Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
manuel olarak apk injection tamamlandığı halde,play protect'i bypass edebilme yolu var mıdır hocam?
apk sign işlemleri maalesef işe yaramıyor.
ve metasploit'de android için kullanabileceğimiz encoder var mıdır acaba?
var olan encoderları denedim fakat paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasıyla karşı karşıya kalıyorum devamlı olarak
bir çözümü var mıdır?
android ile alakalı olduğu için buraya yazıyoum yanlışım var ise affola...
iyi forumlar :D

Aslında tam bir cevap olarak mantıksal bir çözüm.

Üzerine gitmek istediğin uygulama
Sisteminde temel uygulamalarından olduğundan ve çok fazla ağ trafiğini barındıran bir apk ile öyle istenildiğinde bertaraf edilemez.
Bu bir çok online veri trafiği kullanan uygulamalar içinde geçerli.

Ancak bir servis bir yönlendirici kullanılmadan mümkün olmaz.

Bu linkte çok net ve güzel bir açıklık getirildi konu bir trafiği elde etmek için
Köprü/enjection yöntemi

P4R4G0N

Yeni üye
29 Nis 2020
16
1
Aslında tam bir cevap olarak mantıksal bir çözüm.

Üzerine gitmek istediğin uygulama
Sisteminde temel uygulamalarından olduğundan ve çok fazla ağ trafiğini barındıran bir apk ile öyle istenildiğinde bertaraf edilemez.
Bu bir çok online veri trafiği kullanan uygulamalar içinde geçerli.

Ancak bir servis bir yönlendirici kullanılmadan mümkün olmaz.

Bu linkte çok net ve güzel bir açıklık getirildi konu bir trafiği elde etmek için
Köprü/enjection yöntemi

hocam günlerdir verdiğiniz link üzerinden araştırma yapsam da android programlama ile ilgili bilgim olmadığı için maalesef bir sonuca varamadım.
hazır olan bir method var mıdır bypass edebilmem için?
veyahut bildiğiniz bir crypter?
crypterlerin de işi (android için) bitmiş galiba
sağlam bir kaynak bulamadım.

7 Haz 2023
73
27
24
İSS
Elimde eskiden fatih projesinde verilen tablet var GM e tab 5 çekirdek dosyalarını sildim ve çökerttim amacım temizleyip yeniden sistem kurmaktı ancak USB bağlantısını tanımıyor bilgisayara bağlanmıyor. O modülü de mi sildim acaba hiçbir fikrim yok nasıl düzeltirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
hocam günlerdir verdiğiniz link üzerinden araştırma yapsam da android programlama ile ilgili bilgim olmadığı için maalesef bir sonuca varamadım.
hazır olan bir method var mıdır bypass edebilmem için?
veyahut bildiğiniz bir crypter?
crypterlerin de işi (android için) bitmiş galiba
sağlam bir kaynak bulamadım.

Konularımı okumandan başka yol yok
Elimde eskiden fatih projesinde verilen tablet var GM e tab 5 çekirdek dosyalarını sildim ve çökerttim amacım temizleyip yeniden sistem kurmaktı ancak USB bağlantısını tanımıyor bilgisayara bağlanmıyor. O modülü de mi sildim acaba hiçbir fikrim yok nasıl düzeltirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Blick denilen şeyle karşı karşıya olduğunu düşünüyorum

Açılış ekraninda "Android" yana yatık mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
@MuhammedTr768 burdan devam edelim çünkü profil hal hatırdan çok soru cevap a döndü.

Json sordum temel olarak alt yapıya sahipmisin diye anlamak için.

Doğru projede kullanmışın.
Mesela son konulardan birinde detaya girmiştim.

Bu konuda projenin çalışma prensipleri tamamen "Json" JsonTextDecode metotları kullandım bak mesela "2010" yılında yazılan bir makale emsal olarak görünüyor :)

Soruna cevap vermeden önce okuman gerekti.

Python iyidir github bünyesinde çılgın sayılarda açık kaynak bulunuyor insanların bir fikri olması yetiyor yetenekli bir iş çıkarıyor.

