sana ve root mutlaka olmali rootsuz bu işlemleri gerçekleştiremezsin.
@DarkCastle²⁵

18 Eki 2021
115
34
(KaraKale)
Hocam bir soruda ben sormak istiyorum..

Şahsınıza ait kablosuz internet ağınıza giren birisini tespit etseniz, mobil cihazla bu kişinin cihazına sızmak mümkün mü?

Mümkün tabi Dsiploit gibi Mobile-Wifi Network Control
Bu demek degil ki ağı kullananı hackliyebiliriz evet ben şahsen hacklerim ama bunu anlatamam çünkü süreç içerisinde nelerle karşılaşacagimi bende bilemem. Ancak internet kullanımı takip edebilirim internetini kesebilirim web browseru görüntülüyebilirim kullandığı uygulamaları görebilirim vs vs birçok şey yapılabilir "Android Network Control Hack" araştirabilirsin fakat ben mobilden anlattim sana ve root mutlaka olmali rootsuz bu işlemleri gerçekleştiremezsin.
@DarkCastle²⁵
Teşekkür ederim hocam, ben bu şekilde ilerlemeye çalışacağım. Benim hack ile işim yok ama biraz tedirgin olsun istiyorum. Saygılar Hocam.
Kimse Bizden Çalamaz..

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Teşekkür ederim hocam, ben bu şekilde ilerlemeye çalışacağım. Benim hack ile işim yok ama biraz tedirgin olsun istiyorum. Saygılar Hocam.
Kimse Bizden Çalamaz..

Normalde soruya cevap verir kapatırım konuyu ama sana bu işleri iyi yapan biri olarak bir tavsiyem olsun.

Burda eylem planı gözlemlerim
1.internetimi kullanan kişi "hack" izinsizmi kullanıyor ?
2.internetimi kullanan kişi izin vermemi kötüyemi kullanıyor ?
1.~~Hack ise onun gözünü korkutamam çünkü bir ağı izinsiz kullanmak için belli başlı bilgi birikim gerektirir ve bu durum brute force yöntemidir bu durumda korkutmaktan çok önlem almak daha mantıkli olur ki basit bir yöntem şu olabilir işe yarar Çeşitli şifreleme yöntemleri nedir ?
AES Encrypt
GitHub - scottyab/AESCrypt-Android: Simple API to perform AES encryption on Android. This is the Android counterpart to the AESCrypt library Ruby and Obj-C (with the same weak security defaults :( ) created by Gurpartap Singh. https://github.com/Gurpartap/aescrypt

Yada MD5 şifreleme ile tamamen şifrelemeyi garanti altina alırım.
Linklere bak.

2~~İşte bu eğlenceli bir durum olabilir korkutmak ne demek bidaha mobil veriyi açtırmaz hale getirebilirsin :)

18 Eki 2021
115
34
(KaraKale)
Normalde soruya cevap verir kapatırım konuyu ama sana bu işleri iyi yapan biri olarak bir tavsiyem olsun.

Burda eylem planı gözlemlerim
1.internetimi kullanan kişi "hack" izinsizmi kullanıyor ?
2.internetimi kullanan kişi izin vermemi kötüyemi kullanıyor ?
1.~~Hack ise onun gözünü korkutamam çünkü bir ağı izinsiz kullanmak için belli başlı bilgi birikim gerektirir ve bu durum brute force yöntemidir bu durumda korkutmaktan çok önlem almak daha mantıkli olur ki basit bir yöntem şu olabilir işe yarar Çeşitli şifreleme yöntemleri nedir ?
AES Encrypt
GitHub - scottyab/AESCrypt-Android: Simple API to perform AES encryption on Android. This is the Android counterpart to the AESCrypt library Ruby and Obj-C (with the same weak security defaults :( ) created by Gurpartap Singh. https://github.com/Gurpartap/aescrypt

Yada MD5 şifreleme ile tamamen şifrelemeyi garanti altina alırım.
Linklere bak.

2~~İşte bu eğlenceli bir durum olabilir korkutmak ne demek bidaha mobil veriyi açtırmaz hale getirebilirsin :)
Teşekkür ederim hocam. 🙏🇹🇷

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Foruma girip 1 gün aktif olunca full PM atılıyor hocam sorum var size diyerek :)
Arkadaşlar "Android" hakkında sorularinızı bu konu üzerinden sorun "Ben" sorunuzu göremesem bile yada cevabını bilmiyor olsam dahi bu konu üzerinden sorulan "Android" hakkındaki sorularınız cevap bulur 2016,2017 bugüne bu konu aktif bu forumun en aktif en yararlı konusu olma özelliğine sahip.

Lütfen yeni arkadaşlar bilmiyordur diye tekrarlamış olayım.
Bugün buralardayım

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
ZEKI AMA CALİSMAYAN ÖĞRENCİLERİN VERDİĞİ İLGİNÇ CEVAPLAR.☺😊

SORU: 1.Murat hangi savaşta ölmüştür?
CEVAP: Katıldığı en son savaşta.

