backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
Evet orada display

Oradaki çözünürlük seçeneklerinde 800x600 ve 1024x768 var sadece.

VLVO0V.png

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
Düzgün yüklenmedi herhalde. Şimdide internet bağlantım gitti. Bir siteye konu açtım. apt-get Update apt-get upgrade ile alakalı. Bu komutları uygulamıştım öncesinde. Konuyu açtıktan sonra bir kaç dk içerisinde internetim gitti daha da gelmedi. Siteme kurmaya çalıştığım firefox. Kurduğum Flash player. Nasıl düzeltirim

madalok12

Katılımcı Üye
1 Ocak 2015
592
0
Benim bir sorunum var kali Linux iso dosyasını USB'me boot ettim bios'dan 1.ye aldım.Girişte seçenekleri gösteriyor(usb'mi,cd'yi falan) usb'yi seçiyorum fakat açılmıyor.Cd'ye de boot etim her açılışta siyah ekranda kalıyor cdyi çıkarıyorum Windows olarak başlıyor.Hadi iso dosyasında sorun var desem virtual box'da ve vmware'de sorunsuz kurdum ve kullanıyorum.(Ekran tam olmuyor bu sorun bende mi var bilemedim)Yardım edebilecek arkadaşlar ulaşabilir mi ?

LakhoPss

Uzman üye
31 Ara 2014
1,512
0
root@kali:~#
Bir problemim var normalde Linux veya diğer işletim sistemlerini USB'den boot ederdim fakat bir işim çıktı vmware player'dan boot atmeye çalıştım, operating system cannot found hatası verdi. virtualbox'dan boot etmeye çalıştım, sanal makine çalışmadı bile. İndirdiğim iso dosyaları RAR arşivi görünümünde. Sorun nedir?

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
Kali linux siyah ekranda kaldı açılmıyor. Yatık bir çubuk simgesi yanıpsonuyor.
Kali Linux umun nvidia grafik kartını güncelleyecektim. Kodları yazdıktan sonra işlemlere gore reboot vs. Ettim. En son kodu yazdıktan sonra reboot etmem gerekiyordu. Ettikten sonra pc bir daha açılmadı nasıl duzelticem?

Kodları bu siteden aldım.
https://forums.kali.org/showthread.php?941-Configuring-xorg-conf-for-nvidia-drivers

Sadece ilk code bolumundeki kodları yazdım

Muxtar57

Katılımcı Üye
3 Tem 2014
770
0
Baku
Kali LInux Software-center kuruyorum fakat acilmiyor terminalda yazdigimda ise boyle sorun aliyrum yardim edermisiniz...

Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/software-center", line 131, in <module>
from softwarecenter.ui.gtk3.app import SoftwareCenterAppGtk3
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/app.py", line 49, in <module>
from softwarecenter.db.application import Application
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/application.py", line 27, in <module>
from softwarecenter.backend.channel import is_channel_available
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/backend/channel.py", line 25, in <module>
from softwarecenter.distro import get_distro
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 179, in <module>
distro_instance=_get_distro()
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 162, in _get_distro
module = __import__(distro_id, globals(), locals(), [], -1)
ImportError: No module named Kali

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
Backtrack 5'den destek çekildi. Resmi indirmeler kapatıldı. Ben kendime bir tane sakladım eğer bulamadıysan upload ederim.

etuna1999

Yeni üye
22 Eyl 2012
4
0
merhabalar önceden sorulmuşsa özür diliyorum öncelikle. kali'yle vm üzerinden oldukça çok uğraştım fakat gerek wifi sorunu olsun gerek kasması olsun dual-boot ile kurma kararı aldım fakat pc şirketin olduğu için yükleme safhasından çok silme safhası önemli benim için. herhangi bir belge gider mi pc'mden ya da bi sıkıntı çıkar mı? asıl sistemim WIN7. Şimdiden teşekkürler

Zbx

Yeni üye
22 Haz 2015
24
0
Kali linux siyah ekranda kaldı açılmıyor. Yatık bir çubuk simgesi yanıpsonuyor.
Kali Linux umun nvidia grafik kartını güncelleyecektim. Kodları yazdıktan sonra işlemlere gore reboot vs. Ettim. En son kodu yazdıktan sonra reboot etmem gerekiyordu. Ettikten sonra pc bir daha açılmadı nasıl duzelticem?

Kodları bu siteden aldım.
https://tik.lat/8m3UI

Sadece ilk code bolumundeki kodları yazdım

Kardeşim aynısı bende de oldu. Sadece kali değil bütün linuxlarda bu sıkıntı varmış. birçok arkadaşım bu sorunu almışlar. çözüm var mı bilmiyorum bulursa bana da yardımcı ol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.