Blue Ekibi'ne #Soramazsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AseNa’

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
504
1,213
pbeQ7P1x_IMG_20220829_123428_309.png

Soramazsın Serisinin İkinci Konuğu Blue Ekibi Sizlerden Gelen Soruları Yanıtlayacak. Merak Ettiklerini Sor ve Cevaplanmasını Bekle :)

Blue Ekibi Hakkında Ne Merak Ediyorsun?

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
982
1,605
Panama
Şuana kadar incelerken sizi zorlayan bir malware oldumu ?

Zararsız diye onayladığınız ancak zararlı olduğu tespit edilen bir yazılım oldumu ?

'Ranger

Anka Red Team Direktörü
13 Eki 2020
330
495
Zararlı yazılım analizlerinde ne gibi araçlar kullanılmakta.
Bu süreci en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için windows 10 ova indirip üzerine fleraVm kurulumu yapıyoruz ek olarak ta api monitör Pe Studio ftk imager de kurulumu yapıyoruz statik ve dinamik analiz süreçlerimizi ilerletmek için
kurulumlar yapılınca snapshot ları alınır malware mulaşması durumunda ilk günkü kuruluma döndürerek analizimizi yapmaktayız

'Ranger

Anka Red Team Direktörü
13 Eki 2020
330
495
Şuana kadar incelerken sizi zorlayan bir malware oldumu ?

Zararsız diye onayladığınız ancak zararlı olduğu tespit edilen bir yazılım oldumu ?
şu ana kadar öyle bir durum yaşamadım kendi adıma konuşacak olursam çünkü detaylı incelemek gerekiyor malware nin olası bypass teknikleri nin farkında olarak süreci ilerlettiyoruz
evet çok zorlayan oldu üst üste çok kez paketlenmiş vede anti-vm vede anti- debugger şeklinde paketlemel ile muhattap olduğumda çok zorlanmıştım kaynak koduna inemedim ama yaptığı hareketlerden ötürü zararlıdır şeklinde analiz i sonuçlandırmıştım

'Ranger

Anka Red Team Direktörü
13 Eki 2020
330
495
Ülkemizi korumak adına başka kişilere zarar verdiler mi?
hayır öyle bir şey bizim ilgilendiğimiz bir alan değil biz daha çok ülkemizdeki gençlere kaynak döküman olması adına çalışıyoruz gerek ise timimiz de görev alan arkadaşları piyaasya uygun halede yetiştirmeyi hedefliyoruz. gerek eğitim setleri gerek ise staj bootcamp llere dahil etmeye çalışıyoruz kendisini yetiştimesi adına

Yasin53

Katılımcı Üye
2 Şub 2022
688
342
Ring
Pekiya başka hangi kurumlar için çalşıyorsunuz?
Hiçbir kurum ve kuruluşa özel olarak çalışmıyoruz. Ekip bünyesinde yer alan arkadaşlarımızı sektörün ihtiyacı olan alanlarda yetişmiş kişiler olarak hazırlıyoruz. Bunun için çeşitli eğitimler, sunumlar, çalışmalar yapıyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
783
Bir uygulamaya iyice baktıktan sonra temiz denip sonra o uygulamadan sorun yaşadınızmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.