"""
Uyarı

Bu yasal olarak yetkili bir rehber değildir! Kivy organizasyonu, yazarlar ve katkıda bulunanlar, burada sunulan herhangi bir bilgi, bilgi veya tavsiye eksikliğinden dolayı sorumluluk kabul etmez. Kılavuz yalnızca bilgilendiricidir ve deneyimsiz kullanıcıları korumayı amaçlamaktadır.

"""
Kivy kendi havuzu ile kütüphanesine sahip değil misal düşünelim
Android studio eclips xamax hepsi SDK menager tools kullanır işin temeli jdklar ve bu kadar geniş havuza kütüphaneye sahipken bazı özel projeleri "jdk16" kurmadan yazamiyorsun bu ne kadar teknik bir bilgi ve ihtiyaç biliyormusun.

Fakat sori da planlaman yok
Soru başlasam mı ?
Mobil olarakmı düşünüyorsun

Not/
Modül veya değil mi bilmiyorum ama kendi şablonu ve temeli eksikse belli bir ilerlemeden sonra durmuş gibi görünür mesela json öyle değil

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
823
158
Liverpool UK
Hocam öncelikle saygılar, başlığa ne kadar uygun bilmiyorum ama birkaç sorum var.
1) Flutter SDK de kullanarak Dart ile uygulamalar yapmayı planlıyorum ama yaptığım birkaç denemede APK dosyasını kurduğumda haddinden fazla depolama kullandığını farkettim. Tek sorum şu, = Bu eksiklik dart'tan vazgeçmek için geçerli bir sebep mi?

2) Bu dilde ustalaşmak yerine özellikle mobil uygulama android tarafında (ya da cross platform) tavsiye edeceğiniz ilk dil hangisi olur?

3) Mobil oyun tarafında farklı bir dil mi önerirsiniz yoksa önerdiğiniz dil hem uygulama hem oyun yapımına elverişli bir dil mi? Ben 3D oyunlardan bahsediyorum. Dart ise bu konuda sınırlı gözüküyor.

Heyecanla bekliyorum hocam birer kelimeyle de olsa cevaplarsanız çok yardımınız dokunur. Teşekkürler.

karaboston

Yeni üye
1 Eyl 2023
3
0

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu

aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Merhaba , eski telefonum Samsung note 4 ekran şifresini açamıyorum. PC ye bağlayıp Odin ile twrp yükleyerek şifre dosyalarını silmek istedim fakat cihaz ekranı kilitli olduğu için USB erişişine izin veremiyorum. PC de o yüzden telefonu tanımıyor. İçinde ki verileri silmeden şifreyi açmam lazım . Size de sormak isterim mümkün mü acaba . Teşekkürler.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Merhaba , eski telefonum Samsung note 4 ekran şifresini açamıyorum. PC ye bağlayıp Odin ile twrp yükleyerek şifre dosyalarını silmek istedim fakat cihaz ekranı kilitli olduğu için USB erişişine izin veremiyorum. PC de o yüzden telefonu tanımıyor. İçinde ki verileri silmeden şifreyi açmam lazım . Size de sormak isterim mümkün mü acaba . Teşekkürler.

Root yüklemeyi denedin mi ?
Magis ve explror gibi

Belki soracan niye diye
IMEl için kullanılan bir yöntem

karaboston

Yeni üye
1 Eyl 2023
3
0
Deneyemedim, telefonu açmak istediğimizde koyduğumuz şifreyi unuttuğumuz için APK yükleyemiyorum. PC ye bağlayıp root lamak istediğimde de USB erişim izni veremediği için PC cihazı görmüyor. Arzalı donanım diyor. USB erişim iznini arlatabileceğim bir yol varsa o zaman da rootlayabilirim yada twrp kurabilirim. Böyle bir yol var mıdır sizce

mecixbezsiben

Katılımcı Üye
25 Tem 2023
430
135
Heryerdeyim.)
Deneyemedim, telefonu açmak istediğimizde koyduğumuz şifreyi unuttuğumuz için APK yükleyemiyorum. PC ye bağlayıp root lamak istediğimde de USB erişim izni veremediği için PC cihazı görmüyor. Arzalı donanım diyor. USB erişim iznini arlatabileceğim bir yol varsa o zaman da rootlayabilirim yada twrp kurabilirim. Böyle bir yol var mıdır sizce
cihazın gerekli mekanik malzemelerini sökün başkasını satın alıp takın ve format atın. ardından aynılarını tekrar takın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.