Cinler gerçekten var mıdır ? "Bilimsel açıklamalarla"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
[COLOR="Red[B][CENTER][SIZE="4 [URL="https://tik.lat/GDnjp"] Şizofreni belirtileri[/URL]
Her şey korku hikayelerinde okuduğunuz gibi değildir.

[/COLOR]

[COLOR="PaleGreen

Son düzenleme:

Dj-DeLiKaN

Katılımcı Üye
20 Ara 2008
818
0
Karadeniz
Bunu Konu Bahse Geçen Konunun Altına Yorum olarak yapmalıydınız. Cinlerle İlgili bir çok Ayet Olduğu gibi Hadis de mevcuttur. Lütfen Konular açarken veya yorumlar yaparken bir birimizi bilgilendirme amaçlı konular ve yorumlar yapalım. Bu Açılan Konu Daha Bilgilendirmeden daha çok Açılan Diğer konuya bir hareket olarak nitelendiriyorum.

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
Bunu Konu Bahse Geçen Konunun Altına Yorum olarak yapmalıydınız. Cinlerle İlgili bir çok Ayet Olduğu gibi Hadis de mevcuttur. Lütfen Konular açarken veya yorumlar yaparken bir birimizi bilgilendirme amaçlı konular ve yorumlar yapalım. Bu Açılan Konu Daha Bilgilendirmeden daha çok Açılan Diğer konuya bir hareket olarak nitelendiriyorum.

Üşenmedim sizleri bilgilendirmek hurafelerden uzak tutmak amacıyla kaç satır yazı yazdım.. Hepsinin bir kanıtı var.. Hiçmi düşünmedin. bu adam bu kadar şeyi neden tek tek yazdı diye dostum.

Ki bu mitlerin islamiyette dahi yeri yokken. diğer konuya sempati duymak nasıl bir düşünce dostum... Bu tür konular işid kadar tehlikelidir gözümde bir ateist bir hristiyan bu yazıyı okursa müslümanlara ne hissedecek bir düşünsene...

Lütfen uzun deyip geçme yazılanları oku. bende bir müslümanım. ancak bunlara inanmayacak prim vermeyecek kadarda araştırma yetim var.

BU VATAN BİR GÜN GELİŞMİŞ BİR ÜLKE OLACAK.. UMUYORUM.. DELİRMEMEK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTUYORUM. Ancak yazıyrum..

Şunu 1 kişi bak sadece 1 kişi dahi okusa bu dünyaya 1 insan daha kazandırmış gözüyle bakıyorum..

Saygılar..

Teouique

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
744
0
Olay budur üstadım eline sağlık her hurafeye her hikayeye her mite inanan bir düşünce benliğimiz var çok güzel eleştirmişsin

Dj-DeLiKaN

Katılımcı Üye
20 Ara 2008
818
0
Karadeniz
Şunda Anlaşalım Bilgilendirme Amaçlı açmış olduğunuz Konuya sözüm yoktur. Ancak Konunun Yeri Diğer Konuya yorumdur. Bir Başka arkadaşımız İnternet ortamından bulduklarını konu haline getirmiş olabilir. Bu Konu tamamen yanlış da olabilir. Aynı Yanlışı sende yapıyor olabilirsin. Onun için bir birimizi bilgilendirmeliyiz. Verdiğin bilgiler her ne kadar doğru ise de yaptığın hareket yanlıştır. Ben sana bundan bahsediyorum.

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
Şunda Anlaşalım Bilgilendirme Amaçlı açmış olduğunuz Konuya sözüm yoktur. Ancak Konunun Yeri Diğer Konuya yorumdur. Bir Başka arkadaşımız İnternet ortamından bulduklarını konu haline getirmiş olabilir. Bu Konu tamamen yanlış da olabilir. Aynı Yanlışı sende yapıyor olabilirsin. Onun için bir birimizi bilgilendirmeliyiz. Verdiğin bilgiler her ne kadar doğru ise de yaptığın hareket yanlıştır. Ben sana bundan bahsediyorum.

İkimizde biliyoruz buraya tek tek doğruları yazsam kimsenin ilgisine çekmeyeceğini. Ancak okutmak için odun gibi dümdüz yazmak yeterli değildir. olaya biraz macera katmak geremektir. Eleştiri kötü bir şey değil dostum. lise edebiyat okumuş bir insan dahi bunu idrak edebilecek güçte. Seçtiğim kelimeler iğnelidir..

Dj-DeLiKaN

Katılımcı Üye
20 Ara 2008
818
0
Karadeniz
Eleştiri İnsanları Olgunlaştırır. Eleştirine yada açmış olduğunuz Konuya Tek kelime etmedim Asteğmenim. Konuyu farklı yerlere çekmeyelim.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,872
361
27
anka
Her ne olursa olsun bir kişiyi , bir şahsı , bir insanı provoke etmek hoş değildir. Vaz geçelelim artık şu açık bulmaktan.

+ olarak çok güzel bilimsel açıklama da bulunmuşsun ancak bunu Albay'ımızı küçük duruma düşürüp konu açmak yerine pm'den iletebilir , halledebilirdin...

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
Konuyu açtıktan sonra kendisinden pm geldi...

Kendisine pm yolu ilede yazdıklarının bilime ve islamiyete karşı olduğunu öğrendiğin halde hala neden kaldırmıyorsun diye pm atmama rağmen cevap dahi vermeye tenezzzül etmedi kendileri..

THT de trend konu açmak daha önemli sanırım kendileri için..

Kendisi konuyu sildiği takdirde bende konuyu kaldıracağım saten

Elhamdülillah müslümanım eğer konumdan rahatsızsan ihbar edebilirsin.

SametYX

Yeni üye
31 Tem 2016
27
0
Hatay
Allahın Gönderdiği kitabdaki herşey doğrudur inanmayan gitsin bilimsel araştırmasını yapsın ASlında bu konuyu tartışmaya bile gerek yok.

Izner

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
600
0
DEAD CİTY
Senden niye nefret edeyim be dostum. bence ek olarak paranoyasın.

Pm yoluyla gelirsen psikoloji hakkında iki kelam edebiliriz bende severim bu tür bilgi alışverişlerini

Paranoya soruların içinden çıkabiliyorsan güzel bir şey.
Nefret etmediğini biliyorum sadece kelimeleri, anlamlarını ve kullanimlarına aşırı şekilde duyarlıyım diyelim. :)
Pm yolu ile tabiki de iletişime geçerim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.