İlkokul 4’te bir Din yazılısı.
SORU: Kitabımızın adı nedir?
CEVAP: Kitabımızın adı "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" kitabıdır.

İlköğretim Fen Bilgisi
SORU: Kurbağaların dolaşım sistemi nasıldır?
CEVAP: Zıplaya zıplaya dolaşırlar.

SORU: Tansiyon hangi durumlarda ölçülemez?
CEVAP: Kolun olmadığı durumlarda

SORU: Kuran’ı anlayıp yorumlayanlara ne denir?
CEVAP: “Aferin” denir.

SORU: Dişi üreme sistemini yazınız.
CEVAP: "Dişi üreme sistemi"

SORU: Bilgisayarın çalışma prensibini kısaca açıklayınız.
CEVAP: Bilgisayarın çalışma prensibi kısaca açıklanamaz.

SORU: İşletim sistemi olmayan bir bilgisayarla neler yapabiliriz?
CEVAP: İşletim sistemi yükleyebiliriz.

SORU: 40 gün nafile ibadetten bile daha sevap olan şey nedir?
CEVAP: 41 gün nafile ibadet.

SORU: Güneş sisteminde olan üç gezegenin ismini yazınız.
CEVAP: Merkür, Venüs, Anüs(!?!)

ÖDEV KONUSU: Küçük başlı hayvanları inceleyiniz.
ÖDEV: İnceledim.

SORU: Sokrates’in "devlet" üzerine düşünceleri nelerdir ?
CEVAP: Sokrates: “bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.” demiştir. Bu bağlamda mantık yürütürsek Sokrates devlet hakkında bir şey bilmediğini iddia etmektedir.

SORU: Gece trafiğe yaya olarak çıkarken nasıl kıyafetler giymeliyiz?
CEVAP: Çok şık ve güzel giyinmeliyiz. Karşımıza iyi biri çıkabilir. Romantik bir gece geçirebiliriz.

SORU: Üzüm nasıl tüketilir?
CEVAP: Yenerek.

SORU: Miraçta gelen 3 emir nedir?
CEVAP: Oku, oku, oku.

SORU: 1402 yılında yapılan Ankara Savaşı’nın nedenlerini ve sonuçlarını yazınız.
CEVAP: Bilinen nedenlerden dolayı istenilen sonuçlar elde edildi.

SORU: (8 + 7)/(8 x 7)
CEVAP: 8’ler birbirini götürür. 7'ler de birbirini götürür. Cevap sıfır

SORU: Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk anayasası nedir?
CEVAP: Birinci anayasa

SORU: İlk Türk denizcisi kimdir?
CEVAP: Temel Reis

SORU: Tekke ve zaviye nedir?
CEVAP: Osmanlı döneminde erkeklerin giydiği kıyafetlerdir…

SORU: Hz.Muhammed Mekke’den Medine’ye göç etmeden önce Mekke’de kalan Müslümanlara ne demiştir?
CEVAP: Hadi Allah’a emanet ol

ferdi1212

Yeni üye
28 Eki 2007
24
0
izmir
Bu tarz talepleri geri çeviriyorum dostum
Kullanıma sunduğum uygulamaların şakası yada espri anlayışı olmıyan ciddi uygulamalar zaten bu yüzden sınırlı sayıda dağıtıyorum konularıma bakarsan görürsün.
Mesaj virüsü
Wiffi hack
XSpy bunlar ve dahası sınırlı sayıda dağıttım
X-spy 1.versiyonu en fazla 170 kişi kullandı 2.versiyon 48 kişi ☺️

Öyle sağda solda herkesin elinde olmaması gereken tehlikeli ve sert karakterli uygulamaların yasal sorunlar yaratacağı bilinci içerisindeyim
Tercube
Deneyim
Ve bir kaçkere Cumhuriyet savcısına ifade verirken buldum kendimi.
Daha saymıyım :)
ciddi bi konu olduğu için sizden talep ettim.kendim kamudayım.cocuklarimi takip etmek için istedim.google device manager sadece konum gösteriyor.bi kaç saat aldım kollarına taktım hiç çalışmadı nerdeyse.o nedenle senin uygulamalarını takip ettigimde guvenli ve çalışır oldugunu gorunce israrla istedim hala da istiyorum

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
ciddi bi konu olduğu için sizden talep ettim.kendim kamudayım.cocuklarimi takip etmek için istedim.google device manager sadece konum gösteriyor.bi kaç saat aldım kollarına taktım hiç çalışmadı nerdeyse.o nedenle senin uygulamalarını takip ettigimde guvenli ve çalışır oldugunu gorunce israrla istedim hala da istiyorum

Israrcı olmak başka birşey onu sonra konuşuruz.
Senin ki istiyenin 1 yüzü vermiyenin 2 yüzü kara olsununda :)

Ben foruma sunup ve geri çektiğim bir uygulamayı tekrar piyasaya çıkartmam 6 yıldır bu forumda Android uygulaması geliştiriyorum bu son zamanları çıkarırsak.
Kimse benden için zehir uygulamayı forumda veya forum dışı saattı satıyormuş dememiştir ( Sana Sat dedin demiyorum bi lafım bitsin ) ben zaten şuanda bile uygulama yazıyorum bak saat 3.00 bu işlerden elimi çekmedim fakat ben şuan o uygulamaları cıkartamam yani atlan deve değil ama cıkartmam dostum o uygulamaların hepsi Firebase cloudlarına bağlıydı konulari gördüysen Firebaseyi okumuşundur hepsi sunucuda askıda yedek kodları bende ama bir proje günleri alıyor benim ayımı aldığı dönemler olmuştu.

