Atatürk neden sag eli gögsünde poz vermiştir? - ıı

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Orkun anıtlarına, “Bengü Taş” denir yani “ebedî anıt.” “Devlet -i Ebed Müddet” lafı bu taşın kodundan alınmıştır. Atatürk’te bu koda atfen, “Türkiye Cumhuriyeti ilelebed payidar kalacaktır.” demiştir. Tuna isminin tersten, “anut, anıt” olmasının bir sırrı budur. Bu konu oldukça geniş olup, şimdilik fazla açmıyorum. Yani Ata boşuna şiire bu ismi vermemiştir.
Şimdi bazı resimler sunalım;

2702.jpg

Genelkurmay arşivindeki Çanakkale’de 13 yaşındaki asker Türk ****** da mı masondu bu pozu verirken. Yine bazı Osmanlı padişahlarının tabloları…

2721.jpg

Ayrıca 5. Murat masondur. Atatürk dönemindeki şeyhülislam Musa Kazım Efendi masondur ve niceleri… Bu ayrı.
Yine elim değmişken, Atatürk’ün bıyığı Wilhelm bıyığı falan da değildir. Güya Atatürk’ün bıyığı Kayser İkinci Wilhelm’den esinlenme imiş. Bu da ayrı safsatadır. O da yine Balbal Türk mezar taşlarında çıkan tüm heykellerde kaytan, dönen, öz be öz Türk atalarının bıyığıdır. Aşağı doğru bıyık mongol etkisidir. Balbal heykellerinde de sağ el kalpte, bir kase içinde içtenlik sunulur, bunları şimdi açmıyorum, mesele çok uzar.

2711.jpg

2704.jpg

2720.jpg

2700.jpg

Ata, sandalyeler dururken, o çok sevdiği halısına, Türk töresindeki Bilge Kağan gibi bağdaş kurarak oturmuştur. İlginç değil mi, neden bu pozlardan söz edilmiyor? Yine Bilge Kağan’ın başsız heykelinin elinde tespih vardır.

2712.jpg

2710.jpg

2708.jpg

Ata'nın elindeki tespihler, bunlar eski Türklerin elinde de vardı yani Budizimle açıklanmaz. Bunu da belki ileride açarım...
Bazı konuları açmayacağım dememdeki sebep; hem çalışmalarım var, hem de dezenformasyona uğramaması için. Çalışmalarım alınıp, söylemediğim şeyler yazılıyor bunun için. Zamanı gelirde nasip olursa açacağım.

10703761_838987906140946_2960057765142947659_n.jpg

Son düzenleme:

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
bağdaş kurarak oturma orta asyadan anadoluya gelen yörükler arasında da çok yaygındır...yörüklerin yere oturuş tarzına bakarsanız ya sırtlarını yastığa yaslarlar yada genelde bağdaş kurarak otururlar

codeW32

Katılımcı Üye
19 Ocak 2013
926
0
İstanbul
bağdaş kurarak oturma orta asyadan anadoluya gelen yörükler arasında da çok yaygındır...yörüklerin yere oturuş tarzına bakarsanız ya sırtlarını yastığa yaslarlar yada genelde bağdaş kurarak otururlar

Ya hocam zaten ha bağdaş kurarak oturmuşuz ha oturmamışız n'olcak oturmayı öğrendiğim günden beri bağdaş kuruyorum simgesel bi anlam ifade etsin diye değil böyle rahat oluyo o yüzden :D Oturuşundan bile mason ya da başka bir örgütten olduğunu düşünen arkadaşları anlamıyorum artık bırakın kim nasıl oturuyosa otursun yav :)

ptna

Uzman üye
3 Nis 2013
1,698
1
Karıştırmayın başparmak farkı var Atatürk'ün yaptığı BilgeKaan işaretidir öğrenmeniz fadyalı olur.

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
güncelliğini korumak adına tekrar teşekkürler bozkurt.

sonuna kadar okudum bundan böyle konferansta böyle konuşurum

Allah rahmet eylesin islamiyet kısmet olmadı ona ama eminim ümmeti muhammedden (sav) olurdu Bilge Kağan.

Her zaman onur duymuşumdur kültürümden ve Kafatasımdaki Türklük ârından.

Selametle.

Solo-Türk

TÜRK
2 Ağu 2011
6,805
69
Teşkilat
Şimdi bu konu altına kuş kadar beyinlerine bakmadan Ulu Önderime hakaret eden dangalaklara açıkça söylüyorum. Ya bu forumda edebinizle takılın ya da defolun gidin. Son defa ikaz ediyorum Atatürk'e iftira atan, hakaret eden, araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle saçmalayan olursa direk ikaz etmeden banlarım.

Antiman

Üye
4 Haz 2014
98
0
Antalya
Ben Şahsen Atatürk'ü TÜRKİYENİN VE TÜRK TARİHİNİN GURURU Olarak Görüyorum Ve Bu Görüşumdede Haklı Oldugumu Düşünüyorum Bir İnsanı Sevmediginiz Onun Kötü Olduğu Anlamına Gelmez Ve De Ona Kötü Söz Söyleme Hakkını Size Vermez Buda Unutulmaması Gerekir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.