Yazılım | Programlama Eksi sözluk nasil kodlanir

SeniorTurk

Üye
29 Eki 2018
106
7
Eksi sözluk programlamak istiyorum, fakat yanabi dil olacak. Nasil yaparim ve hangi dil kod dili gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cihanboncuk

Katılımcı Üye
15 Ocak 2019
292
0
Ötüken
Öncelikle selam dostum. Html+Css+Php+Js öğrenmen lazım ki böyle bir site kodlayabilesin. Hatta bu dilleri bilirsen ondan daha gelişmiş bir sözlük scripti de yapabilirsin bu senin yaratıcılığına kalmış :)

oriathe

Yeni üye
2 Şub 2019
24
0
zimbavye.
uzun uğraşlar ve emek isteyen bir iş. hazır scriptler ise güvenliği tartışılır vaziyette dolaşımda. ben de yeni başladım sayılır, nispeten daha kolay olan python dili ile başlamayı terci ettim.

SeniorTurk

Üye
29 Eki 2018
106
7
uzun uğraşlar ve emek isteyen bir iş. hazır scriptler ise güvenliği tartışılır vaziyette dolaşımda. ben de yeni başladım sayılır, nispeten daha kolay olan python dili ile başlamayı terci ettim.

Evet gercekten cok emek isteyen is, fakat zamanim oldugundan sikildigimdan bir seyler yapmak istiyorum. Nerdeyse butun interneti gezdim bitiridm, geriye bir sey kalmadi.

Eksi sözluk tarzi bir sey yapmak icinmi?

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Merhabalar, ekşi sözlük tarzı dakika da yorum, post paylaşılan siteyi yeni başlayan birisi için zor bir proje. Bunun yerine daha kolay bir proje seçebilirsiniz. Dilin bir önemi yok sadece amacına uygun kullanın yeter. Bkz: python ile mobil uygulama yazmak gibi.

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Her program öyle degil mig? Turk hack de saniyede paylasiyor.

Projeden projeye değişen bir olay bu. Benim burada kast etmek istediğim realtime bir proje yani kendini sürekli yenileyen anlık bildirim, yorum, paylaşımlı olan bir proje yeni başlayan birisi için daha zor bir olaydır. Nasıl yapılır der isen, ben fazla zahmete girmeden kafa karışıklığı aynı oranda kod karışıklığı daha az olsun diyorsan. React.js veya vue.js ile client tarafını yazarsın. Php, python, node, C# gibi diller ile de backend kısmını yazar. Restful api ile bağlarsın. Şimdi bu yazıyı okuduğunda büyük bir ihtimalle benim dediklerimin çoğunu anlamayacaksın. Burada seni küçümsemek değil amacım. Zamanla olacak, öğrenecek işleri bir anda yapamazsın. Gerçekten ben sağlam bir yerden başlamak istiyorum diyor isen, ilk önce hedefini sonra ben şu işleri yapacağım diyeceksin. Hedeflerinden veya platformun belli ise söylersen önerilerde bulanabilirim.

KieyraS

Yeni üye
14 Şub 2019
7
0
Genel olarak HTML, CSS, JavaScript, PHP gibi dilleri bilmen gerekli dostum.Nasıl öğrenirim dersen İnternet üzerinden bir sürü eğitim & ders videoları var onlara bakabilirsin.Biraz bilgi edindikten sonra gerisi kolay gelecektir. :))

Ek olarak, bunların yanında daha bir sürü bilgileri bilmen gerekli tabii ki.

Son düzenleme:

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,209
4
694
merhaba, wordpress içerik yönetim sistemini kullanarak zamanında basit temaları ekşi sözlüğe benzer bir hale yalnızca araştırmalarla getirebilmiştim dolayısıyla wordpress içerik yönetim sistemiyle kodlama öğrenmeden bir sözlük sitesi tasarlayabilirsiniz. wordpress için tasarlanmış internette birkaç sözlük temasını bulup editleyebilirsiniz. bu araştırmaları yaparken genellikle ingilizce kaynaklardan faydalandığımdan dolayı ingilizcenin önemi araştırma yaparken çok büyük.

SeniorTurk

Üye
29 Eki 2018
106
7
merhaba, wordpress içerik yönetim sistemini kullanarak zamanında basit temaları ekşi sözlüğe benzer bir hale yalnızca araştırmalarla getirebilmiştim dolayısıyla wordpress içerik yönetim sistemiyle kodlama öğrenmeden bir sözlük sitesi tasarlayabilirsiniz. wordpress için tasarlanmış internette birkaç sözlük temasını bulup editleyebilirsiniz. bu araştırmaları yaparken genellikle ingilizce kaynaklardan faydalandığımdan dolayı ingilizcenin önemi araştırma yaparken çok büyük.

Ingilizce eksi sözluk tema diye mi arastirma yapiyim? Aklinda varsa atarmisin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.