backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Ulaşacağım size.

Teşekkür ederim abi :)

glom6L.png

Sağ çubuktan bakabilirsiniz sitelerin uzunluğuna :p

Bunu hazırlarken mavi ekran aldım ama neyse :D

K1L1T

Katılımcı Üye
12 Nis 2014
296
0
./root
Ben kullandığım vmware da kali de apt-get install linux-headers-$(uname –r) bu komutu verince dosyalar yüklenip reboot edilince kali başlamıyor hata veriyor nedeni nedir bunun
APT ayarlarım hepsi doğru şuan vmware tools yükliycem olmuyor , virtual box da denedim durum aynı değişmiyor :(

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Ben kullandığım vmware da kali de apt-get install linux-headers-$(uname –r) bu komutu verince dosyalar yüklenip reboot edilince kali başlamıyor hata veriyor nedeni nedir bunun
APT ayarlarım hepsi doğru şuan vmware tools yükliycem olmuyor , virtual box da denedim durum aynı değişmiyor :(

Kali Linux 1.0.6'nın çekirdek sürümü: 3.12
Güncellemeleri almış Kali Linux 1.0.6'nın çekirdek sürümü: 3.14

Belki de çekirdek güncellemesiyle sorun çözülür.
Sorunu bizzat gördüğüm için bi yerde hata yapıyorsun diyemiyorum :)

Kali'yi sıfırdan kur. apt'yi yapılandır.
apt-get dist-upgrade ile güncellemeleri al ve yükle. Daha sonra headers kurmayı dene.

Sorun devam ederse kader :( de ve sineye çek.

Hafta içi fırsat bulabilirsem güncel ve headers gibi bir çok sistem aracını içerisinde barındıran özel iso build edip paylaşırım.

Kali Linux Gnome Mayıs 2014 Güncel ISO:
Kali.Linux.wit​h.Gnome.Deskto​p.Env.v1.0.6.U​PDATED.i686PAE​.iso

Son düzenleme:

contasiz

Yeni üye
14 Haz 2014
2
0
backtrack sürücü soruu

Realtek PCIe FE Ailesi Denetleyici ethernet kartı

Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter

bunlarla ilgili hiçbir linux driveri bulamıyorum

siyabentqxqx

Katılımcı Üye
10 Nis 2012
839
0
nereye
hocam öncelikle merhaba ben backtrack 5 r3 ü usbye bot edip pcyi usbden başlatıp öyle kulanıyordum ama kali linkxu başarılı bir şekilde usbeye bot ettim ama başlatığımda kali linxun masa üstünü açamıyorum bazı kurlumlar istiyor o kurulmlarda pcyi kali linuxsu yükler diye yapnmıyorum o kurulumları yaparsam usbyei çıkarınca wiğndowsa zarar gelirmi şimdiden teşekürler

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
hocam öncelikle merhaba ben backtrack 5 r3 ü usbye bot edip pcyi usbden başlatıp öyle kulanıyordum ama kali linkxu başarılı bir şekilde usbeye bot ettim ama başlatığımda kali linxun masa üstünü açamıyorum bazı kurlumlar istiyor o kurulmlarda pcyi kali linuxsu yükler diye yapnmıyorum o kurulumları yaparsam usbyei çıkarınca wiğndowsa zarar gelirmi şimdiden teşekürler

gerekli kurumları yapmalısın babacanım:) yan yana kurulum yapamasın kali linux ta sanala kura bilirsin sorun olmaz yani c de windows d kali linux kurmayı da deneme babacanım:) anlayacakgın yadirek windows gibi hdd ye kuracaksın yada sanal pc ye babacanım:)

K1L1T

Katılımcı Üye
12 Nis 2014
296
0
./root
Kali Linux 1.0.6'nın çekirdek sürümü: 3.12
Güncellemeleri almış Kali Linux 1.0.6'nın çekirdek sürümü: 3.14

Belki de çekirdek güncellemesiyle sorun çözülür.
Sorunu bizzat gördüğüm için bi yerde hata yapıyorsun diyemiyorum :)

Kali'yi sıfırdan kur. apt'yi yapılandır.
apt-get dist-upgrade ile güncellemeleri al ve yükle. Daha sonra headers kurmayı dene.

Sorun devam ederse kader :( de ve sineye çek.

Hafta içi fırsat bulabilirsem güncel ve headers gibi bir çok sistem aracını içerisinde barındıran özel iso build edip paylaşırım.

Kali Linux Gnome Mayıs 2014 Güncel ISO:
Kali.Linux.wit​h.Gnome.Deskto​p.Env.v1.0.6.U​PDATED.i686PAE​.iso

MAİL ADRESİNE DE YAZDIM ABİ AMA ÖNCE HANGİSİNİ GÖRÜRSEN kali linux 1.0.7 sürümünü çıkarmış sence onu mu indiriyim bu dediğinimi tatilden döndüm ve ne yapsam şaşırdım kalinin sitesinde yazdığına göre kernel i güncellemişler galiba kısacası gene aynı hhtalar oluşacakmı bi üst versiyon çıktığı için

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Yukarıdaki sürümle 1.0.7 arasında fark yokki. Bunu yaptık, 2 gün sonra 1.0.7 çıktı. Sistem güncel yani. Sorun oluşup oluşmayacağını ben bilemem. Denemek lazım :)

dj_hayaletci

Yeni üye
9 Ara 2007
9
0
Windows 8.1 64 bit kullanıyorum Backtrack5 r3 Linux 2.6.x kernel 64 bit kurdum VMware workstation 10.0.2.46408 ile.. Birçok siteyi araştırdım anladıgım kadarıyla bu güncel wiless driverini daha bulabilen olmamış bir umut Turkhackteam a başvuruyorum : Atheros AR956x wireless network adapter i bir türlü driver bulamadım ve tanıtamadım.. Sizden ricam driver veya backtrack kurup kullanabilcegim program vs. önermenizdir.. Bu wiless driverine uygun bişeyler veya alternatif yol belirtirseniz (satın almak haricinde) devrim yapmış olursunuz.. Şimdiden teşekkürler msn ve aynı zamanda facebookta bulabilceginiz adresim iletişim adresi yasak -SiPaHi-

Moderatör tarafında düzenlendi:

dj_hayaletci

Yeni üye
9 Ara 2007
9
0
Amacım sadece wifi aglarını bulabilmesi ve kırabilmesidir.. Başka programlar yardımıyla bütün bilgilere wps pin dahil ulaşıyorum sadece 1 komut yazıp şifreyi versin diye backtrak5 in şu driveri için aramadıgım yer kalmadı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.