backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gandalf54

Üye
22 Tem 2013
112
0
Merhaba benim backtrackda iken monitor moda almada sorunum var.Wifi kartımı görmüyor.Aynı şey xiaopanda da geçerli monitor moda alıcak wifi kartımı görmüyor.Wifi kartım sorunsuz çalışıyor ve güncel.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
118
Antalya

Bir problemim var normalde Linux veya diğer işletim sistemlerini USB'den boot ederdim fakat bir işim çıktı vmware player'dan boot atmeye çalıştım, operating system cannot found hatası verdi. virtualbox'dan boot etmeye çalıştım, sanal makine çalışmadı bile. İndirdiğim iso dosyaları RAR arşivi görünümünde. Sorun nedir?

Muhtemelen sisteminiz 64 bit virtualization desteklemiyordur ancak sizin İSO kalıbınız 64 bittir.

aga bu back track link atarmısınız hiçbiyerde bulamıyorum ne olur yardm edin kaç aydır uğrasıyorum

Backtrack'in desteği bittiğinden sunulmamakta, kali linux kullanmanızı tavsiye ederim, inatla bt kullanmak istiyorsanız:
http://kat.cr/backtrack-5-r3-kde-32bit-t6575631.html

Kali LInux Software-center kuruyorum fakat acilmiyor terminalda yazdigimda ise boyle sorun aliyrum yardim edermisiniz...

Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/software-center", line 131, in <module>
from softwarecenter.ui.gtk3.app import SoftwareCenterAppGtk3
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/app.py", line 49, in <module>
from softwarecenter.db.application import Application
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/application.py", line 27, in <module>
from softwarecenter.backend.channel import is_channel_available
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/backend/channel.py", line 25, in <module>
from softwarecenter.distro import get_distro
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 179, in <module>
distro_instance=_get_distro()
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 162, in _get_distro
module = __import__(distro_id, globals(), locals(), [], -1)
ImportError: No module named Kali

Software center'ınızda sorun var:
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
komutlarıyla güncellemelerinizi yapıp tekrar deneyiniz.

merhabalar önceden sorulmuşsa özür diliyorum öncelikle. kali'yle vm üzerinden oldukça çok uğraştım fakat gerek wifi sorunu olsun gerek kasması olsun dual-boot ile kurma kararı aldım fakat pc şirketin olduğu için yükleme safhasından çok silme safhası önemli benim için. herhangi bir belge gider mi pc'mden ya da bi sıkıntı çıkar mı? asıl sistemim WIN7. Şimdiden teşekkürler

win7 yanına kurulum için arayüzden otomatik dual boot yapabilirsiniz, daha detaylı bilgi için forumda "dual boot" yazarsanız anlatımlar bulabilirsiniz.

Merhaba benim backtrackda iken monitor moda almada sorunum var.Wifi kartımı görmüyor.Aynı şey xiaopanda da geçerli monitor moda alıcak wifi kartımı görmüyor.Wifi kartım sorunsuz çalışıyor ve güncel.

Monitor moddan kastınız GUI'sini başlatmak mı?
Kali Linux Nedir Nelerde Kullanilir Ayni Sekilde Backtrack da ?

Kalii linux backtrack'in sonraki versiyonudur, backtrack eski adıdır diyebiliriz. Kalii linux pentester lar tarafından sistemlerde güvenlik açıklarını tespit etmek için kullanılır.

Sorularınızı geç cevapladığım için kusura bakmayın, ancak zaman bulabildim. :RpS_unsure:

o1haylaz

Üye
28 Haz 2015
139
0
Selamun aleykum modemime saldırı yapıyolar ms normalde 5 .8 arası 60 ms oldu yardımcı olablicek varmı

scribe

Yeni üye
21 Nis 2015
11
0
Selamün Aleyküm ben windows 8 in yanına kali linux kurmakk istiyorum ama bios dan boot edemedim https://hizliresim.com/zVBkO4 boot menüsü bu şekilde usb yi görmüyor benim düşüncem bu tür işlemlere bios kapalı diye düşünüyorum yardım edermisin usta ?
casper nb 15.6 dizüstü bilgisayarda da buna benzer boot sorunu durumu görmüştüm. Bios tan hardisk kullanılabilirliğini aktif hale getirmelisin.
Security sekmesinden >Secure boot management’a gir Secure boot=Disabled Default Key Provisioning=Disabled olarak seç Clear Secure Boot Keys Seç, keys enter ile devredışı bırak Boot sekmesine gelip Launch CSM=Enabled olarak seç F10 yapıp çıkılır tekrar Biosa girildiğinde optik sürücü görülecektir.ben bu şekilde çözmüştüm

Hexphase

Üye
25 Tem 2013
229
0
-Root/
Kardeşim aynısı bende de oldu. Sadece kali değil bütün linuxlarda bu sıkıntı varmış. birçok arkadaşım bu sorunu almışlar. çözüm var mı bilmiyorum bulursa bana da yardımcı ol.

Önce uç birimden(terminal) root adıyla giriş yapılıyor sonra crtl+alt+f7 ye basınca gnome geliyor tekrar root ile giriş yapılıyor sorun kalmıyor.

salihy12

Yeni üye
14 Eki 2014
22
0
iso dosyasını usb ye yazdırıyorum, pc yi ubs den başlatıyorum ama pc görmüyor, Windows veya ubuntu da böyle bi sorun yaşamadım farklı isolar denedim ama sonuç aynı

Limako

Yeni üye
9 Şub 2015
23
0
Kardeş Backtrack 5 r3 de airmon-ng yazdıkdan sonra driverım görünüyor ancak chipsetimde unknown yazıyor neden yardımcı olursan çok sevinirim

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
telefonuma kali linux kuracam .img dosyasını indirdim complate linux adlı programda ne deneiyosa yaptım terminal emilatorunde root@localhost# yazısı geldi ama VNC vewiew da arayuzu acamadım acil yardım

Limako

Yeni üye
9 Şub 2015
23
0
d2Bpdp.png

Arkadaşlar bu hatan neden kaynaklanıyor lütfen yardımcı olun

mjeste

Üye
22 Tem 2010
109
0
antalya
38 sayfa var hepsini okudum bir Allahın kulu dememiş bu kali linuxda ki toolslar nasıl çalışıyor diye. yani open source ya hani yaptıkları işlemleri nasıl inceleyebiliriz. linuxun olayı bu değilmiydi zaten. aynı olayı ubuntuda yaşıyorum ubuntu kullanıyorum 2-3 gündür. tamam güzel hoşda kodları inceleyemedikten sonra ne anlamı kaldı.?... anybody.... help me ....

Hexphase

Üye
25 Tem 2013
229
0
-Root/
38 sayfa var hepsini okudum bir Allahın kulu dememiş bu kali linuxda ki toolslar nasıl çalışıyor diye. yani open source ya hani yaptıkları işlemleri nasıl inceleyebiliriz. linuxun olayı bu değilmiydi zaten. aynı olayı ubuntuda yaşıyorum ubuntu kullanıyorum 2-3 gündür. tamam güzel hoşda kodları inceleyemedikten sonra ne anlamı kaldı.?... anybody.... help me ....

Terminalden nano komutuyla çoğunu açıp düzenleyip kodlarına bakabilirsin
yada leafpad.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.