Ben sana şu konuda yardımcı olmaya çalışırım senin sorununa dışarıdan yada çevreden bir çözüm üretmeye çalışırız.

Bana özelden telegram gönderirsen konuşuruz.

Vay 8 dakika sürmüş benim şu yazıyı yazmam ne kadar yorulmuşum vay vay. Yaşlanıyorum diyorumda kimse inanmıyor.

M.acyber

Üye
24 Kas 2021
58
25
Türkiye

MERHABA ARKADAŞLAR

Belirtmem gereken konu

bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Elinize emeğinize sağlık hocam

mecidx01

Yeni üye
11 Tem 2021
1
0
27
And

MERHABA ARKADAŞLAR

Belirtmem gereken konu

bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Android üzerinden crack yapılabilirmi yapılırsa nasıl ve ne gerektirir​

Troyn666

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
676
1
Petersburg
Merhaba, Benim sorum şu;
KYK Yurdunda 16GB internet ile sınırlıyız ve eğitimin %40'ı online olduğu için videoları okunur bir kalitede izlemeye kalkarsan en fazla 5-10 gün dayanıyor ardından kota bitiyor. İnternet bağlantısı hep var fakat internete bağlandıktan sonra chrome dan sizi yönlendirdiği yerde öğrenci bilgilerini girmek zorunlu. Bunu yapmadan herhangi bir program aracılığı ile oturum açmadan interneti kullanmak mümkün mü?
Veya bu mümkün değilse
benim vodafone üzerinde sınırsız youtube, whatsapp, youtube musuc, izlesene gibi özelliklerim var bu sitelerde yaptığım internet alışverişi internet yemiyor.
Herhangi bir yönlendirici ile mesela X sitesine girdiğimde trafiği youtube.com dan çekiyormuş gibi yaptırıp interneti bu şekilde sınırsız kullanmak mümkünmüdür?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Karmaşık bir soru sormuşun normal anlarsak VPN veya psiphon gibi yardimcilar işini görür ama geçmekte zorlandığın yerlerde varmış ne kadar guveneceksin onuda bilmeyiz biz. Ama sorunu biraz normal insanların anlıyacagı şekilde yazmışın. Anormal bir şekilde düzelterek sorarsan tekrar bakalım soruna
Merhaba, Benim sorum şu;
KYK Yurdunda 16GB internet ile sınırlıyız ve eğitimin %40'ı online olduğu için videoları okunur bir kalitede izlemeye kalkarsan en fazla 5-10 gün dayanıyor ardından kota bitiyor. İnternet bağlantısı hep var fakat internete bağlandıktan sonra chrome dan sizi yönlendirdiği yerde öğrenci bilgilerini girmek zorunlu. Bunu yapmadan herhangi bir program aracılığı ile oturum açmadan interneti kullanmak mümkün mü?
Veya bu mümkün değilse
benim vodafone üzerinde sınırsız youtube, whatsapp, youtube musuc, izlesene gibi özelliklerim var bu sitelerde yaptığım internet alışverişi internet yemiyor.
Herhangi bir yönlendirici ile mesela X sitesine girdiğimde trafiği youtube.com dan çekiyormuş gibi yaptırıp interneti bu şekilde sınırsız kullanmak mümkünmüdür?

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,257
678
Eski Anka Underground Tim

MERHABA ARKADAŞLAR

Belirtmem gereken konu

bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Elinize sağlık hocam

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
921
647
Uzayda1yer
Benim Samsung A710f var sisteme reset attım.

Şimdi benden bu cihaza bağlandığım daha önceki Google Hesabını istiyor giriş için ama

ben ne hesabı hatırlıyorum ne şifreyi böyle olunca cihazı kullanamıyorum(yani hesapı vs. bulamazsam telefon çöp olucak) bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim hocam.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Benim Samsung A710f var sisteme reset attım.

Şimdi benden bu cihaza bağlandığım daha önceki Google Hesabını istiyor giriş için ama

ben ne hesabı hatırlıyorum ne şifreyi böyle olunca cihazı kullanamıyorum(yani hesapı vs. bulamazsam telefon çöp olucak) bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim hocam.

Samsung driver indirip restorasyon yapabilirsin sorun yasamazsin.
Youtube de videolar var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.